שיווק שותפים – איך מתחילים

בהדרכה הקרובה אני אתמקד במתחילים. אני אתייחס לשאלות שעולות לא פעם ואנסה לסייע לכל מי שנמצא בשלב ההתחלתי לצאת לדרך בצורה פשוטה וקלה יותר. ישנם קורסים רבים שהסיסמה שלהם היא “בואו לעשות מלא כסף” והמשימה שלי היא למקד, להימנע מהבטחות גדולות ולתת לכל אחד ואחת רקע לפני הריצה לקנות קורס שיווק שותפים.

הדרכה זו התקיימה בשידור חי ובמהלכה ניסיתי לענות על שאלות רבות ככל האפשר. המטרה הייתה (ועדיין) לעזור לכל אחד להתחיל את עסק השותפים שלו וכאן השאלות יועלו כפי שעלו במהלך השידור.

מה זה שיווק שותפים

שיווק שותפים זה פשוט מאד, ישנם שני שותפים, אני ובעל עסק. באנגלית זה נקרא “אפיליאייט”. לצורך הדוגמה, אם ישנה חנות למוצרי משרד, אני יכול להיות משווק שותף ולהפנות אל החנות לקוחות. על כל לקוח שרוכש אני אקבל עמלה. גובה העמלה ידוע מראש ומשתנה בהתאם לתחום. ישנן שתי דרכים עיקריות לקבל כספים בשיווק שותפים:

CPL – תשלום בעבור ליד (cost per lid), אנחנו מקבלים עמלה בעבור כל ליד, שהוא לקוח פוטנציאלי. זהו מישהו שהשאיר פרטים ולאו דווקא רכש, למשל במקרה של חנות מוצרי משרד אם הליד השאיר את הפרטים האישיים שלו כדי לקבל מידע על חבילות רכישה למשרד. בעל העסק אשר מוכר את המוצרים ישלם לי בעבור כל הפנייה, בין אם נעשתה קנייה ובין אם לא. בעל העסק יודע לעשות את החישוב כמה משתלם לו לשלם עמלה בעבור כל ליד.

CPA – תשלום בעבור עסקה (cost per action), אחוזים מהמכירה. במקרה זה אני אקבל עמלה רק בעבור תוצאה. כלומר, רק אם נעשתה עסקה של ממש ובעל העסק הרוויח כסף, אז גם אני ארוויח כסף.

כיצד הדבר מתבצע בפועל?

בפועל, אנחנו צריכים שלבעל העסק יהיה אתר שמאפשר להפנות אליו אנשים. במקרה של התחום שלנו אנו עוסקים באינטרנט בלבד, למרות שמודל זה יכול לעבוד גם “בעולם האמתי”. על בעל האתר לחבר אפשרות לתכנית אפיליאייט, כלומר מערכת שעוקבת אחר הפעולות השונות ומאפשרות לי להתחבר בתור משווק.

המערכת הזו עוקבת אחר כל הפעולות המתבצעות על ידי השותפים. היא יכולה להוציא קישור מיוחד ספציפי עבורי בלבד וכך המערכת יודעת לזהות כי המכירה מתבצעת בזכותי. לאף אחד אין את הקישור הזה. במערכות טובות ומתקדמות אני, כמשווק, אוכל לראות מה קרה עם הקישור שלי, כולל כמה אנשים לחצו עליו וכמה מכירות נעשו ובאיזה סכום.

על בעל העסק להטמיע את המערכת באתר. לרוב בעלי העסקים אין מערכת משלהם ולשם כך הם משתמשים במערכת חיצונית. החברה החיצונית מתווכת בין בעל העסק לביני והיא מוציאה לי את כל הפרטים על מה שהתרחש בחשבון שלי. היא גם עוזרת לשני הצדדים למצוא זה את זה.

רשת שותפים

רשת שותפים היא מערכת המאגדת הרבה בעלי עסקים והרבה משווקים. הרשת לוקחת עמלה על כל עסקה מבעל העסק ולא מהמשווק (שגם הוא בעל עסק בעצמו). ברשת יש מגוון רחב של מוצרים ואני יכול להחליט איזה מהם אני רוצה לשווק. לאחר שקיבלתי החלטה איזה מוצר מעניין אותי אני אקבל קישור מיוחד משלי.

