שיווק שותפים אורגני – יש דבר כזה?

אחד הפחדים שמונעים מאנשים רבים לפתוח עסק של שיווק שותפים הוא ההשקעה. רבים בוחרים ללמוד וללמוד ונמנעים ככל האפשר להגיע לרגע בו הם משקיעים כספים למען קידום העסק. למעשה, ישנם רבים אשר משקיעים כספים בלימוד ורכישת קורסים, אך כשהדבר מגיע לכדי עלות לפיתוח העסק, הם נמנעים מכך ומעדיפים לוותר על החלום שלהם.

פתיחת עסק יכולה להיות הגשמת חלום. עסק שעובד מהאינטרנט (והכוונה היא לעובד ומביא הכנסות טובות וקבועות לאורך זמן) שווה לחופש אמתי. עסק כזה מאפשר לנו לעבוד מכל מקום שיש בו חיבור אינטרנטי ובכך מעניק לנו גמישות בלתי רגילה: לעבוד בשעות הנוחות עבורנו ומהמקום שנוח לנו.

מדוע אנשים מפחדים להשקיע בעסק?

על אף שברור שעסק של שיווק שותפים יכול להתאים לרבים המתעניינים בתחום השיווק אפשר לראות שכשהדבר נוגע להשקעה, רבים לוקחים צעד אחורה. הסיבה לכך היא שאין הבטחות בתחום. אין נוסחה אחת שעובדת במאה אחוז. ישנם ממוצעים, ישנם סיכויים, אבל בסופו של דבר ההצלחה תלויה בהרבה פרטים קטנים ובאדם אחד, בעצמנו.

באופן טבעי, החשיבה השכירה באה לידי ביטוי והיא קוראת בצד “אבל מה יצא לי מזה”. רבים רוצים לראות נוסחה שעובדת ולחשב בדיוק מה יצא להם מכל שקל שמושקע בעסק. במקרה של שיווק ממומן, אפשר לראות כי השאלה “כמה יעלה לי ליד” עולה שוב ושוב. אין לכך תשובה אחת כיוון שכל קמפיין בנוי אחרת ויותר מכך, כל קמפיין הוא דינמי.

כיוון שאין תשובה חד משמעית ואי אפשר להעריך כי על כל X הוצאה תהיה Y הכנסה רבים רוצים להתחיל את העסק בצורה אורגנית, בלי להשקיע כספים בפרסום.

הדרך להקים עסק של שיווק שותפים בצורה אורגנית

אחת הדרכים להקים עסק של שיווק שותפים היא דרך אורגנית. המשמעות היא לייצר תנועה להצעות שאנחנו מקדמים בלי לפרסם בתשלום. כלומר, לא נצטרך לפרסם בפייסבוק או בגוגל בפרסום ממומן. האם הדבר אפשרי? כן. למה לא כולם עושים את זה? כי זה דורש השקעה.

אם נשים על המאזניים מצד אחד את הזמן שלנו ומצד שני את הכסף שלנו, נצטרך להבין שכשצד אחד עולה, השני יורד. כאשר אנחנו לא משקיעים כסף, אנחנו צריכים להשקיע זמן. זה לא אומר ששיווק אורגני לא עובד, אלא להפך, הוא יכול לעבוד מעולה וההדרכה המלאה על כך נמצאת בלחיצה כאן: בניית נכס אפיליאייט בצורה אורגנית.

על מנת להקים עסק בתחום אחת מהמשימות שלנו תהיה לייצר תוכן. במקרה של התבססות על שיווק ממומן נצטרך להכין מתנה חינמית (נקראת גם שוחד אתי) ואימיילים לקהל שלנו. במקרה שנתבסס על שיווק אורגני, נצטרך להכין יותר תוכן.

איזה תוכן אנחנו יכולים ליצור:

  • וולוג – פתיחת ערוץ יוטיוב הוא אחת הדרכים הטובות ליצירת תוכן שמושך אנשים. בכל יום עולים ליוטיוב מיליוני סרטונים, רובם נעלמים במרחב, אך התמדה לאורך זמן, בחירת מילות קידום נכונות ועוד. אם זו הבחירה שלך, עלייך לדעת כי יהיה עלייך לייצר תוכן רב ואיכותי (בעצם זה הסוד לקידום אורגני בכל הסעיפים שלו).
  • בלוג – אפשרות נוספת היא לכתוב בלוג. מדובר על פעולה דומה יחסית לפתיחת וולוג, אך היא תתבצע בכל פלטפורמה שנוחה עבורך ויהיה עלייך לכתוב את התכנים שלך במקום לצלם אותם. גם כאן יש צורך בהתמדה, יצירה של תוכן איכותי ופעולות להבאת קהל.
  • דפי פייסבוק – הפייסבוק הוא זירה פעילה מאד ובה אוסף של תכנים אורגניים. קבוצה או דף יכולים לייצר תנועה איכותית ולחסוך את עלות הפרסום הממומן. כמובן, שוב, איכות, כמות ורלוונטיות לקבל היעד.

שילוב בין התכנים

אפשרות נוספת היא לשלב בין התכנים השונים. למשל, לפתוח ערוץ ביוטיוב ולתת גיבוי של כל התכנים בבלוג ובמקביל ליצור קבוצה או דף. הרעיון הוא לייצר תנועה שהיא רלוונטית ולהפנות את הגולשים ממקור אחד לשני. כלומר, מהוולוג לבלוג, מהפייסבוק לוולוג ועוד…

הרעיון הכללי ביצירת תכנים אורגניים הוא לשמור על איכות, להקפיד לעדכן כל הזמן את התוכן (כלומר ליצור תוכן חדש) ולהיות בקשר עם הקהל. זה יכול לקחת זמן, גם עד שהעסק “מניע” וגם עד שהקהל מתחבר אל התוכן (או אפילו מוצא אותו), אך זו הדרך ליצור עסק של שיווק שותפים אורגני.

 

אהבת? יש לך שאלות? רעיונות? זה הזמן לכתוב לי בתגובות ?

פייסבוק
וואטסאפ
לינקדין
אימייל

הגיע הזמן ליישם את כל מה שלמדת?

הכנתי הדרכה בחינם שמראה צעד אחר צעד איך התחלתי מאפס לצאת מהלופ של שכר מינימום ולהשתמש באינטרנט כדי להתפרנס באינטרנט תוך כדי טיול בעולם