מה זה שיווק שותפים – שאלות נפוצות

שיווק שותפים מאפשר לך לפתוח עסק משלך בתחום השיווק, בלי שיש לך מוצר בבלעדיות שלך או ידע מיוחד בתחום המשווק. על אף שהתחום קיים שנים רבות, אפשר לראות בשנים האחרונות התעוררות, עלייה במודעות ושאלות רבות על מה זה שיווק שותפים מאנשים אשר עוד “מרחרחים” ותוהים אם העסק הזה מתאים להם או לא.

בכתבה זו, שהיא חלק משתי כתבות (הבאה תעסוק בשאלות של מתחילים אשר כבר החליטו לעסוק בתחום), אנסה לרכז את השאלות הנפוצות ולענות עליהן בצורה הברורה ביותר כשהמטרה היא לעזור לך להחליט אם התחום הזה מדבר אלייך או לא.

מה זה שיווק שותפים?

ראשית השאלה הראשונה שעולה אצל מתעניינים בתחום היא מה זה שיווק שותפים. רבים חושבים שמדובר בשותפות עסקית אך למעשה מדובר בשיתוף פעולה לצורך שיווק. כלומר, יש בעל מוצר (שיכול להיות דיגיטלי או פיזי) והוא מעוניין להגיע לקהל רחב ככל האפשר. לצורך כך מציע בעל המוצר לאנשים לפרסם ולשווק את המוצר שלו ובתמורה לכל מכירה הוא ייתן אחוזים מהמכירה.

כמה אחוזים אפשר לקבל מכל מכירה?

הדבר משתנה בין מוצר אחד לאחר ובין בעלי המוצרים. אפשר לחלק את התחום למוצרים שהם פיזיים למוצרים שהם דיגיטליים. למשל, באמזון ושלל החנויות הדומות ישנן תכניות של שיווק שותפים ואפשר להרוויח אחוז מכל מכירה.

כיוון שמדובר במוצר פיזי אשר דורש גם משלוח, האחוז של כל מכירה הוא נמוך באופן יחסי. לעומת זאת, במקרה של מוצר דיגיטלי כמו קורס או ספר (שאינו מודפס), האחוז אותו יקבל השותף (אנחנו, המשווקים), יכול להגיע לכדי 50% ויותר.

מה הכי חשוב לדעת על שיווק שותפים?

הכי חשוב לדעת על שיווק שותפים שמדובר בעסק לכל דבר. לא מדובר על שותפות עסקית מורכבת ולא על פתרון שמזרים כסף לחשבון הבנק בלי הגבלה ובלי מאמץ. כמו בכל עסק, גם פה, יש ללמוד, לבנות את הבסיס, ליצור יסודות, לשפר, להשתפר ולהרוויח.

אם יש משהו אחד שחשוב לדעתי לדעת על התחום הוא שמדובר בעסק לכל דבר ורק מי שמתייחס אל התחום ברצינות המתאימה יוכל להצליח בו.

האם שיווק שותפים הוא פירמידה?

לא. פירמידה היא הוספת אנשים תחתייך וכל אחד מבצע מכירות שבסופו של דבר אחוזים מהן יגרמו לך להרוויח כסף. התשובה לשאלה מה זה שיווק שותפים היא עסק בו שני הצדדים שותפים בצורה מוגבלת והם אפילו לא חייבים לקיים בניהם חוזה (התשובה לשאלה הבאה תענה לך למה).

מה זה קליקבנק?

אם שמעת כבר מה זה שיווק שותפים, יצא לך בוודאי לשמוע על רשתות השותפים, קליקבנק ו-JVZOO. שני האתרים הללו משמשים בתוך מתווכים בין בעלי המוצרים השונים לבין אלו שרוצים להיות שותפים. דרך האתרים מתבצעת כל הפעילות והם גם נותנים את המענה לכל אי הסכמה אם זו עולה (אם כי מעולם לא קרה לי דבר כזה ולא שמעתי על אנשים שהיו להן בעיות כי הכול ברור ומובן מראש).

האתרים הללו הם לא בלעדיים בתחום, אך הם המפורסמים ביותר ואפשר להירשם אליהם ללא כל עלות. עם זאת, למעוניינים להתחיל בתחום מומלץ להיכנס אל ההדרכות השונות באתר על כל אחת מהרשתות ולהבין קצת יותר טוב כיצד הן עובדות.

