יצירת רשימת תפוצה ללא עלות עבור שיווק שותפים

היי, כאן משה עם הדרכה כיצד לבנות רשימה עבור עסק של שיווק שותפים וכל זאת ללא עלות.

אני משווק שותפים כמעט שלוש שנים. נחשפתי לתחום בפעם הראשונה ב – 17.05.15 ושמעתי על בחור שמרוויח כמה עשרות אלפי דולרים מדי חודש מהתחום והתחלתי להתעניין.

בתחילת הדרך, הייתי בן 21 ולא היה לי כסף להשקיע בעסק. בבקרים עבדתי במכולת וסידרתי מדפים ובצהריים עבדתי בדוכן פלאפל. לא נולדתי עשיר ולא היה לי זמן וכסף להשקיע בקורסים של אלפי שקלים כדי ללמוד את התחום (אגב, זו הסיבה שבחרתי לתמחר את הקורסים הנוכחי).

כיוון שלא היה לי כסף להשקיע בעסק, הייתי צריך למצוא איך ליצור רשימת תפוצה. כל הזמן שמעתי “הכסף נמצא ברשימה” וזה אחד המשפטים הכי חזקים והכי נכונים בתחום של שיווק דיגיטלי בכלל ובתחום של שיווק שותפים בפרט. עוד משפט נכון הוא “הכסף נמצא במעקב”, הוא נמצא במעקב שלנו עם הקהל שלנו.

עם כל האמצעים המשוכללים ודרכי הפרסום עדיין רשימת התפוצה היא המקור עם ההחזר הכי גבוה על ההשקעה. שיווק במייל נותן לנו את התוצאות הטובות ביותר ביחס להשקעה ובוודאי אם אנחנו מצליחים ליצור רשימת תפוצה שאינה דורשת מאתנו להוציא כסף.

Money is in the follow-up = במכירות אומרים שהכסף נמצא במעקב (follow-up). מה זה אומר: שמישהו נחשף למוצר שלנו לא תמיד יקנה בפעם הראשונה. למעשה, הממוצע הוא שהוא צריך להיחשף 6-7 פעמים למוצר לפני שהוא יחליט לבצע את הקניה.

רשימת תפוצה טובה = כל נרשם שווה 1$ לחודש

ישנן רשימות אשר יהיו רווחיות יותר, אך שאיפה לכך שכל נרשם יהיה שווה לנו 1$ היא שאיפה מצוינת ותהווה החזר השקעה גבוה בטווח הארוך.

אנחנו צריכים לחשוף את הקהל שלנו למוצר שלנו שוב ושוב עד שהוא יהיה מוכן לקניה. לכן יש משמעות לתהליך המעקב ולכן הרשימה כל כך חשובה עבורנו.

רשימת תפוצה טובה תהיה בעלת 1000 איש ומעלה. מתחת למספר זה יהיה קשה למדוד מכירות.

הרבה מאד זמן לא היה לי כסף להשקיע ברשימת תפוצה של 1000 איש. לא היה לי איך לממן את הפרסום (שמוערך באופן גס מאד ב-10 ₪ לליד), איך לשלם לתוכנת הדיוור ובמודעות. לכן, חיפשתי דרכים ליצור רשימת תפוצה בחינם.

לפני שלוש שנים זה היה יותר קל ליצור את הרשימות בחינם, אבל גם היום, למרות שהשיטות הישנות לא בהכרח עובדות, ישנן כמה שאני הולך לדבר עליהן ועדיין פועלות היטב.

הערה: זה שאני אומר שאפשר לבנות רשימת תפוצה חינם לא אומר שאנחנו לא משקיעים. זה אומר שברגע שאנחנו מרוויחים כסף אנחנו משקיעים אותו בעסק שלנו וכך מגדילים את הרשימה. בדרך זו אנחנו לא משקיעים כסף מהכיס אך גם לא יוצרים רשימת תפוצה לגמרי בחינם.

תהליך בניית רשימת תפוצה עבור שיווק שותפים ודיגיטלי

בתמונה הבאה אפשר לראות את המשפך השיווקי ואיך אפשר לבנות את רשימת התפוצה, בחינם.

פייסבוק הוא מקור התנועה. נתתי דוגמה למקור התנועה שאני משתמש בו, אך יכולים להיות עוד מקורות תנועה לאלו אשר מעדיפים להשתמש בשאר הכלים (למשל יוטיוב).

