שיווק שותפים למתקדמים – איך מתקדמים מהשלב הראשוני

בין אם כבר התחלת בתחום שיווק שותפים וכבר הרווחת כסף ובין אם עוד לא יצאת לדרך וחשוב לך לראות את האופק, זו הכתבה עבורך. עסק נמדד בטווח הארוך ואני דוגל ביצירת עסק רווחי, יציב ולאורך זמן. כדי להבין איך ליצור עסק שכזה יש להתחיל מההתחלה אך לראות גם את הטווח הארוך ולהבין מה אפשר לעשות איתו.

שיווק שותפים למתחילים

המון הדרכות וכתבות נכתבו פה באתר שהנושא שלהם הוא שיווק שותפים למתחילים. אם עוד לא יצאת לדרך ולא התנסית ביצירת תכנים לקהל שלך מודעות ואולי אם לא בחרת מוצר לשווק, ההמלצה שלי היא להתחיל לנוע ולהניע את העסק. כל עסק מתחיל בצעד הראשון שלו ובחירת הנישה והמוצר הראשוני הם הדרך הנכונה להתחיל.

אם הגעת לכאן, אני משער שהשאלה שלך היא לא מה עלייך לעשות בתחילת הדרך. ייתכן שכבר הרמת קמפיינים מוצלחים ועכשיו יכול להיות שיש לך תחושה של “מה עכשיו”. אחד הדברים שיתגלו לך מיד הוא שהעסק שלך יכול להמריא עוד ועוד ובשביל זה נכתבה הכתבה.

לאחר המכירה הראשונית

לא פעם כתבתי על יצירת קשר עם הקהל ועל אלף מעריצי אמת ועם קו זה אמשיך את הכתבה. אם הלכת על פי הסדר הבא:

  1. בחירת מוצר
  2. יצירת מתנה (שוחד אתי)
  3. קמפיין המוביל לדף נחיתה
  4. ניהול רשימת תפוצה
  5. מכירות

אז עכשיו יש לך רשימת תפוצה וייתכן שיש לך תחושה ש”מיצית” את היכולות שלה. לא כל מי שנמצא ברשימת התפוצה שלך יהיה לקוח. ישנו יחס סביר שאפשר לצפות לו ולאחר מכן האנשים לא יקנו את המוצר הספציפי שהצעת להם. אבל… הם יכולים לקנות מוצר אחד.

שיווק שותפים בנישה שלך

לא במקרה כתבתי בעבר על בחירת נישה. ברגע שבחרת נישה ופנית לקהל הרלוונטי לה, ברור שאותו קהל יכול לקנות ממך יותר מאשר רק מוצר אחד. זה הזמן שלך להתחיל להיפתח לעוד מוצרים וכל זאת תוך שמירה על הנישה שלך.

שים לב: הכוונה היא להישאר באותה הנישה ולא להחליף נישות

הקהל שלך מתעניין בתחום מסוים וספציפי וישנם מוצרים רבים: פיזיים ודיגיטליים, שיכולים לעניין אותו. לכן, המשימה שלך, לאחר שצברת קהל היא לתחזק את מערכת היחסים ולפתוח את הקהל למוצרים נוספים. במילים אחרות, עומדות לפנייך מספר משימות:

משימה אחת – להמשיך את מערכת היחסים

משימה אחת שלך היא להמשיך לפתח את מערכת היחסים. ישנם כמה דברים שיקרו לך עם הזמן:

  • חלק מהקהל שלך יסיר עצמו מרשימת התפוצה. זה בסדר לחלוטין ואף מצוין. אין כל סיבה להמשיך לדוור לאנשים אשר לא מעוניינים לקרוא את המסרים שלך. כמובן, כל זה צריך להיות סביר ואם הדיוור שלך איכותי פחות אנשים יסירו את עצמם.
  • פתיחת הדיוור יכולה לרדת. זוהי לא המטרה שלך אלא המטרה שלך היא ליצור תכנים טובים ולגרום למערכת יחסים עם הקהל. אם יש לך ירידה משמעותית באחוז הפתיחות (הכוונה היא תמיד ליותר מדיוור יחיד), עלייך לבדוק את עצמך ולשפר זאת.