מתי אני אתחיל לראות רווחים?

כל מי ששואל מה זה שיווק שותפים רוצה לדעת איך מרוויחים כסף. אנחנו מורגלים לעבוד ולקבל משכורת עבור העבודה שלנו (זה יכול להיות בתור שכירים ואפילו עצמאיים), אך במקרה של שיווק שותפים מדובר בעסק שיש צורך להשקיע בו ואי אפשר לדעת אם ומתי יגיעו הרווחים.

אפשר להעריך, לעשות את הפעולות הנכונות ואז לעודד את הגעת הרווחים, אבל פעולה בצורה לא נכונה, בחירה במוצרים שלא עובדים, פרסום שגוי (יקר או זול), יכולים לעלות הרבה בלי להניב תוצאות. לעומת זאת, עבודה נכונה, פרסום ממוקד ויצירת עסק של ממש, יכולה להניב תוצאות תוך מספר חודשים (לפעמים יותר ולפעמים פחות). בשורה התחתונה – זה תלוי בך.

כמה כסף יש להשקיע בתחום שיווק שותפים כדי להצליח?

זוהי שאלה חשובה בפתיחת כל עסק. אין ברירה, גם במקרה של שיווק שותפים יש להשקיע כספים. זה יכול להיות לצורך פרסום, למידה, תרגום, כתיבת תוכן ועוד… אין פה נכון ולא נכון מוחלט. אם יש לך רשימת תפוצה יכול להיות שיהיה לך קל מאד להתחיל את העסק כמעט בלי השקעה.

אם אין לך רקע בתחום, יכול להיות שיהיה עלייך להוציא יותר כספים. כך או אחרת, מדובר בעסק אשר אפשר להצליח בו בהשקעה נמוכה לעומת עסקים שונים אחרים.

כמה מהר אפשר להרוויח בשיווק שותפים?

אנשים אשר רוצים להיות בטוחים בתחום ישאלו כמה מהר אפשר להרוויח. לצערי אין תשובה אחת לכך ולא זאת בלבד אלא שיהיו אנשים שבכלל לא ירוויחו בתחום. מדוע? הסיבות רבות. חלק ישקיעו את הזמן שלהם והכסף בצורה לא נכונה, חלק יתייאשו במהירות וחלק יעשו את הפעולות הנכונות וירוויחו מהר מאד.

רוב האנשים רוצים לשמוע שאפשר להרוויח הרבה, מהר ובלי השקעה, אבל זה לא עובד ככה. אי אפשר להרוויח ללא השקעה (של זמן וכסף) ומי שמוכר חלומות שמדובר בעסק שכל מה שצריך לעשות זה לשבת, “רגל על רגל” ולתת לכסף להיכנס אל חשבון הבנק, טועה ומטעה.

איך אפשר להתחיל?

לא צריך אותי או אף אדם אחר כדי להתחיל לעסוק בתחום. לאחר שיש לך את הידע הנדרש על מה זה שיווק שותפים זה הזמן להתחיל לעבוד. גם אם עוד אין לך מושג מה בדיוק לעשות ואיך להצליח, כדאי להתחיל, לבחור מוצר, ליצור משפך שיווקי ולצאת לדרך.

אם השאלה שעולה אצלך היא מה זה שיווק שותפים אני יכול לנחש שהשלב שלך הוא עדיין תחילת הדרך. לכן, יש פה באתר המון הדרכות, חינמיות לחלוטין (אם כי יש גם קורס למכירה, אבל ההצעה שלי היא להתחיל ממה שחינם), ללמוד ולקבוע יעד מתי להתחיל לעסוק בתחום.

בהצלחה ואם יש לך עוד שאלות על מה זה שיווק שותפים, כל שעלייך לעשות הוא לכתוב לי אותן בתגובות ?

פייסבוק
וואטסאפ
לינקדין
אימייל

הגיע הזמן ליישם את כל מה שלמדת?

הכנתי הדרכה בחינם שמראה צעד אחר צעד איך התחלתי מאפס לצאת מהלופ של שכר מינימום ולהשתמש באינטרנט כדי להתפרנס באינטרנט תוך כדי טיול בעולם