מה הכי חשוב לדעת על שיווק שותפים

חשבת כבר להתחיל ולהקים לעצמך עסק של שיווק שותפים? התחלת אבל עוד לא הגעת לתוצאות והשאלה שעלתה אצלך היא מה עשית לא בסדר? יש כמה דברים שחשוב לדעת על התחום, נקודות שיעזרו לך להתאים את הציפיות שלך מהעסק ויסייעו לך לעשות את הצעדים הראשונים.

ה-דבר שהכי חשוב לדעת על שיווק שותפים

בעולם המהיר ושופע המידע הרצון לקבל מידע מדויק הוא טבעי ועם זאת אין רק דבר אחד שחשוב לדעת על התחום. אבל, אם בכל זאת נתעקש, אוכל לכתוב כי מה שהכי, הכי חשוב לדעת על שיווק שותפים הוא שמדובר בעסק של ממש. אם מכרו לך חלומות שמדובר בתחום שכל מה שצריך לעשות בו הוא לגלוש כמה שעות באינטרנט (גוגל, פייסבוק, יוטיוב…) ולצפות בכסף זורם אל חשבון הבנק שלך, זה לא מה שעומד לקרות לך.

גם אם המשפט הזה קצת “מוריד” אותך, הכנות חשובה פה והדבר שהכי חשוב לדעת על עסק בתחום האפיליאייט הוא שמדובר בבנייה של עסק, על כל המשתמע מכך. אין פה עבודה בלי עבודה ואין קסם. מה שכן, יש שלל אפשרויות, מדובר בעסק שיכול תוך זמן קצר (חודשים עד מספר שנים בודדות) להוציא אותך לחופש אמתי שמשמעותו לעבוד פחות שעות ביום, מכל מקום שבא לך וליהנות מהכנסה יציבה.

כמה חשוב ללמוד לפני שיוצאים לדרך?

ישנם לא מעט “משווקים בפוטנציאל”. אלו אנשים אשר למדו את התחום וייתכן שאפילו עברו קורס (או שניים) בתשלום, אבל הם חוששים שעוד אין להם מספיק ידע. כמו בכל עסק, גם במקרה של שיווק שותפים, חשוב מאד ללמוד ובעיקר להבין במה מדובר. בלי להבין בתחום בכלל, בלי לדעת מה זה משפך שיווקי ובלי להכיר את האתרים המשמעותיים ביותר עבור אפיליאייטים, יהיה לך כמעט בלתי אפשרי להתחיל את הדרך שלך ויהיה לך צורך לעצור כדי ללמוד וחבל.

עם זאת, ישנו גבול לכמה באמת צריך ללמוד לפני שמתחילים לעסוק בתחום והלמידה האמתית נעשית תוך כדי פעולה. בסופו של דבר זה לא שונה מכל עסק אחר, רק במקרה של עסק דיגיטלי שדורש הבנה של הקהל ושיפור תהליכים, קל יותר להבין מה עובד ומה לא ולדייק את העבודה ובעקבות כך את התוצאות של העסק.

לוקח זמן להרוויח כסף, אבל…

אם נשים את הדברים על השולחן, בטח אחד הדברים שהכי מעניינים אותך הוא כמה זמן ייקח לך להרוויח. לא פעם שאלו אותי כמה זמן לקח לי להרוויח בעסק ואף היו שהתעניינו כמה הרווחתי… בין אם השאלה הזו נכנסת למידע שהכי חשוב לדעת על שיווק שותפים ובין אם היא פשוט מעניינת אותך, התשובה היא בין מספר חודשים למספר שנים.

בעיקרון, עסק יציב, שמכניס הכנסה גבוהה (הרבה מעל הממוצע) ובאופן קבוע, דורש סבלנות ולא פחות משנה-שנתיים. אם זו המטרה שלך, אפשר גם להגיד ששלוש שנים יהיו זמן סביר כדי להגיע אליה. כאן חשוב להגיד שזה לא אומר שאין רווחים לפני. להפך, ישנם משווקים שגם תוך חודש כבר מרוויחים כסף, אבל לא מספיק כדי לשנות לחלוטין את אורח החיים ולהפחית את מספר שעות העבודה היומיות. תוך מספר חודשים יהיו משווקים שכבר יוכלו לעסוק רק בתחום ולהתפרנס די טוב (אבל לרוב לא מצוין).