צבירת הדטא היא משימה חשובה בעסק של שיווק שותפים והיא המשימה המרכזית בתחילת הדרך. בשלב הבא יהיה עלייך להמשיך לדבוק במערכת היחסים, לפתח אותה ולשמור על הקהל שלך כך שיהיה לך יכולת לבצע גם את המשימה השנייה.

משימה שנייה – להרחיב את סל המוצרים

כפי שכתבתי, ישנם שלל מוצרים ושירותים שהקהל שלך יכול לצרוך. חלק מהקהל שלך כבר רכש מוצר אחד וחלקו לא רכש בכלל. הסיבות לאי הרכישה יכולות להיות מגוונות מאד אך בבסיס, ייתכן שהייתה אי התאמה בין המוצר לבין הקהל. זה לא אומר שהקהל שלך לא מחפש פתרון, זה אומר שהפתרון שהצעת לו לא התאים לו.

אגב, ייתכן שהפתרון לא התאים ברגע שהצעת לו אותו וייתכן שפתרון יקר או זול יותר יניעו אותו לרכישה. לאחר שכבר יצרת את התקשורת הראשונית עם הקהל שלך זה הזמן להעמיק את הקשר. זה הזמן שלך לחפש אחר מוצרים משלימים נוספים שיתאימו לקהל.

באפשרותך לפנות לאפיקים “דומים”, כלומר אם נרשמת לקליקבנק להמשיך לחפש מוצרים נוספים באותה הנישה ובאפשרותך לפנות לאפיקים שונים ולרשתות חדשות ואחרות. כאן עלייך לחשוב בחוכמה גם מה יתאים עבור הקהל שלך שלא רכש ממך מעולם וגם מה יכול להתאים ללקוחות שכבר רכשו ולהציע לכל אחד את המוצר המתאים לו.

הקהל שלך לא יגיע למיצוי כל עוד מערכת היחסים מתקיימת בניכם

הקהל שלך ימשיך לצרוך את התכנים שלך וכל עוד אלו רלוונטיים ייתכן מאד שהמכירות ימשיכו להגיע, מאותה רשימה.

משימה נוספת – הגדלת הרשימה

במקביל לשתי המשימות אשר מתייחסות אל הרשימה שכבר צברת, יש לך משימה נוספת חשובה והיא להמשיך להגדיל את הרשימה שלך. כיוון שחלק מהנרשמים יסירו את עצמם וחלקם יפסיקו לפתוח את האימיילים שישלחו אליהם, עלייך לדאוג כל הזמן להגדיל את הרשימה. אם השתמשת בקידום ממומן בפייסבוק, בוודאי כבר יהיו לך נתונים לשפר את ההמרה ולהפחית עלויות.

המשימה שלך היא לגדול כל הזמן ולשמור על מה שכבר עשית, תוך כדי הבנה שייתכן שחווית קפיצת גדילה ראשונה (ואם כך זה מעולה) שאחריה יהיה עלייך לשמור על עלייה הדרגתית. זו הדרך ליצור עסק רווחי, יציב ולאורך זמן.

אם הגעת להדרכה זו בוודאי יש לך גם ידע לחלוק עם אחרים, אשמח לשמוע ולקרוא את דעתך בתגובות ?

פייסבוק
וואטסאפ
לינקדין
אימייל

הגיע הזמן ליישם את כל מה שלמדת?

הכנתי הדרכה בחינם שמראה צעד אחר צעד איך התחלתי מאפס לצאת מהלופ של שכר מינימום ולהשתמש באינטרנט כדי להתפרנס באינטרנט תוך כדי טיול בעולם