מה זה שיווק שותפים ומדוע כל כך הרבה אנשים מתעניינים בתחום

גוגל, מנוע החיפוש הגדול ביותר, החל את דרכו בשנת 1998. פייסבוק הוקמה בשנת 2004 ושנה אחריה הוקם אתר יוטיוב (2005). מנועי החיפוש השונים מהווים חלק משמעותי במהפכה הדיגיטלית שהשפיעה על חיינו במגוון תחומים.

עם השנים, המידע הפך להיות זמין עבורנו ואנחנו התחלנו להיות קרובים יותר לאנשים והזדמנויות שאנו רוצים בהם. יש שיאמרו שהאינטרנט הפך את העולם לקר, מנוכר ושהדור הצעיר לא מרים את העיניים מהמסך. אך בזמן הזה, שאנשים נמצאים בתוך המסכים, קורים דברים. מתרחשת תקשורת שהיא שונה מזו שהייתה בעבר, אך היא עדיין תקשורת.

עולם של הזדמנויות

המהפכה הדיגיטלית הביאה איתה לשינוי בהרגלי הצריכה; צריכת המידה והצריכה בכלל. אתרים כמו אמזון ואיביי הפכו לאתרים מובילים ועוצמתיים אשר משפיעים, בצורה זו או אחרת, על החיים של כולנו.

ברמה האישית של כל אחד ואחת מאתנו, אפשר לראות שיש משהו משותף לכל הפלטפורמות שהוקמו לאורך עשרים השנים האחרונות. כל הפלטפורמות הללו מעניקות לנו הזדמנות. הזדמנות לדעת יותר, לקנות בקלות וחשוב לא פחות (ובכך למעשה תעסוק הכתבה), הזדמנות להתפרנס. כן, השאלה מה זה שיווק שותפים, לא יכולה הייתה להתקיים לפי עשרים שנים.

שני צדדים לאותו מטבע

מצד אחד אנחנו יכולים לראות שישנן המון הזדמנויות בזכות האינטרנט. היום, בעל חנות מהצפון יכול למכור ללקוחותיו שבדרום ויותר מכך. בעל החנות בצפון (או בדרום) יכול למכור את תכולתו גם בארצות מעבר לים. היום, בעלי ידע, יכולים “לארוז” את היכולות שלהם לתוך קורס, ספר, מדריך או סרטון ולהפיץ אותו, חינם או בתשלום, תלוי במטרה שלהם.

הצד השני של המטבע הוא התחרות. אי אפשר לסמוך על הקמת אתר כדי ליהנות מלקוחות. יש צורך לעבוד, לבצע קידום של האתר, להקים קבוצת פייסבוק, או להיות נוכחים בטוויטר, באינסטגרם, ערוץ ביוטיוב ועוד… לרבים מהעסקים זה נשמע מתיש וזו בדיוק הנקודה בה נכנס שיווק שותפים לחיינו.

מה זה שיווק שותפים

את השאלה מה זה שיווק שותפים ישאלו בעלי עסקים ומשווקים. התשובה אליה היא שותפות לצורך שותפות. בעל עסק יכול להחליט למכור מוצרים, פיזיים או דיגיטליים, אך לא להתעסק בהפצה שלהם. כדי ליהנות ממכירות והגעה אל לקוחות שונים, הוא יפנה אל משווקים ויציע להם להיות שותפים לכל מכירה. בתמורה, הוא ייתן למשווקים אחוז מכל מכירה שתתבצע.

הרעיון הוא פשוט מאד והיום הוא מתבצע בעזרת פלטפורמות שונות. אפשר לראות שישנן תכניות שותפים לחנויות הגדולות, לקורסים, תוכנות (כמו תוכנות אנימציה, עריכה, אנטי וירוס…) ועוד. האפשרות של בעלי העסקים להתרכז במה שהם טובים בו היא ההזדמנות עבור המשווקים.

לא חובה להיות מקצועי

אפשר לראות היום צעירים, מבוגרים, בעלי וחסרי תואר, אימהות, אבות, משקיעים, שמפתחים את העסק הדיגיטלי שלהם. אין סף כניסה ולכולם יש הזדמנות שווה להתחיל. למעשה, מדובר בהזדמנות אמתית עבור אנשים אשר לא מעוניינים לעסוק במכירת מוצרים באופן ישיר ועבור אנשים שאינם בעלי מקצוע שאפשר “לארוז” אותו לכדי מוצר מידע.

ברור היום כי העולם הדיגיטלי מציע שפע של הזדמנויות רווחיות עבור כל אחד ואחת. לכן, השאלה מה זה שיווק שותפים רלוונטית כמו שכל שאלה על עבודה מהבית ועבודה מהמחשב רלוונטית.

הדרך הנכונה לצאת לדרך

עד כה הכתבה נגעה על קצה המזלג בשיווק שותפים. אבל החדשות הטובות הן שכמו שיש שלל הזדמנויות עסקיות עבור כל אחד ואחת מאתנו, ישנן גם מגוון הזדמנויות למידה. באתר ישנן שפע של הדרכות מקצועיות ואף קורס ראשוני חינמי שזמין עבורך.

זה הזמן שלך להתחיל ללמוד, לקבל את ההחלטה אם וכיצד להיכנס לתחום וכל זה בלחיצה כאן. בהצלחה ?

פייסבוק
וואטסאפ
לינקדין
אימייל

הגיע הזמן ליישם את כל מה שלמדת?

הכנתי הדרכה בחינם שמראה צעד אחר צעד איך התחלתי מאפס לצאת מהלופ של שכר מינימום ולהשתמש באינטרנט כדי להתפרנס באינטרנט תוך כדי טיול בעולם