איך ליצור קמפיין ראשון עבור שיווק שותפים

היי, היום אני רוצה להתייחס אל הקמפיין הראשון בתחום שיווק שותפים ואני אצרף את הניסיון האישי שלי. קמפיין ראשון בפייסבוק יהיה כמעט תמיד קמפיין שלא מרוויח. זה קשה להוציא את השקל הראשון אבל אני אסביר מיד איך אני התייחסתי אל הקמפיין שלי ומה גרם לשינוי שהביא לתוצאות.

דבר נוסף שיהיה בהדרכה הוא ניסוי אשר נעשה במסגרת ההשקה של “מיכאל גורביץ'” ואני אראה פוסט שפרסמתי ואת הנתונים שהוא יצר. הקמפיין שעשיתי היה קמפיין אורגני והוא יכול לעבוד אם הוא מגיע אל האנשים הנכונים. בתמונה הבאה אפשר לראות את התוצאות של הפרסום האורגני וכמה לידים הביא הפוסט שאראה בהמשך:

הנתונים מראים כי דרך הפייסבוק נכנסו 23 לידים ודרך “HOP” נכנסו 47 לידים. עכשיו, אני רוצה להראות את הפוסט ולשים דגש עם הקופירייטינג:

וזה הטקסט שכתבתי במודעה:

“לפני כמה חודשים נפגשתי איתו בבית קפה.

אחרי כמה דקות של שיחה חברית אמרתי לו:

“אני מרגיש תקוע בעסק שלי, שאני סתם מבזבז את הזמן

בזמן שאני יכול לעשות מלא כסף ולטייל ולעזור למלא אנשים…

סתם הולך לפי מה שהתרגלתי כבר

אני כבר רוצה לפרוץ ולהצליח…”

עכשיו תבין,

אני בונה את העסק שלי כבר שנתיים בלי לראות הצלחה אמתית

כאשר אני מת לטרוף את העולם ולהגשים את מה שחלמתי עליו בזמן הצבא.

אני רוצה להציג לך 4 סרטונים שיראו לך איך תוכל לחיות בסגנון חיים יוצא דופן,

להגשים את החלומות הכי נועזים שלך וגם להתפרנס בכבוד…

(כמובן שזו לא נוסחת קסם שתעשה אותך מיליונר בין לילה,

אבל ללא ספק שימוש ויישום של עקרונות אלו יוכלו לתת לך כיוון חדש ועצמתי בחשיבה שלך

בדרך להצלחה והגשמה).

לצפייה בסרטון “למה זה לא עבד לך עד היום?” בחינם לגמרי, לחץ כאן >

(פה נכנס הקישור לסרטון)

בהצלחה!

משה פרקש

נ.ב

הסרטון יהיה זמין לזמן מוגבל,

אז הזדרזו לצפות עכשיו כל עוד הוא זמין ?

נ.ב.ב

אם אתם מכירים מישהו שמידע זה יכול לעזור לו, אתם מוזמנים לעזור לו או לשתף.”

 

למטה הופיעה תמונה שלי עם מיכאל והתמונה עצמה היא לחיצה, כלומר, אם לוחצים עליה עוברים אל דף ההשקה. התמונה הזו גם גדולה יותר מתמונה רגילה שבדרך כלל עולה לפייסבוק.

עכשיו אני רוצה לנתח את הפוסט ולציין כי זה נכון אל שיווק שותפים ולכל פרסום בפייסבוק:

התחלתי את הפוסט כמו סיפור. לא הצעתי משהו ולא דחפתי אלא התחלתי מסיפור של משהו אישי.

אנשים נמצאים באינטרנט כדי לקבל מידע או לצורך בידור. אחת מדרכי הבידור היא פייסבוק והישראלים משתמשים ברשת החברתית שעות רבות, יותר מאשר כל מקום אחר בעולם.

אם אני אפרסם באופן ישיר, אנשים לא יאהבו את זה, אף אחד לא אוהב שמפרסמים לו ולכן התחלתי ברמה האישית, בסיפור.

הבחירה במילה “איתו” מעלה סקרנות. היא מעלה את השאלה “מי זה איתו”.

