שיווק שותפים בעברית ובאנגלית

הקהל הישראלי אוהב את האינטרנט ואוהב את הזמינות הגבוהה של המידע. שפע המשתמשים ברשתות החברתיות והקניות באינטרנט מעידים על כך. השימוש האינטרנטי משפיע על אופן קבלת ההחלטות שלנו ומשפיע גם על הכלכלה של כולנו. בשנים האחרונות אפשר לראות כי התחום של שיווק שותפים “תפס” גם פה והשאלה הנשאלת היא האם אפשר לפתוח עסק המתבסס על קהל זה או לא.

הקהל הישראלי מכיר את האינטרנט היטב ורגיל להשתמש בו. בעלי עסקים רבים הפנימו לעשות זאת והגדילו לא רק לפרסם את עצמם ברשת אלא הם גם מציעים מגוון רחב של מוצרים ושירותים. המכירה האינטרנטית מעמידה את בעלי העסקים מול הזדמנות אך גם תחרות. מכאן, שהפנייה אל משווקי שותפים היא טבעית.

במה שונה הקהל הישראלי מקהל דובר אנגלית בתחום שיווק שותפים

את ההבדלים בין הקהל הישראלי לבין שאר הקהלים אפשר לבחון במספר פרמטרים (ועדיין להתייחס להבדלים הללו בערבון מוגבל כיוון שישנם עוד מרכיבים רבים שיש לנתח והקהלים בחו”ל הם שונים זה מזה ואני אתייחס על כך מעט בהמשך הכתבה):

  • גודל – אין כל ספק שהגודל של הקהל אשר דובר עברית הוא נמוך בהרבה מדוברי אנגלית ועוד שפות רבות. הגודל הזה גורם לפחות מכירות בכל תחום ולעלויות גבוהות עבור הפרסום. מצד שני, ה”ביצה” הקטנה מאפשרת לאלו אשר עובדים בדרך נכונה למתג עצמם כמומחים בתחומם.
  • פתיחות – אם יש משהו שהישראלים מתאפיינים בו הוא פתיחות. הדבר בא לידי ביטוי בנכונות לאסוף ידע מהאינטרנט ובהסכמה לבצע רכישה. עבור אנשים שעוסקים בתחום שיווק שותפים מדובר בנתון חשוב וקהל אשר לפחות מחינה רעיונית מוכנים להוציא את כרטיס האשראי ולשלם ברשת.
  • עלויות – בעוד שבחו”ל (ובעיקר בשפה האנגלית) אפשר למצוא מגוון רחב של מוצרי מידע ואפילו מוצרים פיזיים זולים, בישראל המחירים לרוב יהיו גבוהים יותר. אם אתר “UDEMY” מציע קורסים בעלויות של 10-15$, בישראל המחירים הנמוכים יהיו קרובים למאה שקלים. המשמעות היא שמשווקי השותפים מקבלים עמלות גבוהות יותר כשהדבר מתורגם לתשלום (כאשר האחוזים הם אותם אחוזי חלוקה).
  • מיקום – רוב דוברי העברית נמצאים בישראל. מי שדובר עברית ואינו בישראל או עבר ממנה או מטייל מחוצה לה. כאשר מתבצע קמפיין שיווק שותפים בעברית הוא יהיה מצומצם יותר בהשוואה לזה שיהיה באנגלית.

האם יש סיכוי להצליח בשפה העברית?

כן. זה פשוט מאד לענות על השאלה כי ישנם אנשים שמצליחים. עם זאת, ברור שהתשובה הרבה יותר מורכבת מ”כן” או “לא”. האתגרים אשר עומדים בפני משווקים המתרכזים בשוק הישראלי בלבד הם: תחרות רבה, קהל מצומצם, עלויות גבוהות של מוצרים ולעתים גם ספקות אשר נובעות מפעילות גבוהה בתחום אחד (כלומר משווקים רבים משווקים בו זמנית את אותו המוצר).

