שיווק שותפים – מי שלא יפסיק עם זה לא ירוויח

הדרכה זו התקיימה בשידור חי ונועדה לענות על שאלות שונות בנושא שיווק שותפים. סיכום ההדרכה יהיה גם הוא בצורת שאלות ותשובות. המטרה שלי היא להתרכז בכל מה שיאפשר לך להרוויח בתחום ולתת מענה לשאלות שחוסר התשובות להן גורמות לך להיתקע.

ש: תנועה דרך אימייל, אילו חברות מומלצות לפרסום בתוך אימייל והאם יש לך יכולת להאיר על מנוי באיזיין?

ת: החברות שאני ממליץ על פרסום, או נכון יותר מהן המערכות שאני ממליץ עליהן הן: בעברית VIPLUS, זו תוכנה שהיא נוחה לי והיה לי נוח להסתדר איתה גם בתחילת הדרך. תוכנה נוספת שהיא קצת יותר מסובכת היא AWABER שהיא קצת יותר קשה לתפעול אך טובה ביכולת שלה להוביל את האימיילים אל תיבת הדואר הראשית. אני קיבלתי עליה המלצות רבות ובצדק.

מערכת דיוור נוספת שהיא מתוחכמת ובעלת פונקציות רבות היא אקטיבטרייל. מערכת זו יותר מורכבת ולא כולם צריכים את כל הפונקציות שהיא מציעה אבל אני אוהב אותן ולהתקדם איתה. מערכת נוספת בישראל היא שלח מסר שאמורה להיות פשוטה למתחילים.

איזיין זהו ניוזלטר או שיווק במייל. הפירוש שלו הוא “מגזין אינטרנטי” והכוונה היא בעצם הרשמה לניוזלטר. למעשה מדובר בשיווק לאחר שהמצטרף נתן לנו את כתובת האימייל שלו בתמורה למתנה כלשהי שהבטחנו (ונתנו) לו. דרך ההתכתבויות אנחנו יכולים לתת ערך רב ולהתחיל להיכנס למעשה למערכת יחסים שבה אפשר גם למכור.

חלק נוסף של השאלה התייחס ליכולת להמליץ על קורסים ומוצרים. באופן אישי, אם הקורס זול, אני אקנה אותו בעצמי לפני שאמליץ לאחרים. למעשה, בפועל רכשתי קורסים רבים לעצמי ורק אז המלצתי עליהם. אם מדובר במוצר חדש שמסכרן אותי, ייתכן שארכוש את הקורס וייתכן שאפנה אל בעל המוצר ואבקש גרסת דוגמה כדי לקדם את הקורס. במקרה של קורסים יקרים מאד, לרוב אפרסם רק מאנשים שכבר רכשתי מוצר זול יותר שלהם והתחברתי אליו.

במקרה ואני רוצה לפרסם דרך שיווק שותפים מוצר ממישהו שאני לא מכיר, אני מתחיל לעקוב אחריו, לפני שאני מתחיל בשיווק. אפשר לקבל רושם לא רע מדף הנחיתה, המכירה, המיילים של בעל המוצר ואני אחפש גם ביקורות על המוצר. בנוסף, למשתמשים בקליקבנק, היא בודקת את המוצרים בעצמה לפני שהיא מאשרת אותם. ברשת JVZOO הבדיקות הן פחות יסודיות.

ש: לאחר שבחרתי מוצר, מה אני צריך לעשות לאחר שישנם נרשמים ולאחר ששלחתי אליהם את המתנה ביום “אפס”?

ת: ראשית אסביר כי יום “אפס” הוא הרגע בו אנשים מקבלים את המתנה באופן מידי. ברגע שמישהו נרשם להורדת המתנה, התכנות שלנו במערכת האוטומטית, צריך להיות מכוון כך שהוא יקבל מיד את מה שהוא נרשם לקבל.

מה שאני מציע הוא כבר ביום זה לנסות למכור משהו ועדיף מוצר זול. מישהו שנרשם והביע התעניינות בתחום ובמוצר, כבר מתעניין ואפשר לנסות למכור לו, לדעתי עד לסכום של 50$. אפשר לנסות למכור דרך דף נחיתה עם סרטון, VSL, מייל ועוד.

לאחר מכן אני ממשיך לשלוח עוד אימיילים כאשר היחסים שאני מקפיד עליהם הם: 80% ערך, 20% הנעה לפעולה. בדרך כלל אני מכין סדרת מיילים שלמדתי לא מזמן: בתחילה אני שולח אימייל שכל המטרה שלו היא שהקורא יקליק. אני לא מספר לו יותר מדי אלא מסקרן ופועל במטרה שהוא ילחץ וזהו. באימייל השני אני כבר מפרט יותר על מה מדובר. באימייל השלישי אני כותב מייל קצת יותר ארוך ועם ערך ובסוף, “דרך אגב” שולח קישור של מוצר למכירה. בסוף אני שולח אימיילים קצת יותר “דוחפים” כמו בונוסים שאוטוטו מסתיימים ועוד. רוב המכירות בתחום שיווק שותפים יקרו בתחילת או סיום המשפך וסדרת האימיילים צריכה להתייחס לכך.

