בניית נכס אפיליאייט בצורה אורגנית

בהדרכה הקרובה אני הולך לדבר על נושא חשוב ואנסה לעשות אותה בדרך הפשוטה ביותר. הדרכה זו תהיה בנושא יצירת נכס בצורה אורגנית שישמש אותנו בתור אפיליאייט. הפעם אתן הצעה לשיווק בצורה קצת שונה מהרגיל, פה לא נתבסס על רשימת תפוצה, אך כדאי להכיר את האפשרות.

כשהתחלתי לעשות את ההדרכות לקח לי זמן ללמוד כיצד לעשות אותן ואני כל הזמן משתפר ומקווה שהדרכה זו תהיה הכי טובה שאני יכול להעביר אליכם.

בניית נכסים בתור אפיליאייט

נכסים דיגיטליים הם משהו שאנחנו בונים פעם אחת והם מכניסים לנו כסף שוב ושוב, לאורך זמן. הם יוצרים לנו בטווח הארוך את ההכנסה הפאסיבית. רשימת תפוצה היא נכס מאד חשוב ואם יש לנו סרטונים, גם הם יכולים להיות חשובים וכך כל מוצר דיגיטלי שאנחנו מכינים.

בדרך כלל, כשאנשים חושבים על נכסים, הם חושבים על נדל”ן. היופי עם נדל”ן הוא שמדובר בהכנסה פאסיבית ברגע שבנינו אותו ויש לו הכנסה פאסיבית קבועה ברגע שהוא מנוצל. לכן, כאשר אנשים שומעים על “נכס” הם חושבים על נדל”ן.

הפעם, אני רוצה לדבר על נדל”ן דיגיטלי. בגדול, הכוונה היא לנכס שאפשר לבנות אותו פעם אחת והוא יכניס לנו כסף שוב ושוב, בלי שהוא ידרוש מאתנו עשייה נוספת. מי שמכיר אותי יודע שאני לא בעד הבטחות גדולות על הכנסה פאסיבית מהאינטרנט. אבל, כשיש לנו נדל”ן דיגיטלי, העסק שלנו לא מחייב אותנו להשקיע שעות רבות ועם זאת להרוויח סכום יפה.

במקרה של יצירת נכס, כאשר הוא “עומד” ומכניס, אפשר כבר להעסיק עוד אנשים לעזרה והם עושים את רוב העבודה שנדרשת כדי ליצור את המשך ההכנסה. כולם יודעים שאני מאמין שצריך להתאמץ כדי להצליח, שצריך ליצור תוכן וערך ולהיות בקשר עם הקהל שלנו. גם אם רוב המערכות הן אוטומטיות, הן לא פאסיביות לחלוטין.

אני חושב שעסק אשר מכניס 10,000 ₪ בחודש הוא לא לגמרי פאסיבי. אבל הוא לא דורש הרבה עבודה כמו בתחילת הדרך. נכס בסדר גודל כזה יוכל לתת חופש אך הוא לא נותן הכנסה פאסיבית שמאפשרת לנו להפסיק לעבוד.

כל הנכסים שאני הולך לכתוב עליהם הם נכסים שצריך לבנות, ליצור אותם. זו לא דרך להרוויח מיליונים בזמן קצר, אך זו דרך להרוויח כסף לאורך זמן ובאופן יציב. אלו נכסים אשר מי שיבנה את הנכסים נכון ויתחזק אותם, יוכל ליהנות מהכנסה הרבה יותר יפה ובאמת להגיע ליעדים הרצויים.

תנועה אורגנית

תנועה אורגנית היא תנועה שצומחת מעצמה. זו הדרך הפשוטה ביותר לדעתי להסביר זאת. זה מזכיר גינה שאנו זורעים פעם אחת ולאחר הצמיחה שלו הוא ממשיך להתפשט ומשנה לשנה הגינה נהיית גדולה יותר. “פרח סבא” הוא דוגמה מצוינת לכך. תנועה אורגנית גדלה מעצמה בשתי דרכים:

  1. התנועה מוצאת את הגולשים.
  2. הגולשים מוצאים את התנועה.

תנועה = מקור התנועה. מקור התנועה הוא התוכן שיושב באינטרנט. התוכן יכול להיות וידאו, תמונה, כתבה וכל פורמט שנמצא באינטרנט ואנשים יכולים למצוא אותו. דוגמה לתוכן יכולה להיות “3 דרכים להעביר את צום יום כיפור”. תוכן זה יכול להיות כתבה שתעלה לבלוג שלי, סרטון יוטיוב, תמונה ועוד.