מה שאנחנו עושים זה להעביר את האנשים מהפייסבוק אל דף הנחיתה. בדף הנחיתה אנחנו מציעים מתנה כלשהי (סרטון, מדריך וכו’) בתמורה להשארת פרטי האימייל. משם אנחנו מעבירים אל דף התודה. מה שרוב האנשים עושים הוא לתת את אותו מדריך בדף התודה ובמקביל שולחים מייל תודה עם לינק או קישור למתנה שהבטחנו. השיטה הזו עובדת מצוין.

מהמתנה והאימיילים אנחנו נשלח את האנשים אל דף המכירה עם קישור השותף שלנו. זה עובד ואנשים באמת קונים. עכשיו, אני אמחק את כל החלק שנמצא לאחר דף הנחיתה.

עד היום דיברנו על כך שאנחנו יוצרים פרסום ממומן ושולחים אנשים אל דף הנחיתה שלנו. עכשיו, נעשה את זה בדרך קצת שונה. נשלח את הקהל שלנו אל דף הנחיתה וממנו אל דף המכירה, אך לא הרגיל שחשבנו עליו בדרך הקודמת. במקום לשים דף עם קישור שלנו של שיווק שותפים, נשלח את האנשים מדף הנחיתה אל מוצר השנאי.

מוצר שנאי הוא מוצר במחיר סמלי, נמוך. יכול לנוע בין 5$ ועד ל-97$.

קשר למכור בעלות של 97$ אבל הכוונה שהמוצר יהיה מוצר ש”קל” לקנות אותו. אני מצאתי שבשקלים, עלות של שנאי יכולה להיות 47 ₪ בלי להפעיל יותר מדי חשיבה על התהליך. זו הצעה ספונטנית יחסית וכיוון שהיא לא יקרה אנשים לא חוששים מהקניה. השנאי יכול להיות מיני קורס, ספר או מוצר של שותף וכל עוד המחיר שלו נמוך.

היתרון של הפניה לשנאי אנחנו יכולים לכסות את עלויות הפרסום שלנו בפייסבוק. למה כדאי לנהוג בשיטה זו? כיוון שמי שכבר לחץ על המודעה ומי שהשאיר אצלנו פרטים כבר הביע נכונות לרכוש משהו. כבר יש לו נכונות לקבל משהו ויש לו צורך שמענה לבעיה כלשהי. במילים אחרות, מי שנרשם לרשימה שלנו כבר הביע רצון לקבל מענה על משהו מסוים שאנחנו יכולים לתת לו.

לאחר ההרשמה לרשימת התפוצה לצורך קבלת המתנה, הנרשם נמצא במצב של הקשבה, הוא פנוי אלינו וזה הזמן להציע לו לרכוש משהו. זה יותר חכם במקום להפנות אותו רק לרשימת התפוצה. ברור שלא 100% מהאנשים יקנו, אך אלו שכן יקנו יכולים לכסות לנו את ההוצאות של הקמפיין.

בנוסף, כאשר אנחנו מפרסמים בפייסבוק, אנחנו יכולים לפרסם בצורת look a like  ולבקש מפייסבוק לכוון את הפרסום שלנו לאלו שדומים לאלו שקנו אצלנו. בצורה זו גם כאשר אנחנו ממש מפרסמים בתשלום, אנחנו משלמים מעט מאד כסף. חשוב לציין כי מי שהשאיר את הפרטים עדיין יקבל את המתנה ועדיין יכנס אל רשימת התפוצה שלנו.

חשוב לשים לב: דף הנחיתה צריך להיות דומה לדף המכירה, למוצר השנאי. ככל שהוא יהיה דומה יותר כך ישנו יותר סיכוי שאנשים יקנו. הדמיון יבוא לידי ביטוי בצבעים, בסגנון הכתיבה, חזרה על מילים ועוד.

אנו צריכים לשאוף לכך שאחוז ההמרה של האנשים שיקנו את מוצר השנאי יעמוד על 5%-10%. בצורה זו אנו יוצרים “תזרים” ומשתמשים בכסף כדי לפרסם ולהגדיל את רשימת התפוצה שלנו. בקמפיינים רגילים (למשל לא נדל”ן) אחוז ההמרה של דף הנחיתה אמור לעמוד על כ-25%.

