שיווק שותפים – לקפוץ אל הסכומים הגבוהים

הדרכה זו באה בעקבות שאלה שעלתה בקבוצת הווטסאפ של שיווק שותפים והעלתה אצלי טריגר. הנושא הוא כיצד אפשר לקפוץ מעבר לסכומים הנמוכים. ישנם לא מעט משווקים שמצליחים לייצר “כמה שקלים” אך הם לא מגיעים אל הכנסה טובה, יציבה וארוכת טווח. על זה אני רוצה לדבר בהדרכה.

הסיבה שבגללה הרבה מאד אנשים לא מצליחים להרוויח הרבה כסף בשיווק שותפים ויותר מכך, ייתכן שהיא גם הסיבה שאת או אתה לא מצליחים בכך, היא שאין להם שיטה.

השיטה אומרת דבר פשוט = אנחנו לא מחליפים זמן בכסף. בשביל זה יש לנו עבודה. כאשר אנחנו הולכים לעבודה אנחנו מתחילים את היום בשעה שנקבעה, מסיימים בשעה שנקבעה או כאשר העבודה הסתיימה ואז אנחנו הולכים הביתה. חלק מקבלים משכורת על פי חישוב זמן וחלק גלובלי, חלק מקבלים משכורת גבוהה ואחרים נמוכה יותר. כך או אחרת, בתחום של שיווק שותפים זה לא עובד כך.

הסיבה לכך ששיווק שותפים יכול להוציא אנשים לחופש היא שמדובר בעסק עם מינוף. אין צורך להחליף את הזמן בכסף. הבעיה עם העבודה היא שישנן מגבלות של זמן וסכום שאפשר להרוויח עליו. רבים לא יכולים להגדיל את ההכנסה שלהם כשהם שכירים כי הם כבר עובדים שעות רבות או שאין להם אפשרות התקדמות והרחבת ההכנסה או השעות במקום העבודה.

הטעות היא שהרבה אנשים עושים את אותו הדבר כשהם פותחים עסק של שיווק שותפים. הם מבזבזים את הזמן שלהם והכסף שהם מרוויחים הוא בהתאם לזמן שהם השקיעו. עכשיו, חשוב להבהיר, אם אתם בזמן של למידה ובניית העסק או אפילו בנייה של משפך חדש, הפעולות הראשונית ייקחו לכם זמן.

אבל, אם כבר הגעתם למצב בו אתם מרוויחים כסף אתם לא יכולים להשקיע עוד זמן כדי להרוויח עוד כסף. המשאב של הזמן הוא משאב מוגבל ולכן הדרך להרוויח יותר כסף ולקפוץ מעל ההכנסה הקטנה הבסיסית היא לבחור בשיטה הנכונה.

אם כדי להגדיל את העסק שלי אני צריך לכתוב עוד בלוג וכל פעולת כתיבה לוקחת לי הרבה זמן אני לא יכול להחליף את הזמן בכסף. אם אני עושה פעולה או סדרת פעולות אשר מכניסות לי כסף, גם אם זה הרבה כסף, אני לא יכול לשכפל את ההכנסה. אני לא יכול לעשות את זה שוב ושוב. כלומר, אם פרסמתי פוסט חדש בבלוג, השקעתי בו שעה והוא הכניס לי 1,000 ₪, זה לא אומר שאם אני אכתוב עשרה פוסטים ההכנסה שלי תהיה 10,000 ₪. מה שאומר שזה לא ניתן לשכפול.

לכן, אנחנו חייבים להעביר את המאמץ שלנו למקום אחר. איך אנחנו עושים את זה? אנחנו משקיעים כסף. אני יודע שרוב האנשים לא רוצים להשקיע כסף וזה מה שחשוב לי להעביר בהדרכה, כמה כסף עלינו להשקיע ולמה.