ש: איזו מערכת שותפים מומלצת?

ת: מערכת אחת שאני מכיר היא post affiliate pro, מערכת פופולארית המיועדת לבעלי עסקים. אפשרות נוספת היא לפתח מערכת באופן אישי וכן ישנן מערכות המיועדות לאתרי וורדפרס.

ש: האם זה עולה כסף להצטרף למערכת שותפים?

ת: עבור מי שרוצה לפתח עסק של שיווק שותפים ההצטרפות לרשת היא חינם. קל להתבלבל עם זכיינות אך גם אם נראה שישנו דמיון מדובר בשני עסקים שונים. כאפיליאייט, לא צריך לעלות לנו כסף כדי לשווק עסק אחר.

 

ברגע שיש לי קישור ייחודי משלי, אני אקבל תשלום בעבור כל עסקה וזאת בהתאם למה שהוסכם מראש. כלומר, מראש נדע האם העסקה מתבצעת תמורת מכירה או השארת פרטים ומהו גובה העמלה. לכל בעל עסק יש דף מכירה והקישור שלי שולח אליו.

מערכות של שיווק שותפים מומלצות בתור התחלה

בישראל, יש רשת שותפים שפיתחתי יחד עם שותפים. מעבר לכך, מערכות אשר עובדות על השארת לידים הן: קליקאון, וויסייל. לי לא יצא לעבוד עם המערכות הללו ואני לא מצאתי הצעות שמעניינות אותי אבל אני מכיר לפחות מישהו אחד שכן מרוויח יפה בעבודה איתן. נקודה שיש לשים לב אליה היא שישנם לידים שיכולים להיפסל ואז אנחנו לא מרוויחים כסף. נקודה נוספת היא שלא תמיד יקבלו מתחילים.

רשת השותפים שאני עובד איתה הרבה בחו”ל היא “קליקבנק” (כאן ישנה הדרכה על שיווק שותפים – התמצאות בקליקבנק). לרשת אין סף כניסה, אך לעתים היא לא מקבלת נרשמים חדשים ויש צורך להתאזר בסבלנות.

שאלות על שיווק שותפים שעלו במהלך ההדרכה שהתקיימה בשידור חי

ש: מה קורה עם מי שהאנגלית שלו חלשה?

ת: אפשר לעבוד בעיקר עם לידים במקום או להתרכז במערכת שפיתחתי עם השותפים שלי ולמכור בישראל, בעברית.

ש: אלו תחומים פופולאריים בקליקבנק?

ת: בריאות, תזונה, דיאטה, כסף באינטרנט, השכלה פיננסית…

הרשת השנייה שאני ממליץ עליה היא JVZOO ובה יש למעלה ממיליון מוצרים. ברשת זו ישנן גם תוכנות שימושיות, כמו תוכנות גרפיקה ועוד.

ש: איך אפשר למשוך את הכסף מרשתות שותפים?

ת: כל רשת בוחרת בשיטה שלה. חלק מוציאים צ’קים וחלק העברה בנקאית. במקרה של קליקבנק הם לא מבצעים העברה לישראל ולכן מומלץ לפתוח חשבון פיוניר שהוא חשבון אמריקאי וממנו למשוך את הכסף. JVZOO מבצעים העברה לחשבון הפייפאל וממנו קל למשוך את הכסף לחשבון הבנק.

ש: האם אפשר לשווק מוצרים של קליקבנק בפייסבוק עם קישור ישיר לדף המכירה?

ת: לא מומלץ לעשות זאת וזה עלול להוביל לחסימה מפייסבוק. מי שרוצה לשווק באופן ישיר בפייסבוק, מומלץ להשתמש בתוכנה להסוואת קישורים. בצורה זו אפשר לפרסם בלי להיחסם. בכל מקרה אני לא ממליץ לפרסם באופן ישיר את קישור השותף מסיבה פשוטה מאד, זה פשוט לא עובד.

ש: מהי הנישה שאני ממליץ עליה לשיווק?

