שיווק שותפים מההתחלה – שאלות נפוצות

בתחילה הדרך של כל עסק עולות שאלות רבות. במקרה של עסקים “מסורתיים” אפשר לראות מסביב בעלי עסקים שונים, יועצים שמכירים את התחום ואחרים, שיכולים לתת עצות פרקטיות (חלקן עובדות יותר טוב ואחרות פחות). במקרה של שיווק שותפים נראה כי התחום קצת יותר עמום וכבר בתחילת הדרך עולות המון שאלות.

בכתבה זו, שהיא השנייה בסדרה (הראשונה הייתה עבור אנשים שעוד לא התחילו ורוצים לדעת מה זה שיווק שותפים) אנסה לרכז את השאלות הנפוצות שעולות בתחילת הדרך ולענות עליהן כך שיהיה לך קל יותר להתחיל את הדרך שלך.

מה ההבדל בין פרסום דף נחיתה שלי לבין פרסום קישור שותף?

טעות נפוצה של מתחילים בתחום שיווק שותפים היא ניסיון לפרסם את קישור השותף בכמה שיותר מקומות. קישור שותף שולח את הצופים השונים והגולשים אל דף המכירה של בעל המוצר. בשיטה זו, אנו מפרסמים בעצם את המוצר הסופי במקום לפרסם את עצמנו וליצור רשימת תפוצה עצמית.

מדוע חשוב שיהיה לכל משווק שותפים רשימת תפוצה?

בעולם האינטרנטי אנחנו מנסים ליצור קשר אישי עם הגולשים. ברור שלא נשב עם כל גולש לכוס קפה, אבל אנחנו צריכים למצוא את האמצעי להיות בקשר ולגרום לו לסמוך עלינו לפני שהוא יקנה מאתנו. לכן, המשימה היא לפתח מערכת יחסים ואנחנו יכולים לעשות זאת על ידי יצירת קבוצת פייסבוק שתהיה פעילה (גם דף וקבוצה סגורה יעבדו כמובן), אנחנו יכולים לעשות זאת מפרופיל האינסטגרם, דרך ווטסאפ, בלוג ועוד. דרך רשימת תפוצה אפשר להעביר מסרים באופן אישי יותר וליצור מערכת יחסים עם הקהל.

מה המשימה הראשונה שיש לעשות עבור מי שמתחיל בתחום?

הכי חשוב היא להתחיל. לשם כך יש לבחור נישה ומוצר. אין צורך להתעכב יותר מדי על כך ולחשוב חודשים, אפשר להסתכל על מגוון המוצרים שמוצעים בקליקבנק או JVZOO, לבחור בנישה ולאחר מכן לבחור את המוצר הראשון למכירה. מומלץ לבחור בתחום שיש עליו מעט ידע, שקל ללמוד עליו ושלפחות מעניין אותך במידה מסוימת.

מהי הדרך הפשוטה ביותר ליצור דף נחיתה?

ישנם אנשים אשר מתקשים בכל הנודע לטכנולוגיה. למעשה, שיווק שותפים יכול להיות פשוט וכאן באתר יש המון הדרכות שיכולות לעזור בחלקים שונים, מהדרכת איך להסוות קישור שותף ועד לבניית דפי נחיתה. הדרך הפשוטה ביותר לעסוק בתחום היא להשתמש בפתרונות טכנולוגיים שכבר קיימים. לכן, דף נחיתה לא מצריך אתר משלך והדרך הנכונה והטובה ביותר היא להשתמש באחת ממערכות הדיוור. מבחינה טכנולוגית, העבודה על דף הנחיתה יכולה להיות קצרה ומהירה (בקיצור, זה לא מה שאמור למנוע ממך להצליח).

איפה הכי טוב לפרסם קישור שותף של שיווק שותפים?

זוהי שאלה שעולה המון פעמים. מתחילים רבים חושבים שהמטרה היא לקחת את הקישור הפרטי שקיבלו ולהתחיל להפיץ אותו בכל מקום. להפיץ בקבוצות, בהודעות פרטיות ועוד. זוהי טעות מבחינות רבות וכבר כתבתי על כך המון כאן באתר. כפי שכתבתי למעלה, הדרך הטובה ביותר היא לפרסם דף נחיתה, ליצור מערכת יחסים עם הגולשים ולפרסם את המוצר שבחרנו בתוך מדריך, כתבה ואי-מייל. בצורה זו אנחנו ממליצים על המוצר, מעודדים רכישה וכל זאת בצורה טבעית.

מהי הדרך הנכונה ביותר להגיע לקהל?