זה לא משנה איך באיזה פורמט התוכן נוצר, מה שמשנה הוא שאנשים יכולים למצוא אותו. הכוונה בזה שאנשים ימצאו היא שאנשים עושים חיפוש אחר אותו מידע שאני יוצר. לשם כך עליי לדעת מה אנשים מחפשים. במקרה של הדוגמה, אני צריך לבחון קודם כל כי אנשים באמת רוצים לדעת איך להעביר את הצום. אם יש דרישה לתוכן כזה ואני אצור אותו, אנשים יוכלו להגיע אליי.

התנועה האורגנית צומחת תודות לרלוונטיות שלה. ככל שהוא יותר רלוונטי כך החשיפה אליו תהיה גדולה יותר. ככל שהתוכן יהיה איכותי יותר, כך אנשים ימשיכו לקרוא אותו ואולי אפילו ישתפו אותו וכך התוכן הופך להיות נכס.

ברגע שיש לנו בלוג עם תנועה, אנחנו יכולים להחליט כיצד להשתמש בנכס שלנו. דרך אחת היא לשים בצד פרסומות ולהרוויח קצת כסף. דרך נוספת היא להציע לאנשים להוריד את המדריך החינמי שהכנו עבורם וזה יהיה מגנט הלידים. כך רשימת התפוצה שלנו תגדל, באופן פסיבי. אפשרות נוספת היא לשים קישורי שותף ולהרוויח כסף בכל פעם שמישהו יקנה בשל המלצה שהופיעה בבלוג.

ישנן אפשרויות רבות וברגע שהתנועה אורגנית היא יכולה להכניס לנו כסף לאורך זמן בלי שנתחזק את הנכס. זו דרך אחת אבל… יש דרך יותר מגניבה מזו.

ההסבר היה כדי להבין מהי תנועה אורגנית שצומחת מעצמה. עכשיו אני רוצה לכתוב על נכס דיגיטלי ביוטיוב. בשיווק שותפים אנחנו יכולים לשים סרטון שעוסק בנושא שאנשים מחפשים בעצמם ובזכות זה שהם מחפשים, התוכן ימשיך להופיע, בלי שאנחנו נעשה פרסום ממומן ומאותו הרגע כל העבודה שלנו היא להקפיד שהתוכן יהיה רלוונטי כמה שיותר.

אני לא מלמד קידום אורגני. זהו מקצוע שלם בפני עצמו ואנשים לומדים את זה ומתמקצעים בתחום. אבל, מה שאנחנו צריכים לעשות הוא להבין את הרעיון וחשוב לא פחות, להבין מה אנחנו צריכים לעשות עם זה.

ציינתי מקודם שישנן שתי דרכים בה אנשים ייחשפו אל התוכן שיצרנו. דרך אחת היא כשאנשים מחפשים את התוכן והשנייה היא כשהתנועה מוצאת את האנשים. הכוונה בכך שהתנועה מוצאת את האנשים היא שכאשר מישהו מחפש מאמר או תוכן, לאחר הפעם הראשונה גוגל יודע כיצד להתאים עבורו את התכנים כשהוא יחפש אותם בפעם השנייה.

כל זה נכון לגוגל ועוצמתי הרבה יותר ביוטיוב. כלומר, מישהו שצפה בסרטון יקבל “המלצות” מיוטיוב. הוא יקבל המלצה על סרטונים שעשויים לעניין אותו וקשורים לאותו נושא. בפעם הבאה שאותו גולש ייכנס אל יוטיוב, יומלצו לו סרטונים מתחום שהוא חיפש בעבר ושם יכול להיות הסרטון שלנו. ככה התוכן מוצא את הגולש.

יוטיוב כל הזמן מחפשת את הדרך לתת לגולשים את התוכן שמעניין אותם. המטרה שלהם היא שהגולשים יישארו באתר כמה שיותר זמן. היום הוא נחשב למנוע החיפוש השני בגודלו בעולם.

איך אנחנו יכולים להשתמש ביוטיוב

שיטה אחת היא “אנבוקסינג” = אנשים מזמינים משהו חדש ומראים מול המצלמה את הפתיחה של המוצר וכך מתארים אותו. זוהי שיטה פופולארית שעובדת ואנשים צופים בזה. זו דרך לחלוק את חווית המוצר.

שיטה נוספת היא סקירה = לא חובה ממש להראות את פתיחת המוצר אלא הכוונה פה היא להציג את המוצר לאחר שהוא נמצא בשימוש. בצורה זו אפשר להציג כל דבר, למשל מצלמה, להראות איך היא עובדת, אלו כפתורים יש לה ומה היא מסוגלת לעשות. מצלמה היא דוגמה למוצר שיש לו תכניות שותפים וסקירה יכולה להיות דרך מצוינת להרוויח.