כאן כדאי להביא בחשבון כלל חשוב: מומלץ שהכותרת תהיה עד עשר מילים, בעדיפות בין שמונה לעשר.

המשפט הראשון שווה לכותרת. כותרת קצרה מדי לא תוכל לספר לגולשים במה מדובר וכותרת ארוכה מדי תפספס את הגולשים ולא תעביר את המסר כראוי.

אני בחרתי לספר את הסיפור האישי שלי, לשתף את הרגש ואנשים מתחברים לרגש ולא להגיון. ברגע שבניתי את המודעה עם הבעת רגע, יש סיכוי שאני אתחבר לאנשים והם אליי ופיתחתי את הרצון של האנשים להמשיך לקרוא את המודעה.

ישנן שתי רגשות שאנחנו נתייחס אליהן: תענוג וכאב.

אנשים הולכים אל התענוג ובורחים מהכאב. במודעה אנחנו לא יכולים להתרכז רק באחת מהרגשות אלא עלינו לאזן בין שתיהן ולהציג את הכאב אך לפתור אותו עם התענוג.

אם הייתי מדלג על הסיפור האישי ופונה מיד לפרסום סדרת הסרטונים, הסיכוי שהייתי מצליח לתפוס את הגולשים היה קטן מאד. ברגע שהצלחתי “לתפוס” את הגולשים עם הרגש, הם כבר נשארו להיחשף אל הפרסום (שנתפס בעיניהם כפתרון ולא פרסום).

בהמשך המודעה ציינתי את ההבטחה, הורדתי את הסקפטיות (ציינתי כי הגולשים לא יהפכו למיליונרים בין לילה) והנעתי לפעולה על ידי זה שאמרתי “לחץ כאן” והסברתי בדיוק מה לעשות. מי שלא לחץ, ימשיך לקרוא עוד קצת ולכן ציינתי שזה לזמן מוגבל ועודדתי אותם לצפות בסרטונים עכשיו. בפייסבוק מי שלא יתייחס אל הפוסט, כנראה לא ייחשף אליו שוב ולכן חשוב לעודד את התגובה מיד.

הפוסט הזה הביא תוך 48 שעות 23 לידים.

דוגמה נוספת לשיווק בפייסבוק מתוך קמפיין שיווק שותפים

המסגרת ההשקה ביצעתי פוסטים שונים ועכשיו אני רוצה להמשיך ולהדגים פוסט נוסף שפרסמתי, גם כן אורגני לחלוטין ולנתח אותו:

לפני הניתוח של הפוסט חשוב לי לציין כי הקישור שמוצג לא היה במקור וזה מה שהיה בפוסט:

“אם אגלה לכם איך עשיתי מהפך בעסק שלי בשעתיים עבודה ביום, הייתם רוצים לשמוע? תגיבו “אני רוצה” ואשלח לכם!”

עכשיו אציין מה יש בפוסט. המילה “אם” גורמת למוח שלנו לעצור, בעצם שאלתי שאלה וזה גורם לעצירה. הפוסט הזה הוא מאד ספציפי, ציינתי מה קרה לי בעסק = מהפך, תוך כמה זמן = שעתיים ביום ושאלתי אם הם היו מעוניינים לשמוע.

אנשים רוצים לשמוע, הם הגיעו אל הפייסבוק כדי לשמוע ואני אמרתי להם מה לעשות. אמרתי לגולשים להגיב ולכתוב “אני רוצה”. ברגע שאנשים כותבים בעצמם שהם רוצים משהו, הדבר מעודד אותם להתייחס אל מה שהם יקבלו ברצינות כי הם כבר יודעים שהם רוצים את המידע.

דבר נוסף שפוסט כזה נותן לי הוא הגדלת החשיפה. כל אדם שמגיב גורם לפייסבוק להגדיל את החשיפה ובאמת, בסופו של דבר 126 אנשים הגיבו למודעה.

את הפרסום המקורי העליתי בשידור חי והראיתי איך הוא עובד. כדי להפעיל את הפוסט בצורה הטובה ביותר, עשיתי עליו “לייק” והגבתי לכל אחד שהגיב על הפוסט. בצורה זו פייסבוק רואה שיש תנועה. אני משתמש בתוכנה בתשלום בשם “Click all like buttons” שהיא עושה לייקים. כחלק מהפעילות של הפוסט, “שיחקתי” עם הלייקים, הורדתי ושמתי אותם מחדש. הפוסט הזה (שלא השקעתי בו תשלום) הביא לי תוך 48 שעות 47 לידים וזו דרך מצוינת לפעול בעסק של שיווק שותפים.

