שיווק שותפים – כללים חשובים להצלחה

פעמים רבות גולשים ואפילו אנשים שניסו כבר את התחום של שיווק שותפים, אומרים כי אי אפשר באמת להצליח בתחום. כיוון שהצלחה היא דבר יחסי, יש דבר שחשוב ליישר עליו קו לפני שאגע בדרך אליה. מבחינתי, הצלחה היא כאשר ישנה הכנסה משמעותית, קבועה ולאורך זמן וכתבתי על כך בעבר.

הסיבות לכך שאנשים אומרים שאי אפשר באמת להצליח הן מגוונות. חלק פשוט מעריכים שכל ה”עידן החדש” של עבודה מהאינטרנט לא יכול לעבוד. חלק אומרים שאי אפשר להתפרנס מלפרסם אחרים. החלק הראשון לא נכון וישנן שלל הוכחות לכך שעבודה מהאינטרנט, בשלל תחומים, מצליחה להמון אנשים. החלק השני, של היכולת להתפרנס מפרסום אחרים הוא נכון בחלקו וזה יהיה מרכז הכתבה.

כלל ראשון – לדעת מה אנחנו מפרסמים

כלל ראשון בתחום שיווק שותפים הוא לדעת מה לפרסם. הכוונה היא לא נישה ולא מוצר. אפשר לפרסם כל מוצר בכל נישה ולהצליח או לא, אבל יש משהו משותף לכולם והוא שתמיד עלינו לפרסם את עצמנו. ברגע שאנחנו נכנסים לתחום אנחנו צריכים להבין שיש לנו עסק והמטרה שלנו להניע אותו קדימה.

ישנם אנשים אשר חושבים שמה שצריך לעשות הוא לקבל קישור שותף ולהתחיל לפרסם אותו. זה יכול להיות דרך פרסום בקבוצות שונות או דרך פרסום ממומן. במקרה של ממומן יש השקעה רבה וכאשר כל הקישורים מפנים אל בעל המוצר התוצאה היא חוסר שליטה במתרחש.

במילים אחרות, אנחנו צריכים לפרסם את עצמנו. ברגע שיש לנו נישה ומוצר, זה הזמן ליצור משפך שיווקי ולהתחיל מיצירת דף נחיתה. את הפרסום נפנה אל דף הנחיתה ולא אל המוצר. בצורה זו אנחנו שולטים בלידים ונוכל להציע להם לקנות את המוצר כאשר הם יהיו מוכנים.

כלל שני – יצירת מערכת יחסים

כבר כתבתי על כך לא מעט. שיווק שותפים בהצלחה. נשמע שקשה ליצור מערכות בעידן קר של אנשים שמסתתרים מאחורי מסכים, אך למעשה זה לא שונה מפרסום בטלוויזיה או כל פרסום אחר. ברגע שאנחנו יוצרים מעצמנו מותג, פותחים דף ברשת החברתית, מעלים תמונות, יוצרים ערוץ ביוטיוב, בלוג וכל אמצעי אחר, אנחנו מתחילים להיחשף לאנשים.

דרך נוספת, חשובה ולמעשה, הדרך הנכונה ליצירת מערכת יחסים, היא באמצעות הדיוור. ברגע שאנחנו מפרסמים את דף הנחיתה שלנו עם הצעה לקבל מתנה (נקראת גם “שוחד אתי”), אנחנו מציעים לגולשים לקבל מאתנו מידע. התפקיד שלנו הוא לחשוף את הרשימה שלנו לעוד ועוד טיפים, מידע ולתת להם ערך.

כשאנחנו נותנים ערך לצד השני אנחנו בעצם משקיעים בו. ככה זה במערכות יחסים, אנחנו נותנים מעצמנו. ככל שמערכת היחסים שלנו חזקה יותר עם הקהל, כך יש לנו סיכוי גבוה יותר להצליח בתחום. זה לוקח זמן, אבל זה משתלם.

כלל שלישי – התמדה בתחום שיווק שותפים

אולי זה יעצבן חלק מהאנשים אבל אני מבטיח לך שמתוך מי שאומר שאי אפשר להצליח בתחום ישנם אנשים שלא התנסו בו וישנם אנשים אשר התנסו אבל התייאשו במהירות. שיווק שותפים לא מצליח בין לילה, זה לוקח זמן.

פיתוח עסק, הבנה כיצד הוא מתנהל, מציאת מוצר, נישה, יצירת תוכן ובניית מערכת יחסים, כל אלו לוקחים זמן. לגביי השאלה “כמה זמן” זה לוקח, אי אפשר לדעת כי ישנם המון מרכיבים שמשפיעים על מהירות ההצלחה.

