שיווק שותפים – עבודה והתמצאות בקליקבנק

היי, כאן משה פרקש והפעם אני רוצה להציג בפנייך את ההדרכה על:

שיווק שותפים – עבודה והתמצאות בקליקבנק

בהדרכה זו אלמד אותך כיצד לקרוא את הנתונים אשר מופיעים ברשת קליקבנק ובכך אעזור לך למקד את החיפוש אחר המוצר הנכון עבורך לקידום.

הדרכה קודמת שפרסמתי הייתה “מה זה שיווק שותפים” ואם עוד לא קראת אותה או צפית בהקלטה, אני ממליץ לך לעצור, לגשת אל ההדרכה הקודמת ורק לאחר מכן לחזור להקלטה זו. בהדרכה הקודמת הסברתי מה זה קישור שותף, פירטתי מהן עוגיות ואיך כל תחום האפילאייט עובד. הדרכה זו מתקדמת צעד נוסף ואם כבר עברת על ההדרכה הקודמת, זה הזמן שלך להמשיך לקרוא.

מה זה אתר קליקבנק?

קליקבנק היא רשת שותפים אשר מתווכת בין משווקים, כמוני וכמוך, אשר מחפשים מוצרים לשווק לבין האנשים אשר יצרו את המוצר ומחפשים אחר אנשים שישווקו אותו עבורם. כל מה שקשור ב”עוגיות” וב”קישור שותפים” קורה בתוך המערכת הזו.

בשלב הראשון, כדאי להכיר את האתר עצמו וכך הוא ייראה בכניסה מהמחשב:

שיווק שותפים דרך קליקבנק

רגע לפני שנתחיל לשווק מוצר כלשהו במסגרת שיווק שותפים, חשוב שנבין כיצד אנו יכולים לקבל מידע על המוצר ולהחליט מה לשווק כך שיתאים עבורנו גם מבחינת הנישה וגם מבחינת הנתונים של המוצרים הקיימים ברשת.

המטרה שלי כמשווק בתחום השותפים היא לבחון את ההצעות השונות הקיימות. לשם כך אני אלחץ באתר קליקבנק על Affiliate Marketplace, שם יחכו לי כל ההצעות שקיימות ברשת השותפים הזו. מצד שמאל אפשר לראות אלו קטגוריות של מוצרים יש באתר ולסנן את המוצרים על פי הקטגוריות שמעניינות אותי.

למשל, אני יכול להיכנס אל קטגוריית “הורות ומשפחה” על ידי לחיצה ולאחר מכן יפתחו עבורי תת קטגוריות שבהן ישנם עוד מוצרים הניתנים לקידום. אפשר לראות תחת הורות שלל תת קטגוריות כמו: גירושין, לימודים ועוד…

לחיצה על כל קטגוריה תציג שלל מוצרים וכל שעלינו לעשות הוא לבחור את אלו אשר מעניינים אותנו. לאחר בחירת המוצר שנראה לנו מעניין, עלינו ללחוץ על המקש “promote” ואז נקבל את קישור השותף שלנו ונוכל להתחיל לקדם את המוצר שבחרנו.

יש לך אפשרות לבחור את המוצר כי הוא מוצא חן בעינייך, אך מי שרוצה לעסוק בתחום שיווק שותפים  צריך לדעת למיין את ההצעות השונות ולקרוא נכון את הנתונים שמופיעים באתר.

Filters – מיון ההצעות השונות על פי הנתונים של כל הצעה

יש לנו אפשרות למיין את ההצעות השונות על פי הנתונים שהרשת מציגה לנו ולכן חשוב להכיר את אותם הנתונים הנמצאים תחת “Filters”:

Initial$/Sale – כמה כסף אנחנו מקבלים בעבור הרכישה הראשונית. למשל, אם המוצר עולה ללקוח 100$ והעמלה עליו היא 30%, נקבל תמורה של 30$. זהו נתון שקל להבין אותו והוא בעצם מסביר לנו כמה כסף נקבל בכל פעם שמישהו שיגיע דרך הקישור שותף שלנו יבצע מכירה.

Avg$/Sale – הממוצע למכירה. הסיבה לכך שיש את הממוצע היא כשישנה הצעה שהיא יכולה “לגדול” כמו במקרה בו המוכר ממשיך למכור ללקוח עוד מוצר ובתמורה הוא נותן לנו אחוזים גם על המכירה המשנית. נתון זה מציג לנו מהו ממוצע הרווח של משווקים אשר שיווקו את המוצר. ברגע שהממוצע הוא מעל המחיר הראשוני, אנחנו יכולים להבין כי בעל המוצר ממשיך למכור ובמידה מסוימת פועל כדי להגדיל את הרווחים שלנו.

