שיווק שותפים באנגלית לדוברי עברית

כמעט כל מה שקשור למחשבים ופיתוח דורש הבנה בשפה האנגלית. רובנו, כשאנחנו גולשים באינטרנט ומשתמשים בו כדי לפתח את העסק הרשתי שלנו, נצטרך בשלב זה או אחר לקרוא באנגלית. הכלים שגוגל נותן לנו הופכים את השפה לנגישה יותר מאי פעם אך השאלה בה תדון הכתבה היא כיצד הדבר משפיע עלינו, בפתיחת עסק של שיווק שותפים.

שיווק שותפים בישראל

כבר שנים שאפשר לראות אנשים אשר עוסקים בתחום שיווק שותפים. רוב הוותיקים ביותר בתחום התעסקו רק בשפה האנגלית והסתמכו על כישורי השפה שלהם. החדשים בתחום, אלו שנכנסו בשנים האחרונות ונכנסים אליו עכשיו, יכולים ליהנות גם מרשתות השותפים הישראליות. מדובר ברשתות המוכרות מוצרים, קורסים ושירותים בשפה העברית והקהל שלהם הוא ישראלי.

היתרונות של הפנייה אל הקהל הישראלי הם: הבנת הקהל (סך הכול אנחנו חלק ממנו), קלות ההתנהלות בעברית, כניסה לתחום שעוד לא מפותח מספיק כמו בחו”ל. העלייה של עולם השותפים באה לטובת המשווקים החדשים ומאפשרת גם למי שמפחד מהשפה האנגלית להיכנס לתחום ולפתח עסק אינטרנטי.

ובכל זאת, קצת על אנגלית

כתבה זו עוסקת בקהל דובר האנגלית. שלא כמו הקהל דובר העברית, שנמצא כמעט כולו בישראל וכולל מיליונים בודדים בלבד. הקהל אשר דובר אנגלית הוא עצום והוא מפוזר על מדינות שונות. השפה האנגלית שולטת בארה”ב, קנדה, בריטניה, אוסטרליה והיא חזקה מאד גם במדינות כמו הפיליפינים, הודו ועוד. מכאן אפשר להבין כי הקהל דובר האנגלית הוא פשוט רחב יותר.

בנוסף לכך שיש קהל רב אשר דובר אנגלית, נכון להיום, יש המון הזדמנויות עבור המשווקים בשפה זו. אפשר לראות את שתי הרשתות הבולטות: JVZOO וקליקבנק אשר מחברות בין בעלי מוצרים ומשווקים. הרשתות הללו מציעות מגוון עצום של מוצרים וכל מה שעלינו, בתור משווקים לעשות הוא לבחור את הנישה שלנו ולפתח אותה. בנוסף, ישנן המון חנויות, אחת מהן היא אמזון (אך יש עוד רבות) שמציעות תכניות אפיליאייט, מה שאומר שכל מה שאנחנו צריכים לעשות הוא להחליט מה התחום שמעניין אותנו ולהתחיל לשווק.

איך אפשר לשווק באנגלית עם מעט ידע בשפה

על אף שכולנו למדנו בבית הספר אנגלית, רובנו לא שולטים בה ברמת שפת אם. אבל, זה לא אומר שהעסק שלנו לא יכול להיות בשפה האנגלית וזוהי מהות הכתבה. מי שרוצה לפתוח עסק של שיווק שותפים ולפנות לקהל הרחב שדובר אנגלית, יוכל להשתמש בדרכים הבאות:

לימוד אנגלית

דרך אחת להתקדם בעסק היא “לשפשף” את השפה. תכניות טלוויזיה רבות הן בשפה האנגלית ואפשר לצפות בהן ללא תרגום וישנם שלל ספרים ברמות שונות שקריאתם יכולה להוביל לקפיצה בשפה. זו לא הדרך המהירה ביותר, אך גם לאחר שימוש בשיטות הבאות מומלץ להשתמש בה.