יש כמה יתרונות להוספת מוצר שנאי לתרשים הזרימה:

  1. אנחנו מוכרים מוצר כשהקהל שלנו מוכן לקניה ובכך מממנים את הפעילות שלנו.
  2. אנחנו עוזרים לפייסבוק להבין מי בדיוק הקהל שלנו ומורידים את עלות הפרסום.
  3. אנחנו יוצרים מחויבות של הקהל כלפינו ומערכת יחסים הדדית.

חשוב לציין כי מי שנרשם כן יקבל את המתנה החינמית.

אם מוצר השנאי עוד 15$ ואחד ל-10 אנשים קנה את המוצר וכל ליד עלה לי עולה לי 6 ₪ יוצא מצב בו הרווחתי את הכסף שהשקעתי בחזרה. כמובן, אני גם אומר לפייסבוק להביא לי קהל מתאים ואז גם הקמפיין שלי משתפר ואני משלם פחות עבור כל ליד.

מייל תודה

במייל תודה, אנחנו נשלח את המדריך ואנחנו יכולים לשלוח גם לשנאי. שנאי הוא המתאם בין שני צדדים בחשמל והוא ממיר את המתח הגבוה למתח נמוך יותר. אנחנו רוצים לחשוב על זה הפוך, השנאי מאפשר לנו לחבר את בין ההצעה לבין הלקוח, במקום להציע מיד הצעה במחיר גבוה, אנחנו נציע הצעה במחיר נמוך יותר והיא תתאים ללקוח, אשר בשלב מאוחר יותר יוכל לרכוש את ההצעה במחיר הגבוה.

מה שעוד קורה ברשימת התפוצה הוא שאנחנו מסננים את האנשים הלא רלוונטיים לרשימה. ישנם אנשים שלא מתאימים לרשימה בכל מקרה. הם לא יקנו ולא פנויים לקניה אלא רוצים להצטרף לרשימת תפוצה. בעזרת השנאי אנחנו יוצרים תת רשימה שהיא איכותית יותר, של אנשים שמוכנים לרכישה ואנחנו יכולים לשווק עבורם בנפרד.

על פי הרעיון שכל אחד ברשימה שווה בממוצע 1$ לחודש, אנחנו צריכים לייצר מכירות מהרשימה לאורך זמן. השנאי עוזר לנו לייצר רשימת תפוצה של אנשים שיש להם נכונות להוציא כסף. בנוסף, גם אם האנשים מגיעים רק כדי להיות ברשימה ולקבל מאתנו טיפים, הם יודעים שיש לנו מוצר למכור להם.

בצורה זו יהיה עלינו להוציא 100-200 ₪ ראשונים, אך מימנו אותם או את חלקם וכך יש לנו תקציב להמשיך לממן את המשך צבירת הרשימה שלנו. אנחנו בעצם מחזירים בצורה זו את הכסף מיד ובסדרת המיילים אנחנו יכולים לתת טיפים ועדיין להזכיר את מוצר השנאי שלנו וכמובן גם את המתנה שלהם. בהמשך, הרשימה תיחשף למוצרים היקרים יותר שנציע לה.

בתור שיווק שותפים – מאיפה נביא מוצר שנאי?

אנחנו יכולים להכין את מוצר השנאי בעצמנו. הדרך לעשות זאת יכולה להיות:

  • לקחת את המוצר שאנחנו מוכרים, להוציא ממנו תוכן ולמכור אותו בנפרד.
  • יוטיוב/ ספר/ למידה – אנחנו יכולים ללמוד הרבה על הנושא וליצור מוצר קטן בעצמנו.
  • בחירת מוצר קטן באותה נישה, באותו התחום ושיהיה קטן והוא ישמש בתור שנאי.
  • PLR – קניית מוצר לצורך מכירה שלו.

ב-JVZOO ישנן הצעות אשר יש בהן גם מוצר מידע במחיר מופחת (סביב 7$). זה מוצר אפסייל ואנחנו יכולים למכור אותו לפני שאנחנו מוכרים את המוצר הגדול של אותו בעל עסק/ מוצר גדול.

שאלות שעלו מתוך ההדרכה:

ש: איך אפשר ליצור מוצר מידע?

ת: ישנם אנשים שמפרסמים סרטונים חינם לחלוטין. במקום לפרסם הכל חינם, אפשר לרכז חלק מהסרטונים ולסגור אותם בתור מוצר קטן. זו כמובן דוגמה אחת.