ישנן שתי פעילויות אותן יכולים לעשות דוברי העברית כדי להצליח בעסק של שיווק שותפים. פעילות אחת תהיה לבדל את עצמם. הבידול נעשה על ידי מתן תכנים איכותיים, יצירת מיתוג עצמי, יצירת מתנות. כל זה יכול להתבצע בפייסבוק, בבלוג, וולוג ביוטיוב וכמובן שחשוב לנהל רשימת תפוצה איכותית. האם הדבר אפשרי? כיוון שישנם אנשים שמצליחים בתחום, התשובה היא חד משמעית “כן”. האם כל אחד יצליח לשווק ולהרים עסק מצליח בעברית בלבד, התשובה היא “לא”.

אפשרות שנייה אשר עומדת בפניי משווקים אשר רוצים להגדיל את הקהל שלהם היא לפנות אל הקהל שדובר אנגלית. אילו אשר דוברים שפה נוספים (כמו רוסית, צרפתית ועוד) יוכלו לגשת לקהלים הללו בצורה דומה לצורה בה הם יעשו שיווק שותפים בעברית.

איך דוברי עברית יכולים לבצע שיווק שותפים באנגלית?

רבים מהישראלים מבינים אנגלית לפחות ברמה בסיסית. עם זאת, הרמה הבסיסית אינה מספיקה כדי לכתוב תכנים, מודעות בפייסבוק ולפתח עסק שאינו בשפת האם שלהם. למרות המכשול אפשר לראות כי ישראלים רבים מצליחים לבצע שיווק שותפים לקהל הרחב אשר דובר אנגלית.

איך הם עושים את זה? ישנם ישראלים אשר משקיעים בלימוד השפה האנגלית. הם רואים סרטים ללא תרגום וקוראים ספרים ובכך משפרים בצורה משמעותית את יכולת התקשורת שלהם עם הקהל הרחב. זה טוב עבור חלק מהמשווקים וגם אלו שמחליטים ללמוד עוד שפה לא יגיעו לרמה גבוהה מספיק כדי לפתוח עסק בשפה זו.

הגלובליות מאפשרת לכל אחד, מכל העולם, להיעזר באנשי מקצוע במחיר הגון. ישראלים רבים אשר מבצעים שיווק שותפים נעזרים במיקור חוץ. אלו שירותים של אנשי מקצוע מכל מקום ויכולים להיות בתחום תרגום, כתיבה (כל סוגי התכנים) ואפילו Voice over. באתרי פייבר ואפוורק אפשר למצוא אנשי מקצוע שיבצעו עבודה טובה ויגדילו את קהל הלקוחות שלכם.

האם הרעיון של שיווק שותפים שונה בין השפות השונות?

הרעיון של שיווק שותפים אינו משתנה בין מדינה למדינה בגלל השפה שמשתנה. באנגלית אפשר למצוא פלטפורמות רבות מסודרות שמקשרות בין המשווקים ובעלי המוצרים ושלל אתרים המתמקדים בנושא מסוים ומציעים למשווקים להצטרף לתוכנית אפיליאייט שלהם. האפשרויות באנגלית רבות והעבודה דומה.

בכל המקרים, בין אם החלטתם לשווק לקהל הישראלי או לקהל בחו”ל, תצטרכו למצוא את המאפיין של הלקוח שלכם (אפשר ללמוד על כך עוד בהדרכת זו על שיווק שותפים למתחילים). תצטרכו לדעת מי הקהל שלכם, מה הוא אוהב, מה מפריע לו ולכוון נכון את הפעילות שלכם. לעתים, המדינה ממנה מגיע הקהל שלכם תשפיע על דרך השיווק, אבל ישנם עוד מרכיבים רבים שתצטרכו להביא בחשבון לאחר בחירת המוצר שתשווקו.

פייסבוק
וואטסאפ
לינקדין
אימייל

הגיע הזמן ליישם את כל מה שלמדת?

הכנתי הדרכה בחינם שמראה צעד אחר צעד איך התחלתי מאפס לצאת מהלופ של שכר מינימום ולהשתמש באינטרנט כדי להתפרנס באינטרנט תוך כדי טיול בעולם