המטרה שלי בהדרכה היא להסביר איך אפשר ליישם את הפוסט הזה כשאנחנו עושים פוסט ממומן.

קמפיין ממומן שיצא ברמה גבוהה

כדי לפתוח קמפיין בפייסבוק, את הקמפיין הראשון, כל שאנחנו צריכים הוא ללכת אל מנהל המודעות. אנחנו יכולים לכתוב אותו ממש בשורת החיפוש ולהגיע אליו. לאחר שנלחץ עליו פייסבוק יעלה את החשבון שלנו (אין צורך לעשות פעולה מיוחדת כדי שפייסבוק יעלה לנו אותו מלבד לחיצה על חשבון מודעות).

הקמפיין מתחלק לשלושה חלקים שאנחנו צריכים להכיר:

  • קמפיין
  • סדרת מודעות
  • מודעה

הדבר הראשון שעלינו לעשות הוא להגדיר את המטרה של הקמפיין. פייסבוק שואל אותנו מה המטרה השיווקית וכאשר נעבור עם העכבר על כל שורה נראה פירוט של מה אומרת כל מטרה. הפעם נתחיל מקמפיין תנועה.

אני משלם לפייסבוק לפי כמות האנשים שרואים את המודעה. המחיר של 1000 אנשים שרואים את המודעה ישתנה בהתאם לרלוונטיות של הפוסט שלי. כל אחד אשר “גלגל” את המודעה נספר ופייסבוק בודק את התגובתיות. ככל שיותר גולשים עצרו על המודעה או הקליקו עליה, כך פייסבוק מוצא אותה רלוונטית וכך המחיר לכל אלף ציפיות יורד.

בנוסף, פייסבוק משווה בין המחיר שלי לבין אנשים אחרים אשר מפרסמים לאותו קהל יעד. ככל שיותר אנשים יפרסמו לאותו קהל היעד כך המחיר יעלה. אני אוהב להתחיל קמפיינים מ”מעורבות” שבו אני עדיין משלם על 1000 צפיות אבל המטרה היא שאנשים ילחצו על המודעה ויעשו משהו (יעברו לאתר או לדף הפייסבוק).

לנו חשוב לבחור את המטרה כי פייסבוק יפעל לקידום המטרה ועם זאת אנחנו נשלם בעבור 1000 פניות. הכפתור יכול להיות אותו כפתור ואני מעדיף להתחיל ממעורבות. הפוסט המפורסם יכול להיות אותו פוסט.

לאחר שסיימנו לבחור את המטרה נעבור אל סדרת המודעות. זה המקום בו נגדיר את הקהל, המיקומים, תקציב ותזמון.

  • קהל – מי יראה את הפוסט
  • מיקומים – איפה נראה את הפוסט לאנשים
  • תקציב – כמה אנחנו מוכנים לשלם
  • תזמון – מתי המודעה תקבל חשיפה

אנחנו יכולים לשכפל את המודעה ולבחור כל פעם קהל יעד אחר כדי להחליט איזה קהל עובד עבורנו יותר טוב, אך זה בשלב הבא.

בצד, אנחנו יכולים לראות כמה אנשים פוטנציאלים יכולים להיחשף למודעה. המטרה היא לצמצם את הקהל ואם נבחר את כולם בישראל נגיע אל שישה מיליון אנשים כי זה מספר האנשים שיש להם פרופיל בפייסבוק. כמובן, לא כולם רלוונטיים עבורנו ולכן אנחנו צריכים לצמצם, לבחור את הגילאים שנראים לנו רלוונטיים, לצמצם את המיקומים לערים מסוימות ועוד.