הסיבה לכך שהסרטונים ביוטיוב עובדים היא פשוט כי יוטיוב שייכים לגוגל ויש לה עדיפות בתוצאות החיפוש. ברגע שאנחנו עושים סרטונים על מוצרים, אנחנו יכולים למשוך תנועה של אנשים וזה עובד במיוחד במוצרים חדשים שיוצאים לשוק. מי שנמצא תקופה בעניינים יודע בדיוק איך לעשות את הסרטונים, מ”אנבוקסינג” ועד להדגמה. אפשר לראות גם סרטוני השוואה שהם פופולאריים מאד.

לא רק עם מוצרים פיזיים. לא חובה להראות רק מוצרים פיזיים אלא ישנם שלל הדרכות דיגיטליות שאפשר להעביר עליהן ביקורות דרך יוטיוב. לי יש סרטון באורך 4 דקות שהעליתי ללא עריכה, על איך לקנות הדרכה לבניית אתר אינטרנט ומאז נוצרו בעקבות הסרטון מעל למאה קניות. כלומר, השקעתי בסרטון פעם אחת ומאז הוא המשיך וממשיך להניב תוצאות.

מה לגביי המתחרים

ישנם הרבה מתחרים, אי אפשר להתעלם מכך וגם לי יש מתחרים. מה שאני עשיתי בסרטון הוא השוואה בין שתי מערכות דיוור ומה היופי? שמתי בסוף הסרטון שני קישורי שותף, אחד לכל מערכת דיוור. אנשים משלמים לא מעט על מערכת דיוור מדי חודש וברגע שמישהו נכנס דרכי ועושה מנוי על אחת מהמערכות, אני מקבל מדי חודש הכנסה בעבור המנוי שלו (כל עוד הוא נמשך).

כך יצרתי, בעזרת סרטון השוואה בין שתי מערכות דיוור, הכנסה פאסיבית לאורך זמן. זו הכנסה פאסיבית לחלוטין ויש לכך שתי סיבות: סיבה ראשונה היא שבמקרה של סרטון זה התגמול הוא חודשי, כל עוד המנוי ממשיך לשלם, אני מקבל את האפיליאייט שלי. סיבה שנייה היא שכל חודש ממשיכים להצטרף אל אחת מהתכניות עוד אנשים כי הם מוצאים את הסרטון.

הרעיון של הסרטונים הוא להיות עקביים. לא מספיק להעלות סרטון חד פעמי, יש להמשיך להעלות עוד ועוד סרטונים וכשהעלאה שלהם הופכת לקבועה, אנחנו יוצרים נכס ומצליחים להגדיל את ההכנסה תוך השקעה מינימלית.

ישנם קייס-סטאדי שמראים מה קרה עם אנשים אשר הקפידו להעלות בכל יום סרטון והוא לא חייב להיות בעל עריכה גבוהה. בעוד שבחו”ל יש לא מעט וולוגרים שכבר עושים את זה, בישראל עדיין אין הרבה אנשים שמפרסמים כך בכל יום סרטון והתחום פתוח לאנשים נוספים.

שימוש ביוטיוב היא דרך מעולה לקדם את הנישה שלנו ולמכור שלל מוצרים עם עדכוני שותף. מי שלא רוצה לבצע את כל העבודה לבד, יכול לשלם למישהו אחר על העריכה. מעבר לכך, גם אם לא קנינו את המוצר, אנחנו יכולים לערוך מחקר שוק ולבדוק מהן הביקורות דרך האינטרנט. אנחנו יכולים “רק” להכין טבלה ולצלם את המסך תוך שאנחנו מסבירים על המוצר הנבחר.

אנחנו יכולים להיות שותפים ברשת אמזון ואפילו ברשתות ישראליות, לשים את הקישור שלנו בתחתית הסרטון וכך להגיע להרבה מכירות. בסופו של דבר אפשר למנף את הסרטונים השונים לקבוצת פייסבוק, לרשימת תפוצה ועוד.

ביוטיוב, ככל שיש לנו יותר סרטונים, כך יש לנו סיכוי גדול יותר להתקדם ולכן יש משמעות לפעילות קבועה. אין פה סוד מקצועי ויצירת סרטונים עובדת בעברית, אנגלית ושפות נוספות.

היכן יש להירשם כדי לקבל קישור שותף?