ת: אני ממליץ לכל אחד לבחור את הנישה שהוא הכי מתחבר אליה. ככל שהתחום יותר מעניין אותך, ככל שיש לך יותר חיבור אליו, כך יהיה לך קל יותר לשווק אותו. ישנם תחומים שנחשבים כ”הולכים טוב” כמו דיאטה, פיננסיים ואחרים, אבל מי שלא מתחבר אליהם יתקשה לבצע מכירות.

דוגמה לקורס שהלך (בעת הדרכת הלייב) היה קורס לזוגיות: כיצד להיכנס לזוגיות, כיצד לשמור עליה ועוד. זהו מוצר איכותי שהייתה לו תגובה חיובית ואנשים שפנו אליי קיבלו המלצה עליו. זו אמנם השקה, אך לעתים כן כדאי להשתלב בה ולהשתפשף, על אף שהיא יותר מאתגרת להצלחה.

ש: מתי יש להפוך את הפייפאל לעסקי ואיך?

ת: מי שמקבל כספים מלקוחות צריך להפוך את החשבון לעסקי והדבר נעשה בלחיצה אחת. אם התשלום הוא ממערכות שותפים בלבד, אין צורך להפוך את החשבון לעסקי ואפשר להישאר עם הפרטי. למי שעוד אין עסק (מבחינת רישום ברשויות), אין צורך לפתוח חשבון פייפאל עסקי.

ש: איפה יש הצעות לידים באתרים בין לאומיים?

ת: אישית, אני לא עובד בשיטה זו ולכן אני לא יכול להמליץ על מערכות כאלו. מי שרוצה לחפש אותן פשוט יעשה חיפוש בגוגל ובוודאי ימצא הזדמנויות רבות. בתמורה לכתובת מייל ההצעות הן בתמורה מינימלית וההצעות הגבוהות יותר יהיו בדרך כלל בתמורה לפרטי טלפון והן יכולות להגיע לכיוון 5-10$.

ש: מה דעתי על קידום חנויות עם מוצרים פיזיים?

ת: אפשר לקדם בהחלט אך כדאי להביא בחשבון כי מוצר פיזי הוא בעל עלויות: ייצור, שינוע, אריזה וכו’. לכן, אחוזי העמלה יהיו בדרך כלל נמוכים יותר. אפשר להרוויח אבל באחוזים יהיו מדובר באחוזים נמוכים יותר בשל סוג העסקה וכל הכרוך בהוצאות על המוצר.

ש: עם איזו רשת אני עובד?

ת: אני עובד עם קליקבנק, JVZOO, CJ.COM, שייר-א-סייל, פלקסאופר. הראשונים הם יותר עבור מוצרים דיגיטליים והשאר אלו הצעות רחבות יותר והיום אפשר למצוא כמעט כל דבר לשיווק. שתי הרשתות הראשונות פשוטות יותר להתחלת העבודה והאחרות בעלות סף קבלה ודורשות תהליך קבלה שיכול לקחת גם שבוע ויותר.

ש: לאיזה קהל אני מוכר?

ת: אני מוכר לקהל הרלוונטי. לאחר שאני בוחר מוצר אני מחפש מה הקהל שלי צריך, מה מעניין אותו, מה הוא צריך. אני נכנס לפורומים, בלוגים, קבוצות ומנסה להבין היטב את הקהל שלי וכיצד אני יכול לעזור לו. לאחר מכן אתחיל לשווק גם לקהל הרלוונטי וגם בצורה שתעניין אותו. לפני שאני מתחיל בשיווק אני מנסה להבין מי הקהל שלי ומה הצורך שלו ולשווק אליו בהתאם.

בדיקה מקדימה של מיהו קהל היעד שלי משפיעה לא רק על הטרגוט בפייסבוק. היא משפיעה על אופי המסרים שאני יוצר והתוכן שאני בוחן לכתוב במיילים.

ש: האם אפשר להרוויח כבר בחודש הראשון?

ת: כן, אפשר להרוויח כבר בחודש הראשון, אך זו לא צריכה להיות המטרה העיקרית. המטרה היא לבנות עסק (לרוב) והיא תוגדר בצורה אחרת אצל כל אחד ואחת. מי שרוצה להתמקד במטרה ארוכת הטווח יבין כי המטרה של החודש הראשון היא לצאת לדרך ולבנות עסק לטווח ארוך.

