מה זה שיווק שותפים

היי, כאן משה פרקש עם ההדרכה

מה זה שיווק שותפים – הסבר למתחילים

כחלק מסדרה של סרטונים והמדריך שהוצאתי “איך אנחנו יכולים להפוך תחביב ותשוקה לעסק באינטרנט שמרוויח כסף ויכול להוציא אותנו לחופש כלכלי” אחת הדרכים שאני מיישם וממליץ עליהן היא שיווק שותפים ובהדרכה זו אסביר מה זה.

בדרך הכי פשוטה, התשובה לשאלה מה זה שיווק שותפים הוא שותפות של שני צדדים לצורך שיווק. אחד הצדדים הוא בעל העסק והשני הוא המשווק. כל אחד עושה את מה שהוא מומחה בו. במקרה שלי, אם יש לי שכנה שמתמחה בתחום מסוים, למשל איפור לאירועים ואני מכיר נשים רבות שיכולות להשתמש בשירות הזה, אני אפנה אותן אליה.

בתמורה, תיתן לי השכנה המאפרת אחוזים מהכנסותיה. אני אתעסק רק בשיווק והיא תתעסק בכל הצדדים האחרים של העסק וכל השותפות שלנו תתבסס על פעולת הבאת הלקוחות בלבד.

עבור בעל העסק מדובר בעסקה טובה כיוון שהוא לא צריך לשלם על פרסום אלא רק עמלה על עבודה שקיבל בפועל (מכירות שהתבצעו). איך אפשר לדעת כי אני הפניתי את האנשים? באינטרנט ישנו קישור מיוחד הנקרא “קישור שותף” המסמן לעסק שאני זה שהבאתי אותו.

קישור שותף של שיווק שותפים

קישור שותף הוא ייחודי וברגע שלקוח פוטנציאלי לחץ עליו, תיכנס לדפדפן שלו “עוגייה” שהתפקיד שלה הוא לשמור נתונים על הגלישה של הגולשים והיא מזכירה לאתר כי הגולש הגיע תודות לקישור השותף. בצורה זו בעל האתר יודע לתת לי את העמלה (כמובן, תהליך זה הוא אוטומטי ואינו דורש פעולות מורכבות מבעל האתר). חשוב להבין את המשמעות של הקישור ושל העוגייה כדי להבין מה זה שיווק שותפים.

ישנם שלושה חסרונות לעוגייה זו:

  1. במקרה שהגולש מוחק את העוגיות מהדפדפן, האתר לא יזכור כי הלקוח הגיע בזכותי ולכן לא יוכל לתת לי עמלה. זהו אינו דבר נפוץ, אך יכול להיות קיים.
  2. כאשר הגולש נכנס אל האתר דרך המחשב העוגייה תהיה במחשב, אך אם הוא ירכוש ממכשיר אחר, הרכישה לא תהיה משויכת אליי. גם זה לא נפוץ אך יכול לקרות.
  3. עדכון עוגייה, פעולה הנעשית כאשר הגולש נכנס תחילה דרך הקישור שלי אך אחר כך דרך קישור של שותף אחר ולכן הוא יקבל את העמלה. מצב זה יכול לקרות.

העוגיות תקפות לתקופה של 30-60 יום כאשר לכל תכנית שיווק שותפים יש תנאים שונים אך בתקופה הרלוונטית בכל מקרה של מכירה אני אקבל את העמלה. רוב העוגיות יהיו תקפות לזמן זה, אך לא כולן. למשל באמזון, העוגייה תקפה ל-24 שעות בלבד אשר במהלכן כל הרכישות תקפות לצורך קבלת עמלה.

מה זה שיווק שותפים ומי מרוויח מזה?

היתרון המשמעותי של שיווק שותפים הוא יצירת מצב בו כולם מרוויחים. בעל העסק מרוויח מלקוחות נוספים כאשר הוא משלם רק על תוצאות, הלקוחות מרוויחים מכך שהם מקבלים מידע המתאים עבורם ופרסום רלוונטי. היתרון עבורי כמשווק הוא היכולת לקבל עמלות.

בשיטת אלף מעריצי אמת אני מלמד כיצד לבנות קהל של אלף אנשים אשר סומכים עליי ולוקחים את ההמלצות שלי. בצורה זו אני יכול להתפרנס משיווק של מוצרים רלוונטיים עבור מעריצי האמת וליצור עסק יציב בתחום.

רשת השותפים המפורסמת והפעילה ביותר היא רשת קליקבנק. זוהי רשת אשר מציעה שפע של מוצרים, בעיקר מוצרי מידע: ספרים, אודיו ווידאו ולנו יש אפשרות להצטרף אל הרשת, לבחור את המוצר אותו נרצה לשווק ולהתחיל לפרסם. הרשת עצמה מחברת בין בעלי המוצרים לבין משווקים המחפשים מוצרים חדשים לקדם.

לכל מוצר ולכל תכנית יש עמלה משלה ובאפשרותנו לראות מראש את כל הנתונים מראש ולהפעיל שיקול דעת איזה מוצר לקדם. בין היתר ישנן תכניות אשר מאפשרות לקבל עמלות על מוצרים מתמשכים (כמו מנויים) וכן יהיו כאלה אשר יתנו עמלות גם בעבור רכישה נוספת (במקרה ויש לבעל המוצר מוצרים נוספים). במילים אחרות, ישנם מוכרים אשר מאפשרים להרוויח בעבור המכירה הראשונית ויש כאלה שמאפשרים להרוויח רווח מתמשך.

בצורה זו יש לנו אפשרות להפוך את האהבה, התשוקה והתחביב שלנו לעסק של ממש. אנחנו יכולים לקבל עמלה על ההמלצות שלנו ולהפוך את מה שאנחנו אוהבים להכנסה. זוהי דרך רווחית מאד שיכולה להביא להכנסה לאורך זמן.

זוהי הדרכה קצרה על מה זה שיווק שותפים מההתחלה, אך באתר מחכות לך עוד שלל הדרכות ובינתיים, אם יש לך שאלה או שיש לך משהו להגיד, זה הזמן להשאיר תגובה.

פייסבוק
וואטסאפ
לינקדין
אימייל

הגיע הזמן ליישם את כל מה שלמדת?

הכנתי הדרכה בחינם שמראה צעד אחר צעד איך התחלתי מאפס לצאת מהלופ של שכר מינימום ולהשתמש באינטרנט כדי להתפרנס באינטרנט תוך כדי טיול בעולם