Avg Rebill Total – מתייחס למוצרים מתמשכים כמו מנויים. במקרה זה אנו ממשיכים לקבל עמלה כל עוד האדם שהופנה דרכנו ממשיך לשלם עבור המוצר המתמשך. נתון זה מציג את הממוצע שמשווקי שותפים מקבלים עבור המוצר המתחדש.

Date added to marketplace – זהו התאריך בו המוצר הגיע אל קליקבנק. אם המוצר עלה בזמן האחרון, יכול להיות שהתחרות שלו תהיה קטנה ואם המוצר נמצא כבר זמן רב יכול להיות שהוא עובד היטב אך ייתכן גם שהתחרות עליו גדולה.

Gravity – ציון זה הוא קצת יותר מורכב אך חשוב לי להסביר לכם עליו. ישנו ציון הנע בין 1-8 והוא מציין את מספר המשווקים אשר הצליחו למכור את המוצר. מדובר במשווקים שונים ואנחנו לא נדע אם משווקי השותפים מכרו מוצר אחד או מספר מוצרים. נתון זה מתייחס למה שקרה עם המוצר בשמונת השבועות האחרונים. בנוסף, הציון הוא לא מוצר עגול וזאת כיוון שמתבצע שכלול מיוחד של משקל שקליקבנק נותנים לכל מכירה.

הלכה למעשה, שמונת השבועות מתחלקים ל-10 באלגוריתם של התוכנה. בשבוע האחרון משווק שביצע מכירה נותן למוצר נקודה אחת (אם שניים מכרו, אז המספר יהיה 2, אם חמישה, הציון יהיה 5).

הציון הוא על פי מספר המשווקים שמכרו את המוצר ולא כמה הם מכרו ממנו. המספרים מצטברים לאורך שמונת השבועות בטבלה והיא מציגה ממוצע ושכלול כללי של כל מה שקרה בשמונת השבועות האחרונים. ברגע שיש לנו בטבלה תחת הספרה 1 בחלקה העליון את הספרה 1 מתחת, ישנן כמה אפשרויות לדעת מה קרה עם המוצר: או שמשווק אחד מכר את המוצר בחמשת הימים האחרונים או שלפני שמונה שבועות עשרה אנשים מכרו את המוצר וכמובן ישנן עוד אפשרויות באמצע.

זו הסיבה לכך שהציון לא יהיה עגול. מספר גבוה יכול להגיד שהמוצר נמכר טוב ושיתכן שישנה תחרות גבוהה עליו. ההמלצה שלי היא להשקיע במוצר שיש לו מינימום ציון 1 ועד לציון 20. ככל שיותר אנשים הצליחו למכור את המוצר כך נוכל לשער כי הוא מוצר שניתן לשווק אותו בתוך שיווק שותפים.

מדדים להחלטה לקדם מוצר

Popularity – שכלול קצת יותר מורכב של הנתונים השונים. נתון זה הוא שכלול של כמה אחוזים נקבל מכל מכירה, כמה הדבר שווה בדולרים, יחד עם ציון ה Gravity. המספר הגבוה ביותר יהיה 1.

 

נתונים אשר מתייחסים לממוצע יכולים להשתנות אצלנו אך הם נותנים לנו כיוון ומידע מה קורה בפועל עם המוצר. חשוב לציין כי כל הנתונים מתייחסים למה שקורה עם המוצר בפועל. אם אין נתון ממוצע, ייתכן ומדובר במוצר חדש או מוצר שעוד לא מכרו ממנו.

עוד נוכל לראות כי לרוב המוצרים ישנו קישור בסיום התיאור. קישור זה יפנה אותנו אל דף השותפים של המוצר, דף אשר הבעלים של המוצר פתח כדי לתת לנו עוד מידע וכלים שיעזרו לנו לקדם את המוצר. בקישור זה אנו יכולים לקבל את כל הפרטים הרלוונטיים, בהם: האם מדובר במוצר מתמשך, האם ישנם מוצרים נלווים ועוד.

מומלץ להיכנס אל תוך הדף לפני בחירת המוצר וזאת כיוון שתיאור המוצר הוא תיאור קצר שלא תמיד נוכל להבין מה בדיוק מוצע לנו. בנוסף, בתוך הדף נוכל לראות אם ישנם בונוסים שונים, הגרלות וצ’ופרים נוספים שמתבצעים על ידי בעל המוצר.

לפעמים בעל המוצר יציע הצעה מפתה, למשל, אם נמכור יותר משלוש יחידות, נקבל תוספת של 5$ על מכירה. לפעמים בעל המוצר מבצע תחרויות בין משווקי שותפים ומציע למובילים כל מיני מוצרים ייחודיים ויוקרתיים. המסקנה, תמיד כדאי להיכנס אל הדף ולראות מה מציע לנו בעל המוצר.

