שיווק שותפים – האם עושים מזה כסף?

הנה שאלה שעולה לא מעט בשלל קבוצות ואני אשמח להתייחס אליה. “האם אפשר לעשות כסף דרך שיווק שותפים?” רגע לפני שאענה על התשובה (ואני בטוח שאם הגעת עד לפה היא ברורה לך, אבל בכל זאת), אני רוצה להתעכב על הסיבה שהשאלה הזו עולה.

מדוע כל כך הרבה אנשים רוצים ביטחון לפני שהם יוצאים לדרך?

השאלה האם אפשר להרוויח כסף או לא, עולה כל כך הרבה פעמים, שחשוב להבין מאיפה בכלל היא מגיעה ולמה אנשים לא רוצים לצאת לדרך בלי להיות בטוחים שהם יודעים שהם ירוויחו ואני יכול להעלות כמה רעיונות למה היא בכלל עולה (אם יש לך עוד רעיונות, אפשר לכתוב לי בסיום הפוסט בתגובות):

  • סגנון חשיבה – הורגלנו לחשוב בצורה של שכירים. אם אנחנו יוצאים לעבוד, ברור שמקום העבודה ישלם לנו כסף והדבר אפילו מוגן בחוזה. סגנון החשיבה שרובנו התרגלנו אליו אומר שאם אנחנו עובדים אנחנו חייבים להרוויח כסף ולכן הדבר יכול להשפיע על החשיבה כלפי שיווק שותפים.
  • מזימות רשת – טוב, רוב המוצרים ברשת ובכלל רוב הרעיונות העסקיים לא באים “לגנוב אותנו” ובכל זאת, ישנן מזימות שונות. ישנם אנשים אשר נפגעו מפירמות אלה ואחרות, עסקים קטנים שהתנסו בהם ובאמת, שיווק שותפים הוא משהו שלא רואים אותו והוא יכול להיתפס כמזימה ולהעלות את החשש אם מדובר במשהו אמתי או לא.
  • הכרות עם מישהו שלא הצליח – הכרות עם מישהו שכבר ניסה את זה ולא הצליח, יכולה להעלות חששות ואת השאלה אם אפשר להרוויח כסף בשיווק שותפים או בכלל להרוויח כסף ברשת. חוסר הצלחה של אדם אחר יכולה לערער את הביטחון ואף להוביל להחלטה מהירה שלא להתנסות בעבודה, מכל סוג שהוא, שאינה שגרתית.
  • חוסר הצלחה בעבר – חוסר הצלחה אישית מן הסתם יכולה לגרום לספקות. זה יכול להיות חוסר הצלחה בתחום שיווק שותפים או חוסר הצלחה בעסק כלשהו ואפילו בעבודה “רגילה”. הביטחון העצמי שלנו מתערער בקלות מסיבות רבות והדבר יכול להשפיע על בחירות שונות בחיים שלנו, כולל על הפרנסה שלנו.

תשובה לשאלה – האם שיווק שותפים יכול להיות עסק

התשובה לשאלה הזו היא מורכבת ולא במקרה היא נדחית לסוף הכתבה. באופן מוחלט אני יכול להגיד וזאת מניסיון אישי שכן, אפשר להרוויח כסף דרך שיווק שותפים ואפילו לא מעט. האם אתה (או את) יכול להרוויח כסף משיווק שותפים? זו כבר שאלה שאתה צריך לענות עליה ואני אנסה לעזור לך להבין כמה מהמרכיבים שיכולים להשפיע על ההצלחה שלך:

חלומות

יכול להיות שיש לך חלומות גדולים על התעשרות מהירה. ייתכן שכבר יצא לך לקרוא שלל ספרים, בהם 4 שעות עבודה בשבוע, אבא עשיר אבא עני ועוד רבים. כל אילו יכולים להשפיע על התפיסה שלך ולבנות חלומות שלעתים עלולים להיות לא ריאליים. למשל, אם נדמה לך שמתחילת הכניסה לתחום שיווק שותפים יהיה עלייך להשקיע 4 שעות בשבוע וכבר תהפוך לעשיר, זה כנראה לא יקרה.

למה? כי יהיה עלייך ללמוד את התחום, להבין מה עלייך לעשות, יהיו לך התלבטויות, שאלות ולפעמים כל מה שמסביב ייקח לך יותר מארבע שעות בשבוע. לכן, אם נדמה לך שכל מה שנדרש ממך הוא להירשם לרשת שותפים והנה, חשבון הבנק שלך יתמלא בכסף… זה הזמן לעדכן את החלומות למציאות.