למה חשוב להשקיע כסף בעסק של שיווק שותפים

אם אני משקיע שעה ובתמורה אני מרוויח 1,000 ₪ זה מצוין, אבל אני לא יכול לשכפל את ההצלחה הזו. אבל, אם אני משקיע שקל אחד (כן, 1 ₪) וממנו אני מרוויח 10 ₪, אני יכול לשכפל. את הפעולה הזו אני יכול לעשות המון פעמים. למעשה, אני לא צריך לעשות שום דבר חוץ מלהשקיע יותר. כך זה ייראה:

השקעה של 1 ₪ ß רווח של 10 ₪

השקעה של 10 ₪ ß רווח של 100 ₪

השקעה של 100 ₪ ß רווח של 1000 ₪

זה מה שנקרא – ליצור שיטה (סיסטם). אנחנו יוצרים שיטה, מערכת של: דף נחיתה, מתנה, קמפיין בפייסבוק, סדרת מיילים ועוד ואלו הם המערכת שעוזרת לנו להרוויח כסף. אם המערכת הזו דורשת השקעה קבועה, היא לא תעבוד כמו שצריך. היא כן תוכל להוביל לכך שנרוויח יפה עבור כל שעה, אך ברגע שכל המערכת יכולה לעבוד גם בלי שאנחנו נתחזק אותה באופן קבוע, נוכל להתחיל להרוויח סכומים יפים וזה הרעיון של שיווק שותפים.

כשהמערכת שלו עובדת, הרווחים שלנו תלויים בהשקעה הכלכלית שלנו ולא בזמן שלנו.

חשוב לציין כי ברור שזה לא כזה פשוט ויש להשקיע הרבה בתחילת הדרך ובבניית המערכת. כמו כן, יהיה עלינו להשקיע בתחזוקה, אך לא בשיטת “זמן שווה כסף”. אפשר לדמות את השיטה הזו לנדנדה בקניון שעובדת ברגע ששמים בה כסף. ברור שיש לשים אותה שם ולבצע מדי פעם עבודות תחזוקה, אך מעבר לכך, היא מכניסה כסף כל הזמן.

כדי שנוכל להגיע להכנסה משמעותית, עלינו להיות מסוגלים להשקיע את הכספים האלה. כלומר, המשאב שאנחנו משקיעים כדי להרוויח הוא לא הזמן אלא הכסף. הכסף הוא האמצעי כאשר אם אנחנו רק שומרים את הכסף בצד בלי שהוא יעבוד בשבילנו אנחנו בעצם מבזבזים אותו ולא רק אותו אלא גם את הזמן שלנו.

אם יש לכם 10,000 ₪ והם יושבים בבנק, הם מתבזבזים לאורך זמן ומה שעליכם לעשות הוא להשקיע אותם בדרך שתבחרו. זה משהו חשוב שהרבה מאד אנשים נתקעים עליו.

בקבוצה עלתה שאלה חשובה, מישהי שיתפה את המקרה הבא: היא הביאה 1500 קליקים למודעה, מתוכם נוצרו 150 לידים ומתוכם נעשו 5 מכירות. על כל ליד היא קיבלה 3 ₪. כלומר, הלידים היו שווים 450 ₪ ועל כל מכירה היא עשתה 50 ₪, כלומר 250 ₪. סך הכול ההכנסה עמדה על 600 ₪.

לאותה בחורה במקרה לקח ארבע שעות ליצור את הקמפיין. בסך הכול, להרוויח 600 ₪ בעבור עבודה של ארבע שעות זה לא רע. אבל, השאלה הייתה האם אחוזי ההמרה הם טובים.

התשובה לכך היא שאם היו 1500 קליקים ומתוכם 150 לידים, אחוזי ההמרה שנחשבים לבסדר. אבל איך אפשר לדעת אם באמת הקמפיין היה טוב או לא, לפי ההשקעה. אחד החברים בקבוצה שאל אותה כמה כסף היא השקיעה כדי להרוויח את הכסף. התשובה שלה הייתה “לא שקעתי, זה היה בחינם”.