בקמפיין הראשון כדאי מאד להתייחס אל “פילוח מדויק” ובו נכתוב מילים אשר מושכות את הקהל שלנו. בצורה זו אנו בוחרים לפרסם לאנשים אשר התעניינו בתחום עניין מסוים בעבר. בצורה זו הקהל יצטמצם וזו המטרה שלנו. אנחנו רוצים שהמודעה שלנו תגיע לאנשים הרלוונטיים ככל האפשר. אני יכול לבחור את הקהל על פי ניחוש, היכרות עם התחום, מחקר שוק ולעשות ניסוי וטעייה (לעשות שתי מודעות ולהשוות בניהן).

אפשרות נוספת היא להוסיף ביטוי נוסף. זאת אומרת, להגדיר שני ביטויים ששניהם צריכים להיות תחומי עניין אצל הקהל שאליו המודעה תגיע. פעולה זו נקראת “פילוח”, אנחנו מפלחים את הקהל ובודקים מי מגיב הכי טוב. כדאי לשים לב שאנחנו יכולים גם “להוציא” חלק מקהל היעד (למשל, בסרטון הראיתי פרסום בתחום כושר גופני כשהמוצר הוא שייק, הוצאתי את האנשים שמתעניינים בטבעונות מתוך השערה שהמוצר לא יתאים להם כי הוא לא טבעוני).

השלב הבא ביצירת מודעה בתחום שיווק שותפים ובכלל הוא בחירת מיקומים. פייסבוק מאפשרים לנו לבחור “מיקומים אוטומטיים” וכך הוא יחליט לבד היכן לשים את המודעה שלנו. המטרה של פייסבוק היא לשרת אותנו ושנמשיך להשתמש בפלטפורמה. לכן, הוא ינסה לשים את המודעה במקומות שיכולים להביא תוצאות טובות ועם זאת, אנחנו יכולים לבחור לשים את המודעה רק בטלפון נייד, רק במחשב ועוד.

יש לנו אפשרות להחליט גם (דרך פייסבוק) לפרסם את המודעה שלנו גם באינסטגרם. היא יכולה להופיע בעדכון, בסטוריז וזאת אם היא מתאימה לשם. כמו כן, אנחנו יכולים להחליט אם המודעה תופיע רק בעדכונים ועוד.

מה הצפי למעורבות או חשיפה בכל מודעה

מעבר לשלב בו אנחנו קובעים למי אנחנו רוצים לחשוף את המודעה, ישנו פרמטר חשוב אשר משפיע על החשיפה והוא התקציב היומי. ככל שנגדיל את התקציב היומי כך פוטנציאל התפוצה עולה אבל עד לגבול מסוים. ישנה נקודה בה גם אם נוסיף תשלום לא נקבל חשיפה גדולה יותר ואנחנו לא נרצה לעבור אותה.

ישנן שתי אפשרויות מבחינת התקציב: יומי או לקמפיין. אם אני אומר לפייסבוק שהתקציב יומי, הוא מחלק אותה על פני היום וזו הדרך שמניסיון שלי היא עדיפה. המינימום שאפשר להשקיע ביום הוא 3 ₪ לכל יום וההצעה שלי היא לשים לפחות 15 ₪ ליום ולא לשים תאריכים. אנחנו תמיד יכולים להפסיק את הקמפיין.

בקמפיין הראשון אני אבחר להפעיל את סדרת המודעות באופן רציף. לאחר סימון לוח הזמנים, פייסבוק יכתוב על כמה תעמוד ההוצאה השבועית (המקסימום בשבוע). כלומר, יכול להיות שיהיו ימים בהם התשלום יהיה גבוה יותר וימים בהם הוא יהיה נמוך יותר ובכל מקרה הוא לא יעלה על התקציב השבועי שהוגדר.

אם אני רוצה, אני יכול ליצור הצעת מחיר משלי, אך לרוב ובמיוחד בתחילת הדרך הטוב ביותר הוא ללחוץ על “ידני”. תמיד נהיה מחויבים על פי 1000 ציפיות. לאחר שסיימנו להגדיר את קהל היעד, זה הזמן ליצור את המודעה שלנו. אנחנו יכולים ליצור גם יותר ממודעה אחת בלבד.