זמן או כסף

אחת הבעיות של אנשים אשר לא מצליחים בתחום שיווק שותפים הוא שהם מצפים להרוויח בלי להשקיע. אני מדבר על זמן או כסף או שניהם. לפעמים אנשים מחפשים איך להרוויח עוד כסף, להגדיל את ההכנסה החודשית והם נמצאים על הקצה ולכן מחפשים פתרון כאן ועכשיו וחושבים שתוך חודש הם יוכלו לשנות את העולם הכלכלי שלהם. זה לא עובד.

עסק של שיווק שותפים הוא עסק לכל דבר. הוא צריך תשומת לב, למידה והשקעה. ככל שיש לך פחות כסף כך יהיה עלייך להשקיע יותר זמן ואם יש לך כסף פנוי יהיה לך קל יותר אם הוא ינוצל כראוי (לא, אין צורך לזרוק אותו באוויר, אבל הוא יכול לזרז עניינים). הניסיון לעשות הכל מהר ומיד לרוב לא באמת מצליח.

התמדה

הרעיון של שיווק שותפים דומה לתיווך. ישנו בעל מוצר אשר רוצה להגיע לקהל רחב וישנו משווק שיכול להגיע לאותו קהל ולשניהם יש אינטרס למכור את המוצר. אבל, מה קורה אם המוצר לא מספיק טוב, אם בחירת הקהל לא נכונה, האם זה אומר ששיווק שותפים לא יכול לעבוד? לא, זה אומר שהדרך לא הייתה טובה.

בחינת הצלחה של עסק תתבצע לרוב לאחר שהוא כבר קיים כמה שנים. במקרה של שיווק שותפים אני מאמין שההצלחה מתבטאת בהכנסה משמעותית, קבועה ולאורך זמן. אם המטרה שלך היא לעשות “קופה”, לסגור מינוס או לצאת לחו”ל ואז לסגור את העסק, ככל הנראה יהיה לך קשה להגיע להצלחה שחלמת עליה.

ידע

העולם שלנו מחובר וישנו כל כך הרבה ידע ועם זאת ישנן שתי בעיות הנוגעות לידע: מעט מדי או יותר מדי. חוסר הצלחה בשיווק שותפים יכולה לנבוע בין היתר מניסיונות לצאת לדרך ללא הבנה מוקדמת מה כדאי לעשות (מה שיכול להוביל ליצירת קמפיינים לא מוצלחים, קישור למוצר במקום לרשימת התפוצה ועוד). הצד השני של אותו מטבע הוא הישארות בתהליך הלמידה.

אפילו תלמידים שמצטרפים לקורס נשארים לא פעם בשלבים הראשונים של הלמידה ומנסים “להבין עד הסוף” את המוצר, המודעה או כל חלק אחר של התהליך והם עושים זאת במקום להתחיל להתקדם. זה גם קורה ועוצר לא את יכולת ההתקדמות.

אז מה עושים ואיפה מתחילים?

יכול להיות שעכשיו בלבלתי אותך יותר מכפי שעזרתי לך ולא הבנת אם יש לך יכולת להרוויח בעצמך כסף או לא. התשובה האמתית לשאלה הזו תלויה בך. אני יכול לעזור לך ללמוד ויש פה באתר המון הדרכות חינמיות, אני יכול לספר לך שאני מצליח בתחום והכוונה היא שיש לי הכנסה משמעותית, קבועה ואני מרוויח כבר לאורך זמן.

הדרך הטובה ביותר להתחיל היא ללמוד על התחום, אבל גם להקציב זמן למידה. כאן באתר מחכה לך ספריית הדרכות, הן הקלטות שנעשו בשידור חי ואפשר לצפות בהן או לקרוא את הסיכום הכתוב (חלקו מלווה בצילומי מסך והסברים). בקבוצת הפייסבוק אפשר לשאול שאלות וכמובן שכאשר הקורס שלי נפתח אפשר להצטרף אליו (זו אבל אופציה בתשלום ובינתיים מחכים לך המון תכנים כאן באתר והם חינמיים).

ולסיכום,

התשובה לשאלה אם אפשר להרוויח כסף דרך שיווק שותפים היא “בהחלט כן” אבל השאלה הנכונה יותר לשאול היא אם לך יש אפשרות להרוויח. מהי הנכונות שלך להצליח, מהי התפיסה שלך כפי התחום, מהן יכולות ההשקעה שלך (זמן וכסף) וכמה מהר נדמה לך שתרוויח? כל אלה ישפיעו על התוצאות שלך.

ובינתיים, בכל בחירה אני מאחל לך הצלחה ומזמין אותך לכתוב פה בתגובות למטה שאלות, רעיונות וכל דבר אחר ?

פייסבוק
וואטסאפ
לינקדין
אימייל

הגיע הזמן ליישם את כל מה שלמדת?

הכנתי הדרכה בחינם שמראה צעד אחר צעד איך התחלתי מאפס לצאת מהלופ של שכר מינימום ולהשתמש באינטרנט כדי להתפרנס באינטרנט תוך כדי טיול בעולם