דבר נוסף שיש להתייחס אליו הוא ה”בונדינג” וזה דבר שאני רוצה ליצור במקביל. בסדרות אימיילים שלי אני רוצה לבנות מערכת יחסים ואת זה אני עושה דרך נתינת ערך, הזמנה לעקוב אחריי ביוטיוב, בפייסבוק, לתת סקר לענות עליו ועוד. בדרך זו נוצרת מערכת יחסים ואני יכול להתאים את המוצרים שלי טוב יותר לקהל.

ש: איזה שינוי עשית בגישה ובחשיבה שלך כדי להרוויח את השקל הראשון בתור אפיליאייט?

ת: זה הדבר הראשון שחשבתי לדבר עליו כשחשבתי על ההדרכה. אני באמת מזהה דפוס בו אנשים לא מרוויחים בתחום שיווק שותפים ובאמת נדרש שינוי בחשיבה. אצלי, השינוי הראשון שעשיתי הוא ההבנה שאני לא חייב להיות מושלם. עדיף הצעד הבא מאשר הצעד הנכון.

עדיף לעשות משהו מאשר לעשות משהו שיהיה מושלם. באנגלית הגרסה שונה מעט אבל באופן כללי היא שאנשים מנסים להבין את הכול מראש. למשל, אנשים שלא יודעים איזה אימיילים הם ישלחו יכולים לוותר על הכנת דף הנחיתה או המתנה החינמית רק כי הם לא יודעים מה הם ישלחו.

הרבה אנשים רוצים להשלים את הכול בראש לפני שהם מתחילים וזה לא עובד. אי אפשר לתכנן את כל הפרטים לפניי ושהכול יהיה מושלם בפעם הראשונה. זה פשוט לא קורה ולא אפשרי ובפועל אנחנו משתפרים כל הזמן. בעלי עסקים רבים, בכל מיני תחומים ולא רק בתחום שיווק שותפים, מגלים עוד ועוד על התחום שלהם ומשתפרים עם ההתנסות.

מישהו שאל אותי אם יש לי תרשים של משפך שיווקי ואני רוצה לשתף אותו כדי להסביר מדוע להכין את הכול מראש זה פשוט לא אפשרי. התמונה המצורפת מציגה כיצד נראה המשפך השיווקי שלי:

התרשים הזה של המדריך מסביר מדוע זה לא אפשרי להכין את כל מה שנדרש לפני תחילת העבודה. מה שרואים פה זה משפך שיווקי שאני בניתי אשר מתחיל מדף נחיתה, ישנה סדרת מיילים לרשימת תפוצה קיימת שאני שולחת אל דף הנחיתה (לא רלוונטית הסיבה כרגע) ואז יש מייל תודה. משם יש כמה אפשרויות: מייל למי שפתח את המייל תודה ומייל למי שלא פתח ומייל למי שלחץ על שניהם.

לאחר מכן יש מייל אשר מפנה לשנאי. שנאי הוא המוצר הזול שציינתי אותו ואחריו יש דף סליקה. בדוגמה של התרשים אפשר לראות שאני מפנה את מי שנרשם בדף הנחיתה אל דף מכירה שיש בו סליקה. שם אני נותן ערך אך גם מכירה. כל מי שהגיע אל הדף הזה אך לא קנה, מקבל מייל שמברר אם הוא צריך עזרה כלשהי או אם יש לו שאלות על המוצר…

בקיצור, אי אפשר לתכנן את כל זה לפני שמתחילים  לצאת לדרך. כל כך הרבה דברים משתנים בדרך ואי אפשר להתכונן לכולם.

השינוי המרכזי שעשיתי בשביל להתחיל להרוויח את השקל הראשון דרך שיווק שותפים זה שזרקתי את ה”שטויות” מהראש והתחלתי לעבוד במקום לתכנן. יכול להיות (ובעצם בטוח) שהפסקתי כמה שקלים בדרך אבל מה שקרה זה שהמוטיבציה שלי עלתה, הפעילות התחילה והייתה זריזה יותר. למשל, תהליך בניית דף הנחיתה, תודה וכל כתיבת מייל הפכו למהירים יותר.

הסיבה לכך שאני חושב שזה קורה היא שאנשים שנמשכים אל שיווק שותפים הם באופן אוטומטי אנשים שאוהבים את ההיגיון ויצירת תוכניות (ככה אני לפחות) ולכן עוצרים לפני שהם פועלים. אני אומר בכנות שהיה לי שלב שנתקעתי בתכנונים בלי לזוז והשינוי הגדול, זה שחשוב לי לדבר עליו, הוא ההתחלה, לצאת לדרך ולא לחכות שהכול יהיה מושלם.