מי שבונה על עסק לאורך זמן יבין כי החודש הראשון הוא פחות משמעותי. מבחינה זו אפשר להרוויח כבר ביום הראשון, השאלה היא אם הרווח הזה יוביל לעסק המבוסס ארוך הטווח או לא.

ש: איך בונים קהל יעד?

ת: מה שאני עושה הוא מחקר קהל יעד. אני מנסה למצוא את הקהל שלי דרך האינטרנט במחקר אני מנסה להבין מה הכאב של הקהל שלי ומה התענוג שלו ומכאן מנסה להבין כיצד לפנות אליו. המטרה של המחקר היא להבין למי לפנות וכיצד. שיווק שותפים מחייב אותי לעשות עבודת הכנה ועם הזמן עבודה זו נעשית טבעית ופשוטה יותר עבורי.

לאחר שהצלחתי לזהות את הקהל, אני בונה דמות (אווטר) שמייצגת את האנשים אשר מתעניינים במוצר שלי ואליהם אני פונה. כמובן שלכל קהל יש יוצא מן הכלל, אך אני מחפש את המכנה המשותף לפנות אליו.

ש: האם הודעה ממומנת בפייסבוק מקושרת לדף הפרטי שלי?

ת: לא. ההודעה מקושרת לדף עסקי ומי שמסתכל על המודעה לא יקשר אותה לפרופיל האישי שלי (אלא אם בחרתי באותו השם או ציינתי אותו במפורש כמובן).

ש: יש לי מטרות אך מרוב מידע אני לא יודע איפה להתחיל?

ת: זה קורה לאנשים רבים ובמיוחד כאשר הם נחשפים בתחילה למודעות שמבטיחות להם להתעשר במהירות ובלי לעבוד, או לעבוד לכל היותר שעה ביום. גם אני, לאחר שנתיים וחצי, עבדתי לא מעט מדי יום. למעשה, עבדתי יותר שעות מהעובד הממוצע במשק, אבל יכולתי להחליט מתי לעבוד וליהנות מגמישות גבוהה.

אני גם הצלחתי מעל לממוצע ובכל מקרה חשוב לי להגיד שיש פה תהליך למידה, השקעה והתמדה ולא עבודה של שעה ביום כדי להרוויח עשרות אלפי שקלים. למי שלא יודע מאיפה להתחיל, אני ממליץ לעבור על ההדרכות פה באתר ובערוץ היוטיוב ולהתחיל להתנסות במה שבאמת צריך כדי להצליח וזה פרסום אפקטיבי.

ש: איך פותחים חשבון בנק אמריקאי?

ת: אני לא יודע איך אפשר לפתוח חשבון אך אפשר לפתוח פיוניר שהוא חשבון בנק אינטרנטי ודרכו אפשר לעבוד עם רשתות שונות שאינן מעבירות כספים לפייפאל או ישראל.

ש: איך אפשר להתחיל בעסק של שיווק שותפים?

ת: מתחברים לרשת שותפים, נרשמים אליה, מתקבלים אליה והצעד הראשון הוא למצוא את המוצר אותו אנחנו רוצים לשווק. שלב ראשון הוא התחברות לרשת שותפים, השלב השני הוא בחירת מוצר והבנה במה מדובר, שלב שלישי הוא קבלת קישור שותפים. אנשים רבים נתקעים בשלב זה ואני אומר למי שמתקשה לבחור מוצר הוא פשוט לבחור אחד ולצאת לדרך כדי לצבור ניסיון. לפעמים קל יותר לבחור את המוצר השני, לאחר שיש ניסיון קל במוצר הראשון.

שלוש המלצות שלי לבחירת מוצר: להבין מהו המוצר, האם המוצר נראה טוב ואם אני הייתי צריך מוצר דומה הייתי קונה אותו והאם אני מתחבר למוצר. אם אני מבין מהו המוצר, הוא נראה טוב ואני מתחבר אליו, אז יש לי מוצר שאוכל לשווק אותו בקלות רבה יותר. עבור מתקדמים אני ממליץ גם לבדוק אם יש תוכן באינטרנט בתחום כדי להעשיר את הידע שלי.

