פרסום בתור אפיליאייט: ממומן VS אורגני

על איזה פרסום נכון לבסס עסק של אפיליאייט? יש שיגידו כי הדרך היחידה והנכונה ביותר היא לבצע פרסום ממומן ויש כאלה שיגידו כי ללא פרסום אורגני אין בכלל מה להתחיל עם התחום… אז האם יש תשובה אחת שנכונה לכולם? רגע לפני שנקבל החלטה, נבחן כאן בכתבה ומה אומרת כל שיטת פרסום, נבדוק את היתרונות והחסרונות וכל זה בתקווה שבסוף יהיה לך קל לקבל את ההחלטה הנכונה עבורך.

אפיליאייט ופרסום ממומן

פרסום ממומן הוא פרסום בתשלום והוא יכול להתבצע דרך פייסבוק, גוגל, אינסטגרם ועוד. הרעיון של הפרסום הממומן הוא פשוט ואומר שכל עוד התשלום מתבצע אז הפרסום שלנו באוויר וברגע שהתשלום מפסיק כך גם הופעת הפרסום. לשיטה זו יתרונות וחסרונות ולפני שאתאר אותם אסביר כי חשוב לבצע פרסום בצורה הנכונה, לעשות טסטים למודעות השונות ולשפר תהליכים.

היתרונות של הפרסום הממומן

היתרון הגדול ביותר של הפרסום הוא היכולת ליהנות מתוצאות תוך זמן קצר. אפשר להגיד שאני לא רק קונה מקום פרסום אלא זמן ומקצר תהליכים. למשל, אם אני מחליט עכשיו לשווק מוצר חדש, אני יכול לפרסם אותו תוך דקות ספורות ופשוט “להתחיל לעבוד”.

החסרונות של הפרסום הממומן

החיסרון של הפרסום הממומן עבור אפיליאייט הוא הצורך לשלם כסף. אם התחלת את דרכך והיית בטוח ששיווק שותפים לא ידרוש ממך כל השקעה ואם כל קמפיין שובר לך קופת חיסכון, זו יכולה להיות בעיה גדולה. עם זאת, כאשר מבצעים שיווק לצד פרסום ומשקיעים נכון במשפך שיווקי, אז העלויות יכולות להיות מפתיעות ולהשאיר בסופו של דבר עודף. אישית, ישנם לא מעט קמפיינים שהתחלתי מעלות של 5$ ביום בלבד.

אפיליאייט ופרסום אורגני

פרסום אורגני הוא פרסום שלא משלמים עליו אלא יוצרים אותו. כמובן, הוא יכול להיות על ידי יוצרי תוכן למיניהם ואז יהיה עלייך לשלם עליו, אבל אם יש לך יכולת ליצור סרטוני וידאו בסיסיים או לכתוב כתבות משלך, אז יש לך יכולת לבצע פרסום אורגני. שיטה זו יכולה להישמע מבטיחה ולא מעט משווקים בוחרים בה, במיוחד בתחילת הדרך ולכן חשוב שאפרט את היתרונות והחסרונות שלה.

היתרונות של הפרסום האורגני

הפרסום האורגני זמין לכל. לפתוח בלוג או דף פייסבוק (ובכל רשת חברתית), לא עולה כסף ולכן גם אם אין לך כל תקציב לתהליך או שפשוט לא מתחשק לך לשלם כסף לצורך פרסום, זו אופציה שעומדת לפנייך. כל עוד יש לך יכולת ליצור תוכן, אפשר לעשות זאת ולפעמים אפילו להרוויח הרבה מאד כסף.

החסרונות של הפרסום האורגני

פרסום אורגני מצריך ממך זמן. יכול להיות שיש לך זמן ומבחינתך, עסק אפיליאייט הוא “משהו נוסף” לעשות אותו ואם כך אין כל בעיה, זה פרסום מצוין בשביל. עם זאת, ברגע שהחלטת לקדם מוצר ולעשות בשיווק שותפים באופן רציני, להתבסס רק על קידום אורגני יהיה בעייתי ולא מספיק מהיר. באופן אישי, כשניסיתי לעשות זאת עבדתי חודשים רבים ללא הגעה לתוצאות הרצויות.

למה לא לשלב בין השניים?

עכשיו יכולה לעלות אצלך השאלה “למה לא לשלב בין השניים?” ובצדק. למה לא לשלב בין פרסום ממומן לפרסום אורגני ובאמת אין כל סיבה שלא לעשות זאת. כל התהליך של המשפך השיווקי הוא תהליך אורגני, הוא דורש תוכן בכל מקרה, אבל כדי שייחשפו אלייך אנשים ויגיע אלייך קהל ומהר, הפרסום הממומן יהיה מהיר יותר.

בנוסף, בניית עסק לטווח הארוך היא תמיד מומלצת יותר מחשיבה לטווח הקצר. לכן, השילוב בין השניים יהיה אידאלי: בניית קבוצת אוהדים בדף עסקי או קבוצה ברשת החברתית, כתיבה בבלוג, יצירת אתר… כולם יחד או רק אחד האמצעים ולצד כל אלה, פרסום ממומן שייתן לך דחיפה כלפי מעלה ויביא אלייך קהל ומהר.

 

אהבת? יש לך הערות? שאלות על אפיליאייט? זה הזמן לכתוב פה תגובה.

פייסבוק
וואטסאפ
לינקדין
אימייל

הגיע הזמן ליישם את כל מה שלמדת?

הכנתי הדרכה בחינם שמראה צעד אחר צעד איך התחלתי מאפס לצאת מהלופ של שכר מינימום ולהשתמש באינטרנט כדי להתפרנס באינטרנט תוך כדי טיול בעולם