הדרך הכי נכונה לפעול היא גם הדרך הכי פשוטה: לבחור מוצר, ליצור מתנה, להכין דף נחיתה ולצאת בקמפיין. אנשים רבים לא בוחרים מוצר עד שהם לא בטוחים שיש להם את כל השלבים והדרך הנכונה היא להתחיל. יש המון אנשים שלא מרוויחים כסף משיווק שותפים והם אמורים לעשות את זה אבל הסיבה לכך שהם לא מרוויחים היא כי הם לא עושים.

אחד היתרונות של העסק הוא שאפשר לשכפל אותו. אם יצרנו דף נחיתה אחד טוב, נוכל ליצור עוד דף נחיתה טוב כי אנחנו כבר יודעים לעשות את זה. ככה גם עם אימיילים, וובינר ועוד. ברגע שכבר בניתי את התהליך, אני יכול להתחיל לתקן, לשמר ולשכפל את מה שטוב ובעצם לתת לעסק להתחיל לעבוד.

אם עוד לא כתבת שום דבר, לא בחרת מוצר לקידום או אין לך מייל ראשון, זה הזמן שלך להתחיל ולצאת לדרך. גישה שיכולה לעזור לך היא להתחיל לתכנן צעד אחר צעד. לאחר כל סיום משימה לעבור למשימה הבאה וכך הלאה.

ש: קליקבנק לא מאפשרים לפתוח חשבון, האם יש אלטרנטיבה?

ת: כאשר קליקבנק לא מאפשרים לפתוח חשבון יש להיעזר במישהו שיש לו גישה מארה”ב לקליקבנק או פשוט לפתוח חשבון בנק בפיוניר. חשבון זה הוא דרך חברה מאד אמינה והיא נותנת חשבון בנק אמריקאי וזה מאפשר להירשם.

שאלה זו נשאלה עקב כך שישראלים לא יכלו להירשם לרשת. מצב זה השתנה ואפשר לפתוח חשבון מישראל, אך אם הוא יחזור, התשובה היא זהה.

ש: האם צריך “דאבל אופטין” בשיווק בחו”ל?

ת: אני לא עושה דאבל אופטין אך ישנן מערכות בחו”ל שדורשות את זה. אבל אין משווק מצליח שבאמת מצליח בדרך זו ואלה שכן מצליחים, עושים את זה בצורה חכמה לדוגמה, אתה נרשם לאתר ואז אתה צריך לאשר את ההרשמה. זה גורם לירידה במספר הלידים והרבה אנשים לא מוצאים את מייל האישור.

ישנו בלבול בנוגע לדאבל אופטין ואסביר מה זה אומר. הכוונה היא שלאחר שמישהו נרשם אל רשימת התפוצה שלנו הוא יקבל אימייל שיוודא מולו שהוא אכן נרשם. רק לאחר קבלת האישור (הנוסף), הוא יקבל את המדריך. בצורה זו אנו מפסידים לידים ובכל מקרה, אזרחי ישראל לא צריכים לעמוד בחוקים של ארה”ב אלא בחוקים של מערכת הדיוור.

כיוון שבתחום שיווק שותפים אחת המטרות היא לאסוף לידים אין כל סיבה לסרבל ולהעמיס על ההרשמה. מערכות רבות קובעות באופן אוטומטי שיתבצע דאבל אופטין ומה שאני עושה זה לבטל אותו.

אפשר להתייחס אל הלידים שעוברים דאבל אופטין כאיכותיים יותר כיוון שאנשים אישרו את ההרשמה ובעצם הראו נכונות רבה יותר להיות ברשימת התפוצה שלנו. אבל, זה שאנשים לא עוברים את התהליך לא אומר שהם לא רלוונטיים עבורנו או לא איכותיים. בכל מקרה ישנה תערובת של לידים איכותיים יותר ופחות. אם המטרה היא לדאוג לכך שיהיו לנו לידים איכותיים מאד ויש לנו נכונות גם לסנן את הלידים לצורך כך, אנחנו יכולים לעשות זאת.

באופן אישי, גיליתי בתחילת הדרך שרק 40% מהאנשים שקיבלו את המייל עם המתנה לחצו להורדה שלה. לכן, מה שעשיתי זה: שיניתי את דף הנחיתה והתודה כדי לתאם ציפיות (למשל לכתוב שייתכן והמתנה תגיע לתיבת קידומי מכירות).