ש: איזו תוכנה יש להסוואת קישורים?

ת: “קליקמג’יק” עולה כמה דולרים בחודש.

ש: האם יש לי דוגמאות למצבים לא נעימים בתחום שיווק שותפים ומהם החסרונות?

ת: המצב הכי לא נעים שהיה לי היה כשמישהו קנה ממני מוצר ועל אף שהוא ידע שאני לא בעל העסק הוא פנה אליי בטענות. רשתות השותפים לא עושות עניינים ואם מישהו לא מרוצה הם מחזירים את התשלום. במקרה זה הלקוח קיבל את כספו חזרה כמובן ובכך הסתיימה אי הנעימות.

כאן יש להפריד בין מערכות שותפים לבין רשת שותפים. מערכת רק מעבירה את הנתונים בין שני הצדדים והרשת מעבירה כספים. קרה לי מצב לא נעים בו במערכת שותפים בישראל בעל המוצר לא העביר לי כסף ולא היה לי למי לפנות.

ש: אלו דברים עזרו לי להצליח ועל מה כדאי לשים דגש?

ת: אני מאמין שהנכון ביותר הוא לשים דגש על הטווח הארוך. כדאי לדעת מה המטרה האמתית שלנו ולהתמקד בה ולא בנקודות קטנות בדרך שעלולות לגרום לנו ללכת מסביב. האני מאמין שלי הוא לא להשתמש בשיווק מוגזם. לא צריך לספר סיפורים ומעשיות.

כשאנחנו מגזימים אנשים מרגישים זאת ובמיוחד באינטרנט. אני חושב שאין כל סיבה להגזים ולשקר. דברים שעזרו לי להצליח הם דברים שלאו דווקא קשורים בשיווק אלא קשורים לניהול זמנים, מיינסט ועוד.

ש: האם אני מאמין בקורסים שמבטיחים הכנסה מהירה?

ת: לא. אני יודע שישנם אנשים שהרוויחו במהירות, אבל אני מאמין שרוב האנשים לא ירוויחו באותה המהירות ומה שחשוב הוא להבין במה מדובר ומה יש לעשות כדי להצליח, בת’כלס. אני מכיר גם אנשים שעשו קורסים שהבטיחו כסף מהיר והם הגיעו בסופו של דבר להדרכות שלי.

ש: האם אפשר לתרגם מוצרים?

ת: אם יש למישהו מוצר אז ישנם זכויות יוצרים ואי אפשר לתרגם ללא אישור. לעומת זאת ישנם PLR אותם אפשר לקנות ולשווק וזאת בהתאם לזכויות עליהם.

ש: איך נרשמים לקורס שלי?

ת: הכי פשוט הוא ללחוץ כאן ולראות את הפרטים על קורס שיווק שותפים שלי ולקבל החלטה אם להירשם או לא. בהדרכות אני לא מכוון להרשמה אלא שם לעצמי מטרה לתת כמה שיותר תוכן.

ש: כמה עולות זכויות יוצרים על מוצר?

ת: תלוי במוצר ובמי שיצר אותו. ישנם מוצרים שיעלו דולרים בודדים ואחרים יעלו אלפים ויותר. אנחנו צריכים למצוא את המוצר שישרת אותנו בצורה הטובה ביותר.

ש: מה ההמלצה שלי על דרופשיפ?

ת: אני לא מבין בתחום. שיווק שותפים ודרופשיפינג הם שני תחומים שונים ושיטת העבודה שלהם שונה.

 

אני מקווה שההדרכה הזו עזרה לך. אם יש לך עוד שאלות, הצעות ורעיונות, זה הזמן לכתוב לי כאן בתגובות. כמו כן, אפשר להעלות עוד שאלות בקבוצת הפייסבוק “שיווק שותפים – הקבוצה הרשמית”. ?

פייסבוק
וואטסאפ
לינקדין
אימייל

הגיע הזמן ליישם את כל מה שלמדת?

הכנתי הדרכה בחינם שמראה צעד אחר צעד איך התחלתי מאפס לצאת מהלופ של שכר מינימום ולהשתמש באינטרנט כדי להתפרנס באינטרנט תוך כדי טיול בעולם