ש: איך נכון לבחור מוצר שנאי?

ת: מוצר השנאי צריך להיות באותו התחום של המוצר הגדול. הוא חייב להיות קשור לתחום וממנו וגם המודעה שנפרסם צריכה להיות קשורה למוצר הקטן.

ש: למה אתה כל כך משקיע בהדרכות אם אנחנו לא קהל שקונה?

ת: אני לא מאשים אף אחד כי אני מעולם לא הצעתי משהו לקנות. אני עושה באופן אישי את מה שאני מלמד. אני מאמין שאם אני אתן תוכן איכותי בסופו של דבר אנשים יאמינו בי וירצו לקנות ממני.

ש: למי מתאים קורס שיווק שותפים?

ת: מה שמיוחד בקורס שאני מעביר הוא הפרקטיקה. זה לא משנה אם אנשים נמצאים בתחילת הדרך או שכבר התחילו, כל אחד מקבל כלים פרקטיים לעבוד איתם ולכן הוא מתאים גם עבור אנשים שיש להם שאלות איך בכלל להתחיל וגם עבור אנשים שכבר בחרו מוצר לקדם. כל שיעור כולל הדרכה כיצד אני עושה את מה שאני מלמד.

ש: האם אתה יכול להראות איך בונים דף נחיתה?

ת: אני יכול, אבל זו הדרכה שלמה ובאתר אפשר למצוא את ההדרכה: דפי נחיתה – בסיס שיווק שותפים. הדרכה זו מדגימה ממש איך לכתוב דפי נחיתה והיא חינמית לחלוטין.

ש: כיצד אפשר להירשם לקליבנק?

ת: בעבר (ולפעמים הבעיה חוזרת) היה קשה להתחבר לקליקבנק מישראל. הפתרון היה להיעזר באנשים מחו”ל או להמתין. נכון לכתיבת ההדרכה, האפשרות נפתחה.

ש: מהן האסטרטגיות שלך להשקות?

ת: באופן כללי, אני בזמן השקה מתמקד רק בהשקה. באותו זמן אני לא מתמקד ביצירת רשימת תפוצה וכל הקמפיין מכוון רק להשקה שאני מקדם ואותה אני מקדם באופן ישיר. אני מביא את האנשים ישירות אל דף ההשקה. העבודה המרכזית שלי היא בין ההשקות, ביצירת רשימת תפוצה ואז, כשמגיעה ההשקה, כבר יש לי רשימה ואני משווק לרשימה שלי ברגע שההשקה מתחילה (זאת במקביל לפרסום).

בהשקה – הכסף חוזר אליי בלי שאני צריך ליצור רשימה או להכין דפי נחיתה. השקות יכולות להיות גדולות ואני מתכונן אליהן מראש ובונה את המומנטום, כולל מכירת מוצר שנאי, בדיוק כמו בהדרכה. כמובן, לאחר ההדרכה אני יכול לשווק מוצר דיגיטלי אחר, וזאת בהנחה שיש לי רשימת תפוצה

ש: האם שיווק שותפים זה אפיליאייט מרקטינג?

ת: כן. זה אותו הדבר.

ש: מה לדעתך הסיבה למודעות לא ממירות?

ת: הסיבה שלדעתי מודעה לא ממירה הוא שאין התאמה בין המודעה לבין דף הנחיתה. המודעה צריכה להתאים בגרפיקה, בצבעים, במלל. זה נקרא הלימה וצריכה להיות הלימה בין דף הנחיתה לבין השמאי וכך גם בין המודעה לבין דף הנחיתה. אנחנו רוצים שהמסר יהיה אותו מסר.

סיבה נוספת היא שהמסר לא מתאים למי שנחשף אל המודעה וזו הסיבה העיקרית לכך שהמודעה לא ממירה. יכול להיות שהמסר אינו מתאים לקהל באופן כללי או שאנחנו מעבירים לקהל הלא נכון את המסר. למעשה, כל המשפך צריך להתאים לקהל אליו אנחנו מכוונים. לפעמים הבעיה היא לא במודעה אלא בדף הנחיתה.

ש: האם אתה בונה רשימות של כמה אנשים?