לרוב, אנשים שכבר יש להם ניסיון בתחום וכבר שיווקו מוצר בהצלחה, ימצאו כי לשווק מוצר חדש ייקח להם פחות זמן. למה? כי הם כבר יודעים מה לעשות, הם יודעים מה הצליח להם וקל להם יותר לשכפל את ההצלחה.

כלל רביעי – יותר ממוצר אחד

בתחילת הדרך משווקים מוצאים מוצר אשר מוצא חן בעיניהם והם מתמקדים רק בו. זה נחמד אבל קשה להרוויח כסף מניסיון למכור רק מוצר אחד. הדבר דומה לחנות נעליים שתחזיק רק דגם אחד או נעליים במידה אחת בלבד.

כדי להבין את הכלל הזה אני חוזר לכללים קודמים ומציין כי ברגע שאנחנו יוצרים מותג משלנו וברגע שיש לנו רשימת תפוצה, אנחנו יכולים להחליט אילו מוצרים למכור. המוצרים יכולים להיות דיגיטליים או ממש פיזיים. למעשה, האפשרויות בלתי מוגבלות.

הכלל הזה חשוב עבור כל מי שרוצה להצליח בתחום של שיווק שותפים. הוא למעשה מאפשר למשווק לשלוט על ההגה ולהחליט איך לנהל את העסק. ברגע שהפרסום כולו מתמקד בדף הנחיתה של בעל המוצר, העסק לא מתקדם ולא ירוויח לעולם כמו שהוא יוכל להרוויח כמו בעסק שהוא המותג ושיש לו אפשרות לפרסם יותר מאשר מוצר אחד.

כלל חמישי – שיפורים

גם המשווקים הטובים בעולם משפרים את הפעולות שלהם. למעשה, כל בעל עסק מצליח לומד, מתייעץ ומשתפר. אנחנו יכולים להתמקד בהגדלת ההשקעות שלנו (זמן וכסף) ואנחנו יכולים לשפר את עצמנו כל הזמן. שתי הפעולות חשובות וזה נכון לכל עסק וגם שיווק שותפים.

הלכה למעשה, שיפור אומר לקחת את הפעולות שאנחנו כבר עושים ולהפוך אותן לטובות יותר. אנחנו צריכים לשפר את המודעות שלנו, את המשפך השיווקי, את המלל שאנחנו משתמשים בו. אם אנחנו יוצרים סרטוני יוטיוב, נחשוב איך לשפר אותם או את מילות המפתח.

לאורך כל הדרך נצטרך לשפר את הפעולות שלנו. זה חלק בלתי נפרד מהעסק ואולי אפילו חלק מרכזי כי ההתחלה יכולה להיות מהירה מאד, אבל לימוד הטעויות, הפחתת הוצאות, הגדלת ההכנסות, יהיו קיימים כל הזמן. לעתים יש צורך להתייעץ עם אנשי מקצוע כדי להשיג את המיטב, אך לרוב תהיה זו פעילות עצמית.

לסיכום

התחום של שיווק שותפים יכול להעלות שאלות רבות ובלבול. לא מדובר על עסק שדורש מקום ואפילו לא ידע מקצועי במיוחד. כל אחד יכול להצליח בתחום אם הוא ישמור על כל הכללים ויתמיד ואם תהיה לו תשוקה אמתית לבצע את הפעולות השונות. אני יכול להבטיח לך שאם העולם הדיגיטלי לא מעניין אותך בכלל ושיווק נשמע לך כמו מחלה, ההצלחה לא תגיע.

אם אחזור להתחלה, לאנשים שאומרים שאי אפשר להצליח בתחום, אני ממליץ לקחת את הדברים תמיד בערבון מוגבל. זה לא תחום פשוט, הכסף לא נופל מהשמיים סתם כך, אבל המון אנשים מצליחים בו ומקבלים הזדמנות הוגנת לעסוק בתחום. אם זה מעניין אותך, עלייך לקחת בחשבון את הכללים להצלחה שציינתי. אם גם לאחר שקראת את הכתבה מתחשק לך להתחיל ואתה לא יודע מאיפה להתחיל, יש פה באתר שלל הדרכות וגם אפשרות להצטרף אל קורס שיווק שותפים שמלמד צעד אחר צעד את כל התחום (אבל יש גם המון הדרכות חינמיות, אז לבחירתך).

וחוץ מזה, אם יש לך שאלות, הערות, רעיונות, זה הזמן להשאיר תגובה באתר ?

פייסבוק
וואטסאפ
לינקדין
אימייל

הגיע הזמן ליישם את כל מה שלמדת?

הכנתי הדרכה בחינם שמראה צעד אחר צעד איך התחלתי מאפס לצאת מהלופ של שכר מינימום ולהשתמש באינטרנט כדי להתפרנס באינטרנט תוך כדי טיול בעולם