בכל רשת שותפים או בכל אתר שיש לו תכנית שותפים. אפשר לבצע את החיפוש לפי הנישה והדרך הכי פשוטה למצוא תכנית מתאימה היא פשוט להקליד בגוגל את שם החברה + תכנית אפיליאייט (בעברית או אנגלית, בהתאם לקהל היעד). כל אתר יכול לפרסם את התנאים שלו לשותפים וכל שעלינו לעשות הוא לבחון את התנאים, להירשם ולהתחיל להוציא סרטונים.

חשוב לי להבהיר כי זו שיטה קצת שונה לשיווק. המטרה העיקרית פה היא לא ליצור רשימת תפוצה אלא לגרום לאנשים ללחוץ על הקישור ושה”קוקיס” יהיה על המחשב שלו למשך התקופה שנקבעה מראש כך שכשהם יקנו אנחנו נקבל עמלה.

ברגע שאנחנו יוצרים הדרכה פעם ביום ולאחר שנדע איך לעשות את ההדרכה כך שאנשים ימצאו אותה, נוכל להתחיל לייצר את ההכנסה הפאסיבית שאנחנו רוצים.

אנחנו יכולים לעשות את זה עם המון מוצרים ובשתי דרכים: תנועה ממותגת ותנועה לא ממותגת.

דוגמה לתנועה ממותגת – ברגע שאנחנו עושים סרטון על מוצר ספציפי שאנשים מחפשים, כמו על iphon7 זו תנועה ממותגת. אנשים שיחפשו ביקורת על המוצר עצמו, יוכלו להגיע לסרטון וללחוץ על הקישור ששמנו תחתיו.

דוגמה לתנועה לא ממותגת – ברגע שאנחנו עושים סרטון שנותן מענה על בעיה או שאלה, התנועה היא לא ממותגת. למשל, השוואה בין ניידים שונים או המלצות כיצד לבחור את הנייד המתאים עבורך.

ברגע שיש לנו הרבה סרטונים, אנחנו יכולים ליצור לעצמנו עסק. כך, ברגע שנגיע ל-100 סרטונים ולכל אחד יש 10 צפיות ביום וכל אחד מייצר רכישה אחת ביום היא יכולה להיות שווה 10$ ביום על כל סרטון. תוך שנה אפשר ליצור עסק אמתי שמבוסס על קישורי אפיליאייט.

לאורך זמן אפשר לעשות עוד פעילויות עם הסרטונים: לקבל כסף מפרסומות (מעל 10,000 צפיות), להציע לפרסם סרטון בתשלום ועוד.

שאלות שעלו בהדרכה:

ש: מהן הדרישות של KSP עבור אפיליאייט?

ת: עד כמה שידוע לי חובה שיהיה אתר. אבל, מומלץ לדבר איתם בטלפון ובכלל, במקרה שישנה רשת שיש לה מענה ואנחנו לא מסתדרים מול ההתכתבות הרגילה, תמיד מומלץ לבחון בשיחה אחת מה אפשר לעשות.

ש: מה אני משווק היום?

ת: אני משווק מערכת לבניית אתרים, דפי נחיתה ועוד דברים בסגנון הזה. אני עובר גם לשווק דברים שקשורים בווידאו וכמובן גם את ההדרכות שלי.

ש: איך עובדים עם שיווק שותפים?

ת: קל יותר לענות על כך בהדרכה שהכנתי עבור מתחילים בתחום אפיליאייט. בקצרה, אפשר להסביר כי כל מה שצריך הוא להירשם לתכנית שותפים, לקבל קישור שותף ולפרסם אותו מתחת לסרטון.

ש: האם אפשר לשווק כך מוצר עצמי באמזון?

ת: כן. אפשר לשים קישור למוצר עצמו, אך יש לבדוק את האפשרות של פרסום קישור שותף כיוון שלא בטוח שאמזון מרשים לפרסם בעצמנו את הקישור שלנו למוצרים שלנו.

ש: עם איזה קהל אני עובד בעיקר?

ת: עד היום עבדתי בעיקר עם הקהל בחו”ל אבל עכשיו אני בונה קהילה והסרטונים והבלוג הם חלק מהתהליך של בניית הקהילה.

ש: האם אני מבין בפרייבט לייבל?

ת: יש לי מוצרים דיגיטליים משלי, אך במה שמוכר דרך אמזון ודומה, אני לא מתעסק ולא ממש מכיר. אני מתעסק ומלמד על אפיליאייט ובאסטרטגיה הזו שמוסברת בהדרכה אפשר ליצור תנועה לחנויות שונות.

ש: האם אפשר קישור ליוטיוב דרך פרסום ממומן בפייסבוק?