צריך להשקיע בעסק של שיווק שותפים

אין גבול לכמה פעמים אפשר להגיד שעסק של שיווק שותפים מחייב השקעה שלך. ההשקעה תהיה של זמן ושל כסף. אם אין לך זמן להשקיע בעסק שלך (מעבר למספר שעות שבועיות), רצוי שיהיה לך כסף להשקיע בפרסום ממומן ובמיקור חוץ. אלו פעולות שיעזרו לך ליצור קהל במהירות גבוהה יחסית ויובילו למכירות שהן מהות העסק.

אם אין לך כסף להשקיע יהיה עלייך להשקיע זמן. באתר מחכה לך כתבה: שיווק שותפים אורגני וייתכן שזו תעניין אותך אם אין לך כסף להשקיע בתחום (גם אם כן היא מומלצת). כמובן, לרוב האנשים יש כסף להשקיע בתחום והם מגדירים תקציב לצורך הצלחת העסק. האיזון בין זמן לבין כסף יבוא לידי ביטוי בשלב די מוקדם של הקמת העסק שלך.

תמיד יש מה ללמוד

בעבר הרחוק (לפני יותר מעשרים שנה וזה הרבה עבור רוב האנשים שיקראו את הכתבה) העסקים התאפיינו בשמרנות. חלק מהעסקים עברו בין דורות, אחרים אימצו שם שמתחיל באות “א” כדי להיות ראשונים בדפי זהב ובאופן כללי, נראה היה שרוב הכללים היו מוכרים.

המהפכה התקשורתית שחלק ממנה הוא התפתחות האינטרנט, שינתה את הכללים ואלו עדיין משתנים בלי סוף. מה שהיה נכון לפני שנה לא בהכרח נכון היום ובוודאי שלא בטוח שיהיה נכון בעוד שנה. לכן, במיוחד בעסק של שיווק שותפים, תמיד יש מה ללמוד. תמיד אפשר להשתפר, תמיד יהיו עוד כלים, עוד פלטפורמות ומי שיהיה עם אצבע על הדופק יוכל לעשות תהליכים משמעותיים ולבנות את העסק שתכנן.

לסיכום,

כבר בתחילת הכתבה ציינת כי אין משהו אחד שהוא הכי חשוב לדעת על שיווק שותפים. בסיום, ציינתי כי תמיד יש מה ללמוד ושכדאי להיות עם אצבע על הדופק. הגדרת ציפיות נכונות, יצירת תקציב שמיועד לעסק ויציאה לדרך הם הכרחיים לכל אחד ואחת שרוצים להצליח להקים לעצמם עסק ואיתו את החופש הכלכלי וחוסר התלות בגורמים חיצוניים.

באופן אישי, אני הצלחתי ואני מאמין שאנשים יכולים להצליח עם התמדה. אני יודע שיש כאלו שזקוקים לליווי והדרכה. לשם כך הכנתי קורס המתבסס על הידע שצברתי והניסיון שאספתי בעסק שלי. קורס האפיליאייט המוסרי מכין אותך לעסק, מלווה אותך ויאפשר לך להתחיל לנוע תוך 30 יום מהיום (או נכון יותר מיום התחלת הקורס, ההחלטה שלך היא איזה יום זה יהיה).

פייסבוק
וואטסאפ
לינקדין
אימייל

הגיע הזמן ליישם את כל מה שלמדת?

הכנתי הדרכה בחינם שמראה צעד אחר צעד איך התחלתי מאפס לצאת מהלופ של שכר מינימום ולהשתמש באינטרנט כדי להתפרנס באינטרנט תוך כדי טיול בעולם