באמת זה כיף להרוויח 600 ₪ בלי להשקיע כסף, אבל אם היא תרצה להגיע להכנסה יפה היא תצטרך לעבוד שעות רבות ואף במשרה מלאה כדי להגיע להכנסה של 6,000 ₪. שאלה נוספת שצריכה לעלות כאן היא האם יש קורלציה בין מספר השעות שהבחורה תשקיע מרגע זה ועד להגעה אל היעד שלה. התשובה לכך היא בהכרח לא.

מה שהבחורה יכולה לעשות הוא לקחת את התהליך, לשפר אותו בשאיפה לשכפל או להכפיל פי שלוש את אחוזי ההמרה. כלומר, להגיע למצב שמתוך 1500 קליקים יהיו 300-450 לידים. מתוך 150 לידים להגיע לחמש מכירות זה גם בסדר אך יש לשאוף לכיוון של 7-8 מכירות ולעשות יותר כסף. אותם 1500 קליקים יכלו להוביל לפי 4 הכנסות.

כל מי ששומע עכשיו צריך להבין את השיטה. האידיאל הוא להצליח להוציא כסף ולהביא 1500 קליקים. מה שאני הייתי מציע הוא ליצור מודעה שכל קליק עליה יעלה פחות מחצי שקל, כלומר להשקיע 750 ₪ ובמקביל לשפר את יחס ההמרה. המטרה היא למצוא את השיטה להוציא כסף כדי להרוויח יותר כסף.

אם הבחורה שבמקרה עבדה נכון אז כבר יש לה נכס בצורת פיקסל בפייסבוק והיא יכולה לעשות רימרקטינג. בנוסף, ישנם 150 לידים ואפשר להשתמש בהם ולעשות סדרת מיילים שתוביל בסופו של דבר ליצירת מכירות עתידיות. המשימה היא להגיע למצב של 5% המרה של מכירות.

להצליח להרוויח בלי להשקיע כסף

אני יודע שכולם מחפשים איך אפשר להרוויח בלי להשקיע כסף. זה באמת נשמע מגניב, אבל בסופו של דבר המשימה היא ליצור מינוף. המטרה היא למצוא משהו אחד שיכול להוביל לרווחים. התנועה החינמית יכולה להיות תלויה בגורמים רבים והרבה פעמים הם לא קבועים.

הרבה פעמים אנשים אומרים שהם השקיעו כסף, קיבלו קליקים, אך לא הרוויחו כסף. אנחנו יכולים למדוד אם משהו הוא טוב רק אם השקענו והרווחנו יותר. אנחנו לא ממש יכולים למדוד את הזמן שלנו כיוון שאנחנו לא יכולים לשכפל את הזמן עד בלי סוף.

בשלב מסוים יהיה גבול למספר השעות שנוכל להשקיע ולכן זו לא הדרך לבנות עסק יציב. אבל, ברגע שאנחנו יכולים להחליף את ההשקעה של הזמן להשקעה כספית, אז אנחנו יכולים להתחיל להרוויח. אגב, פעמים רבות במקום להשקיע את הזמן שלנו, אנחנו יכולים לקנות זמן של מישהו אחר ולהרוויח יותר ממה שהשקענו. זו צורה נוספת להכנסה שאנחנו יכולים לשכפל ולגדול איתה.

כרגע, הדבר הכי חשוב לי להסביר הוא שאנחנו צריכים לעשות פעולות שאפשר לשכפל אותן. פעולות שאפשר לשכפל הן רק פעולות מדידות. זמן הוא מדיד אך אי אפשר להעריך אותו.

פייסבוק
וואטסאפ
לינקדין
אימייל

הגיע הזמן ליישם את כל מה שלמדת?

הכנתי הדרכה בחינם שמראה צעד אחר צעד איך התחלתי מאפס לצאת מהלופ של שכר מינימום ולהשתמש באינטרנט כדי להתפרנס באינטרנט תוך כדי טיול בעולם