ת: באופן אישי לא הייתי עושה את זה. פייסבוק לא ממש אוהבים את יוטיוב והם מעדיפים לתת חשיפה לפלטפורמה שלהם. לכן לדעתי עדיף לפרסם סרטון בפייסבוק ובו להגיד שיש לנו ערוץ יוטיוב ולהפנות אליו.

ש: מאיפה למדתי את כל הנושא?

ת: למדתי ממקומות רבים כולל הניסיון האישי. עד היום לקחתי כ-13 קורסים שונים בעלות הגבוהה מ-1000 ₪, חלקם על שיווק ביוטיוב, על פייסבוק ועוד. בנוסף, למדתי בקורסים קטנים וקראתי המון ספרים על מנהיגות, איך ליצור מנהיגות, על משא ומתן ועוד. אין לי ספק שכל הלמידה סייעה לי להתפתח.

עם כל זה אני חייב להגיד ששום קורס לא שווה אם אנחנו לא מיישמים את הפעולות השונות. אנחנו צריכים ללמוד, ליישם וללמוד מהניסיון שלנו. האנשים שקונים מאתנו הם בני אדם, יש להם רגשות וחיים ורק עבודה מולם תאפשר לנו ללמוד באמת את התחום. שום דבר לא עובד בפעם הראשונה ולכן מי שלא עובד, לא צובר ניסיון ולא מצליח.

ש: האם מישהו יכול להמליץ ולקדם מוצר שלנו באמזון?

ת: כן, בהחלט וזה אפילו מומלץ. כאשר מגיעים אנשים מבחוץ לתוך המוצר באמזון אנחנו מקפיצים את המוצר שלנו ואני ממליץ לחפש אנשים שיקדמו את המוצר. כמובן, אנחנו יכולים להעביר הדרכה כיצד להסביר על המוצר, היתרונות שלו, כיצד להציג אותו ועוד.

ש: היכן יש הכי הרבה המרות, ברשימת התפוצה או בקישורים בפרסום ממומן?

ת: הדבר תלוי בהצעה. יהיו הצעות שאפשר יהיה לקדם בקישור באופן ישיר דרך תנועה ממומנת, אך בדרך כלל זו לא השיטה. אנחנו עובדים בשיטה של יצירת קהל ולרוב שיטה ממומנת ישירה להצעות תעבוד פחות טוב. אפשר להגיד שלרוב התוצאות של רשימת התפוצה יהיו טובות יותר.

ש: אפשר לשווק גם מוצר של אנשים פרטיים?

ת: ברגע שיש תכנית שותפים, אפשר להצטרף אליה ולהתחיל ליצור תשתית ולמכור את המוצר. המוצר יכול להיות פיזי או דיגיטלי. דוגמה שאני יכול לתת הוא הקורס שלי שאני מאפשר לאנשים גם למכור אותו ולפעמים אנשים שעברו את הקורס שלי מספרים על כך לחברים שלהם וכשהם מצטרפים אלו שהמליצו יקבלו את האחוז שלהם. כמי שיש לו קורס, אני מעדיף להציע לאנשים לפרסם אותו בתור אפיליאייט וכך למנף את עצמי.

ש: על איזה מערכת דיוור אני ממליץ?

ת: אני מדבר הרבה על VIPLUS ולא כי היא הכי טובה או הכי זולה אלא כי היא עבדה לי בתחילת הדרך. זו מערכת שהיה לי קל לפעול איתן והתחברתי אליה מבחינת השימוש. היום, עברתי למערכת זולה יותר ועם יותר אפשרויות בשם בילדראול (אפשר לבקש קישור שותף בפרטי) אבל זה תהליך ואני עוד לא מבין אותה מספיק טוב. היופי במערכות הדיוור הוא שאפשר להחליף אותן ולכן שווה להתנסות. מערכת נוספת היא אקטיב מייל שהיא גם ידידותית. כל המערכות הללו מתאימות גם לשימוש בעברית.

ש: האם הקורס שלי הוא “השקה”?

ת: לא. אני מאמין בקורסים שהם “אבר גרין” ואפשר לשווק את המוצר שלי 24/7. כמובן, כשישנן השקות או מבצעים, אני אציע בונוסים והנחות.

 

אהבת את ההדרכה? יש לך שאלות? זה הזמן להשאיר תגובה כאן למטה ?

פייסבוק
וואטסאפ
לינקדין
אימייל

הגיע הזמן ליישם את כל מה שלמדת?

הכנתי הדרכה בחינם שמראה צעד אחר צעד איך התחלתי מאפס לצאת מהלופ של שכר מינימום ולהשתמש באינטרנט כדי להתפרנס באינטרנט תוך כדי טיול בעולם