ישנם תנועה להצעות אפיליאייט. תנועה אורגנית, חינמית ובתשלום. אם כבר יש לך קהל, קבוצת פייסבוק, רשימת תפוצה ועוד, הטוב ביותר הוא להשתמש באותו קהל כדי לפרסם את המוצר המקודם על ידך, אך אם עוד אין לך קהל, השיטה הטובה ביותר היא לשלם עבורו. יש לך אפשרות ליצור בלוג וקבוצת פייסבוק (או בכל רשת אחרת) וליצור תנועה אורגנית, אך זה ייקח לך זמן. הדרך האידאלית היא ליצור עסק בתחום שיווק שותפים היא לשלב בין שתי התנועות.

מתי יש לפתוח עסק ולדווח על ההכנסות?

עסק של שיווק שותפים הוא עסק לכל דבר. לכן, מומלץ לפעול על פי חוק ומי שאינו מכיר את חוקי המס יעשה טוב אם יתייעץ עם מומחה בתחום (למשל רואה חשבון או פגישה ברשות המס כדי להכיר את העניין לעומק). כל הכנסה חייבת בדיווח, גם אם מדובר בהכנסה קטנה וגם אם היא מהאינטרנט. אני לא יכול להמליץ על פעולות כיוון שאיני רואה חשבון, אך אני יכול להמליץ לכל מי שמתחיל לעשות זאת בצורה חוקית (אל האתר עלתה הדרכה שהתקיימה עם רואה חשבון בעניין).

לאיזו רשת שותפים מומלץ להירשם בהתחלה?

ישנן שתי רשתות מפורסמות, קליקבנק ו-JVZOO שתיהן חינמיות לנרשמים. בדרך כלל קל יותר לבקש לשווק מוצרים דרך קליקבנק, אך מומלץ להסתכל על שתי הרשתות, להירשם, לראות את המוצרים השונים ולהתרכז בבחירת מוצר ולא בבחירת הרשת.

האם יש שיווק שותפים בעברית?

כן. ישנם מוצרים וקורסים המאפשרים לבצע שיווק שותפים בשפה העברית. היתרונות של השפה העברית הם בהיכרות איתה, היכרות עם קהל היעד וקלות הפעולות השונות שאינן מחייבות תרגום, עריכה ושפה שלא מוכרת. לעומת זאת, כניסה לעולם השיווק באנגלית פותחת אותך בפני קהל גדול וגם אם זה אומר לקחת עזרה לצורך התמודדות עם השפה, ייתכן מאד שיהיה לך כדאי להשקיע באנגלית שלך. זה כמובן אישי וכדאי לדעת שישנם מוצרים שאפשר לקדם ולשווק גם בעברית.

מתי אפשר להגיד שלמדתי מספיק על שיווק שותפים?

אף פעם. תהליך הלמידה בעסק הוא תהליך מתמיד. עם זאת, השאלה הנכונה תהיה מתי אפשר להתחיל “לרוץ” ולעסוק בתחום. ברגע שיש לך מושג מה זה שיווק שותפים וכיצד לפעול, ההצעה שלי היא להתחיל את העסק. תמיד אפשר לעשות תיקונים, שיפורים ולהתקדם. ככה אני עשיתי ואני עדיין ממשיך ללמוד ולצבור ידע ולקדם את העסק שלי בדרכים שונות (לא תמיד יש ללמוד דווקא על שיווק שותפים, לעתים חשוב ללמוד קופירייטינג, NLP, ניהול זמן ועוד המון נושאים).

מה עליי לעשות עכשיו?

אני משער שאם הגעת לכאן, עוד לא התחלת לשווק את המוצר הראשון שלך. יתכן ויש לך עוד הרבה שאלות ואפשר פשוט להתחיל מההתחלה, לקרוא ולצפות בהדרכות השונות על שיווק שותפים שמופיעות באתר. בהמשך, יש אפשרות להצטרף לקורס שלי, אבל זה רק לאחר שהבנת קצת יותר על התחום. אם ברצונך להתחיל בכוחות עצמך, אני ממליץ להצטרף אלינו לקבוצת הפייסבוק בה אפשר לשאול שאלות ולהתייעץ עם אנשים שכבר התנסו בתחום.

בהצלחה ואם יש לך שאלות או משהו מעניין להוסיף, אשמח לקרוא את תגובתך ?

פייסבוק
וואטסאפ
לינקדין
אימייל

הגיע הזמן ליישם את כל מה שלמדת?

הכנתי הדרכה בחינם שמראה צעד אחר צעד איך התחלתי מאפס לצאת מהלופ של שכר מינימום ולהשתמש באינטרנט כדי להתפרנס באינטרנט תוך כדי טיול בעולם