Stats – פרטים שיכולים להיות חשובים בהצעה

בחלק זה אנו רואים את כל הנתונים ואנו יכולים ללחוץ על חלק זה כדי לראות את כל הנתונים בצורה מסודרת. זה המקום בו נמצאים כל הנתונים של ההצעה וכך יהיה לנו קל לדעת מה הפוטנציאל מהמכירה של המוצר ויהיה לנו קל יותר לבצע השוואה של המוצרים השונים אותם נוכל לשווק.

בנוסף, ישנם סמלים שונים בחלק התחתון של כל הצעה וכל סמל כמובן נותן לנו מידע על ההצעה:

  • Shippable Media – מוצר דיגיטלי אשר יש דרך לקבל אותו גם דרך הדואר. למשל, במקרה של קורס דיגיטלי, ייתכן וישנה אפשרות לקבל את הקורס על דיסק או מוצר פיזי נלווה.
  • דגל מדינה – דגלי המדינות מצביעים למעשה על השפה של המוצר ואנו נרצה לשים לב שאנו מפרסמים לקהל הרלוונטי לשפה. באפשרותנו לסנן מראש את המוצרים ולקבוע לשווק רק באנגלית או בכל שפה אחרת.
  • (Requires Billing Type(s – ישנו תשלום שהוא חד פעמי ונותן עמלה חד פעמית, תשלום מתחדש שמאפשר לנו להרוויח לאורך זמן ותשלום עבור ניסיון ב 1$. זוהי גרסת ניסיון בדולר שמאפשרת לקונה לבדוק לזמן מה את המוצר לפני התשלום המלא.

Required Attribute – סימנים שמופיעים ליד המוצרים השונים

אלו סימנים אשר מאפשרים לנו לדעת אם בעל המוצר הכין עבורנו דפים להשתמש בהם בתהליך השיווק או לא.

  • Must have affiliate tools page – כאשר סמל זה מופיע נדע כי בעל המוצר הכין דף עם טקסטים, באנרים, תמונות, לוגו ועוד וזאת כדי לאפשר לנו לקדם את המוצר.
  • Must have vendor spotlight page – זהו בעל מוצר שמוכר בקליקבנק וייתכן שיש לו עוד מוצרים שנמכרים ברשת. כאשר סמל זה מופיע נוכל לברר עוד פרטים על בעל המוצר, האמינות שלו וההצלחה שלו.
  • Support for mobile traffic – זהו סימן שהקישור עובד היטב גם לתצוגה בטלפון סלולרי. היום כמעט כל ההצעות מתאימות למובייל ולרוב ההצעות ייראו זהות במחשב ובמובייל.
  • Vendor uses exclusive whitelists – אלו רשימות לבנות שאומרות שרק אנשים אשר אושרו לקדם ויש להם רשימות לבנות יוכלו לקדם את המוצר. במילים אחרות, לא כל אחד יכול לקדם מוצר זה ויש צורך באישור של המוכר כדי להצטרף כשותפים.

Vendor spotlight – נתונים על בעלי המוצרים במסגרת שיווק שותפים

לא לכל מוכר יש סימן של Vendor spotlight וסימן זה מראה כי מדובר במוכר מוכר בקליקבנק. נוכל ללחוץ על הדף ולראות את הסטטיסטיקות של המוכר, מספר ההצלחות ומספר האנשים אשר מחכים לקבל עדכונים מהמוכר. אם משווקים רבים רוצים לקבל עדכונים מבעל המוצר ייתכן מאד ומדובר במוכר שמכיר היטב את העבודה.

הנתונים של המוכר מאפשרים לנו לבצע השוואה בין מוכרים שונים ולקבל החלטה אם מדובר במוצר שנרצה לקדם אותו או לא.

כל הנתונים השונים מאפשרים לנו לקבל מידע על המוצר, על המכירות, על בעל המוצר ועל הדפים השונים שנוכל להשתמש בהם. בהתאם לנתונים הללו תהיה לנו אפשרות להחליט מה טיבו של המוצר ולהחליט אם להתחיל לפרסם אותו דרך קישור שותף משלנו.

פייסבוק
וואטסאפ
לינקדין
אימייל

הגיע הזמן ליישם את כל מה שלמדת?

הכנתי הדרכה בחינם שמראה צעד אחר צעד איך התחלתי מאפס לצאת מהלופ של שכר מינימום ולהשתמש באינטרנט כדי להתפרנס באינטרנט תוך כדי טיול בעולם