כיוון שתכנות רבות ומערכות בכל מקרה מוצעות לקהל דובר אנגלית (או קורא אנגלית) כדאי לשפר את היכולות האישיות בתחום. אפשרות נוספת לקריאת ספר היא רכישה של ספר דיגיטלי עם גרסת אודיו וקריאה תוך כדי שמיעה. ייתכן ששיטה אחת תעבוד לך יותר משיטה אחרת, כך או אחרת, לשפר את היכולות שלך זה רעיון מעולה.

גוגל טרנסלייט

בכל הנוגע להבנת השפה האנגלית, אין כל ספק שכלי התרגום של גוגל פשוט הופך את החיים לקלים יותר. הכלי החינמי הופך כל אתר לנגיש יותר ולא זאת בלבד אלא שהוא יכול לעזור לנו לדעת שכתבנו כמו שצריך.

למשל, אם כתבנו סטטוס באנגלית אך אנחנו לא בטוחים את כתבנו “נכון” (Right) או “כתיבה” (Write) כי שתי המילים נשמעות לנו אותו הדבר, כל מה שיהיה עלינו לעשות הוא לתרגם את הסטטוס שלנו מאנגלית לעברית ולבדוק שקיבלנו את התוצאה הרצויה לנו. בעזרת כלי זה נוכל לבצע עוד דברים ועל כך בסעיף הבא.

מיקור חוץ

מיקור חוץ הוא “ה”דבר בהתפתחות האינטרנט. פעם, כדי שחברה תיעזר בגורם חיצוני, היא הייתה צריכה להכיר את אותו גורם או להכיר מישהו שמכיר מישהו. משמעות הדבר הייתה שאם היינו פותחים עסק לפני שני עשורים, היינו צריכים למצוא מישהו שעוסק בתרגום כדי להפוך את העסק שלנו לעסק דובר אנגלית.

היום, ישנן לפחות שתי פלטפורמות אשר מאפשרות לנו ליצור קשר עם אנשים מכל מקום בעולם ולשכור את השירותים שלהם. בעזרת הפלטפורמות הללו אפשר למצוא פרילנסרים בכל תחום ולבקש בקשות שונות. למשל, אם יש לנו צורך לכתוב מדריך חינמי, נוכל לכתוב בעברית, לתרגם בעזרת גוגל טרנסלייט ולאחר מכן למצוא פרילנס שישכתב את המדריך. אפשרות אחרת היא לבקש מראש מהפרילנסר שיכתוב את המדריך בעצמו ולא לעבוד בכלל על המדריך.

שיווק שותפים פתוח לכולנו

העולם הגלובלי הוא כבר לא כל כך מרוחק עבורנו. זה לא משנה איפה אנחנו גרים ואם החלטנו לצאת לשנה של טיול סביב העולם, לעבוד מהספה או מבית הקפה האהוב עלינו. בכל מקום באינטרנט מחכים לנו עזרים. העסק שלנו בתחום שיווק שותפים יכול לגדול במהרה תודות לכלים החינמיים שמחכים לנו, תכנות מתקדמות ואנשי שירות שישמחו לעבוד אתנו (בתשלום כמובן).

ומה עכשיו? עכשיו זה הזמן להפסיק לתת לעצמנו תירוצים. אם עדיין מתאים לך לפתח את העסק שלך בעברית בלבד, מצוין, יש היום פלטפורמות מצוינות לכך. אך אם החלטת לצאת לעולם הגדול, אני מקווה שעכשיו הוא קצת פחות מפחיד.

 

בהצלחה ואם יש לך שאלות או רעיונות, זה הזמן לכתוב לי בתגובות ?

פייסבוק
וואטסאפ
לינקדין
אימייל

הגיע הזמן ליישם את כל מה שלמדת?

הכנתי הדרכה בחינם שמראה צעד אחר צעד איך התחלתי מאפס לצאת מהלופ של שכר מינימום ולהשתמש באינטרנט כדי להתפרנס באינטרנט תוך כדי טיול בעולם