יצירת מודעה או פרסום פוסט קיים

אנחנו יכולים לבחור ליצור מודעה ואנחנו יכולים לקדם פוסט שכבר פרסמנו. ברגע שאנחנו יוצרים מודעה, אנחנו נבחר את התמונה, איך תופיע המודעה עצמה בפיד ונכניס טקסט. פה זה גם המקום להכניס כמה פרטים חשובים: קריאה לפעולה ואת כתובת ה-URL שאליה אנחנו רוצים להפנות את הקליקים.

פה אני רק רוצה להעיר ולהאיר שכל הזמן נעשים שינויים בפייסבוק ולכן יכול להיות שהמסך שלכם ייראה שונה מזה שמופיע אצלי בהדרכה וכן יכול להיות שאחרי מספר חודשים של שימוש במודעות תראו שינוי בפלטפורמה. עם זאת, הכללים נשארים אותם כללים מבחינת בניית הפרסום.

לאחר שנסיים לכתוב את המודעה ולשים את התמונה ואת הקישור, אנחנו יכולים לפרסם את המודעה. בשלב זה המודעה עוברת לבדיקה. כלומר, היא לא מתפרסמת באופן אוטומטי ויש תנאים שונים שפייסבוק לא אוהבים. תוך כ-24 שעות נקבל הודעת אישור או סירוב למודעה. אם קיבלנו סירוב, נצטרך לשנות את המלל או התמונה.

בשלב הבא אפשר לעבור אל סדרת מודעות. זה הזמן לשכפל את המודעה ולשנות את קהל היעד. למשל, אם בחרתי קודם גברים, אני יכול לבחור עכשיו נשים (זו רק דוגמה כמובן) ולהמשיך. בסיום התהליך יהיו לי שתי מודעות, כל אחת לקהל אחר ואני אוכל להשוות בניהן ולדעת היכן כדאי לי להשקיע את הכסף או במילים אחרות מאיפה מגיעות התוצאות הטובות ביותר. לאחר מספר ימים אני יכול להחליף את המודעה הפחות טובה ואני יכול להמשיך לעשות בדיקות על קהלים שונים.

כל המודעות נכנסות תחת סדרת מודעות וכולן יפנו אל אותו URL. ככל שהמודעה תתפקד טוב יותר ותהיה מדויקת יותר, כך בסופו של דבר אני אשלם פחות כסף על כל 1000 חשיפות. מכאן אפשר להפעיל ולהשהות כל מודעה בקלות וכך תיראה סדרת המודעות:

זוהי הדרכה פרקטית ובעתיד אני מקווה לעשות עוד הדרכה שתיגע יותר לצד הפסיכולוגי של הפרסום. אני מציע לקחת את הקונספט שהצגתי בתחילה ולהשתמש בהם בקמפיינים הממומנים. בצורה זו תוכלו ליצור מודעה מושכת שנכונה לקהל שלכם וליהנות מעלויות נמוכות לחשיפה ולתוצאות טובות.

שאלות שעלו במהלך ההדרכה שנעשתה בשידור חי:

ש: מדוע בחרת בקמפיין מעורבות ולא תנועה?

ת: הסיבה לכך שבחרתי מעורבות ולא תנועה היא קשורה במטרה שלי. מניסיון, החשיפה גבוהה, העלות נמוכה וקמפיין כזה יכול להביא תוצאות טובות.

ש: האם השפה קשורה להגדרות?

ת: אני מגדיר את השפה בה אנשים משתמשים ולא בשפה בה הם מוגדרים בפייסבוק, אם כי יש לפייסבוק את היכולת למצוא את האנשים שדוברים עברית או אנגלית לפי הפעילות שלהם ברשת.

 

ומה עכשיו? עכשיו זה הזמן שלך להתחיל ולצאת לדרך. באפשרות לשתף בקבוצת הפייסבוק את החוויה שלך ולהתייעץ עם הקבוצה. אני ממש ממליץ על זה. בנוסף, אם יש לך שאלות על הדרכה זו או אחרות, זה הזמן לכתוב לי כאן בתגובות ?

פייסבוק
וואטסאפ
לינקדין
אימייל

הגיע הזמן ליישם את כל מה שלמדת?

הכנתי הדרכה בחינם שמראה צעד אחר צעד איך התחלתי מאפס לצאת מהלופ של שכר מינימום ולהשתמש באינטרנט כדי להתפרנס באינטרנט תוך כדי טיול בעולם