ת: בכל פעם שאני בונה רשימת תפוצה אני יוצר תתי רשימות. יהיו רשימות שהן חופפות ויהיו רשימות פחות חופפות. אני יכול לשווק לכל תת רשימה באופן ספציפי ולעתים, כשישנה השקה, אשלח מסרים דומים לכל תתי הרשימות. באופן כללי, כמעט כולם רוצים להיות בזוגיות, להיות בריאים יותר, מתעניינים בהתפתחות אישית ובחופש כלכלי.

לכן, אם אני מעביר מסרים תואמים, ייתכן מאד שיהיו אנשים מרשימות שונות שהמסרים יהיו תואמים להם. לעתים ישנה חפיפה ולעתים לא.

ש: מהי ההשקעה הכלכלית של עסק שיווק שותפים?

ת: ישנן כמה השקעות הנדרשות בעסק. יש צורך בכלים כמו מערכת דיוור שאנחנו צריכים לשלם עליהם. זו עלות אחת, היא לא יקרה מאד ויש אפשרות אפילו להתחיל בשימוש חינמי. ההוצאה העיקרית היא על פרסום ובהדרכה זו הדגמתי איך יוצרים תנועה חינמית ואיך יוצרים רשימה בחינם. דוגמה לכך היא הלייבים שאני עולה איתם ומביאים תנועה בלי לשלם עליה (כמובן שהשקעתי זמן בכך).

יש כל מיני כלים חינמיים שאפשר להשתמש בהם, עיקר העלות היא פרסום ממומן וכן יש להשקיע בעסק גם זמן.

ש: האם תסריט מכירה ומשפך מכירה הוא אותו הדבר?

ת: לא. התסריט הוא מה אני עומד להגיד או לכתוב. משפך הוא התהליך שהקהל שלנו עובר בדרך למכירה.

ש: האם אתה עובד רק עם קליקבנק?

ת: לא. אני עובד גם עם קליקבנק וגם עם אחרים: JVZOO, מאנצ’ I. האחרון זה אתר השקות

ש: מהי ההשקעה שאמורה לבוא מהצד שלי מבחינת זמן וכסף?

ת: שאלה מעולה, אך היא תלויה באופן אישי בכל אחד. זה תלוי בעקביות, התמדה, רמת האנגלית (למי שפונה לקהל בחו”ל). לדעתי צריך לפחות 1-2 שעות ביום לצורך למידה ולאחר מכן את אותו הזמן כדי לעבוד ממש.

אני ניסיתי לא מזמן לעשות אתגר של 30 יום בו כל יום עבדתי שעה כשהתחלתי הכל מאפס. זה היה אתגר, גם עבורי ואני מתעסק בתחום כשלוש שנים. אני חושב שלחופש כלכלי אין מחיר ואני מוכן להשקיע גם 4 שעות ויותר ביום כדי להשיג זאת. עסק של שיווק שותפים דורש בתחילה יותר זמן והשקעה וככל שהניסיון נצבר, כשיש לנו רשימת תפוצה, אפשר להשקיע פחות שעות.

ש: יש לי מערכת דיוור ללא אפשרות ליצירת דפי נחיתה, איזה פתרון ישנו בחינם?

ת: אני לא מכיר את האפשרויות הזו. ישנן מערכות בהן יש גם דיוור וגם דפי נחיתה וישנה אפשרות לבנות את דף הנחיתה בתוך האתר האישי.

ש: כמה כסף אתה מרוויח?

ת: בדרך כלל השאלה הזו מגיעה מהמקום בו אנשים רוצים לדעת מה היעד שהם יכולים להגיע אליו. הם עושים השוואות ורוצים לבדוק כמה הם יכולים להרוויח בתיאוריה. אבל בדיקה זו לא רלוונטית וכל אחד ואחת מאתנו יכולים להתקדם בתחום של שיווק שותפים וזה לא קשור לכמה כסף אני מרוויח.

ש: האם סיימת את האתגר של 30 יום?

ת: אני עצרתי את האתגר ביום ה-15 והתפניתי להשקה. היום האתגר המצולם פתוח בפני משתתפי הקורס שלי (אם מעניין אותך להצטרף: קורס שיווק שותפים).

בהצלחה, משה פרקש ?

פייסבוק
וואטסאפ
לינקדין
אימייל

הגיע הזמן ליישם את כל מה שלמדת?

הכנתי הדרכה בחינם שמראה צעד אחר צעד איך התחלתי מאפס לצאת מהלופ של שכר מינימום ולהשתמש באינטרנט כדי להתפרנס באינטרנט תוך כדי טיול בעולם