אני הצלחתי לשנות את אחוזי הפתיחה על ידי זה שהוספתי מתנה וציינתי זאת בדף התודה. כתבתי שמי שיפתח את המייל בשעות הקרובות ייהנה גם ממתנה מיוחדת. משהו נוסף שעשיתי הוא לשים תמונה עם קישור לתיבת האימייל. במקרה שלי שמתי קישור לג’ימייל וקישור לאימייל של וואלה וכשלוחצים עליו עוברים אוטומטית לתיבת המייל, מה שהגביר במעט את אחוזי הפתיחה. בצורה זו יש לי גם אפשרות ליצור רשימות שונות כדי לנהל אותן בצורה צמודה יותר וגם כל הפעולות שעשיתי הובילו לרשימה איכותית יותר ולקשר טוב יותר עם הנרשמים.

ש: התחלתי לפרסם והתוצאות טובות הן שישנם יותר לידים באורגני מאשר בממומן. האם יש לכך סיבה?

ת: הסיבה היא בדרך כלל שהפנייה היא לא לקהל הנכון. בבדיקה של הפעולות שלנו צריך לבחון את האחוזים, מה ביחס למה. בפרסום אורגני אין לנו שליטה על היחס, במקרה הטוב אנחנו יכולים לדעת כמה אנשים נכנסו לקישור וכמה נרשמו. זה לפעמים מפריע ואז קשה לנו לעשות את ההשוואה בין שתי השיטות.

מה שאני אוהב לבדוק הוא כמה אנשים לחצו על הקישור וכמה מתוכם הכניסו פרטים (כלומר כמה לידים נרשמו). לאחר שיש לי את הנתונים על מערכת שיווק שותפים אורגנית מול ממומנת, אני יכול לבצע השוואה בין הפעולות שביצעתי ולבדוק את התוצאות בצורה מקצועית יותר.

ישנם שלושה מרכיבים חשובים בכל קמפיין:

  • קהל – האם אני פונה לקהל הנכון?
  • מסר – האם המסר רלוונטי לקהל? יכול להיות שהמוצר מתאים לקהל אבל המסר לא. כשאין התאמה בין השניים התוצאות לא יהיו פחות טובות.
  • דף הנחיתה – על הדף להיות תואם למסר ולקהל.

מה שקורה באורגני לעומת ממומן הוא פעמים רבות הפנייה: במסר ובקהל. פעמים רבות המסר שונה ומגיע לקהל שונה. רק לאחר בדיקת התגובות באחוזים אפשר להתחיל לבדוק מה בדיוק הוביל לתוצאות שהשגנו.

ש: אם בחרתי מוצר מאמזון, איפה אני יכולה לשים את הקישור למוצר?

ת: באופן אישי לא עשיתי את זה הרבה. יש לי דף של מוצרים באיביי ומוצאים אותו באופן אורגני שמובילים להקלקות רבות. אני לא פעיל בדף הזה כל כך והוא מביא כ-10 ₪ ביום ללא מאמץ רב.

מה שאני ממליץ, על פי הפילוסופיה שלי היום, זה למצוא את קהל היעד, להבין איפה הוא נמצא, לספק לו תוכן שיוביל אותו לקישור. לדוגמה, אם החלטת לשווק מוצרים בתחום נישת התינוקות, המקום לפרסם הוא בקבוצות של אמהות. אבל, יש לזכור שאמהות שואלות שאלות ויש לתת ערך, לדעת להסביר על המוצר ולתת את הקישור הנכון לשאלות הרלוונטיות.

דוגמה אישית לכך היא כשחיפשתי לקנות מצלמה חדשה. אני חיפשתי מצלמה מסוימת ורציתי לעשות השוואה בין כמה אפשרויות. לצורך כך הלכתי לסרטונים שונים, מצאתי סרטון שמסביר באופן מפורט על המצלמה ומה המדגים עשה איתה. במקרה של הסרטון ישנו פירוט מוצלח ובתיאור ישנו קישור לרכישה באמזון. אני לחצתי על הקישור וברגע שעשיתי את זה, אם אני אקנה את המצלמה או כל מוצר אחר באמזון, בעל הסרטון יקבל את העמלה שלו.

צפייה בסרטונים שונים ומעבר עליהם יראה לך שישנם סרטונים עם אלפי ועשרות אלפי צפיות ולכולם ישנו קישור של שיווק שותפים (באמזון או כל רשת אחרת). אפשר להשוות בין מוצרים שונים, לעשות “אנבוקסינג” ועוד.

המלצה שלי היא לעשות ערוץ בנישה ולדבר על הנושא פעם, פעמיים או יותר מכך בשבוע, ליצור קהל עוקבים וכך לייצר כסף באופן מהיר יחסית. חשוב לשים לב שהנישה והמוצרים צריכים להתאים לאופי של הקהל ויש לבדוק אם אכן הקהל קונה באינטרנט ואם הוא קונה מוצרים מסוג זה באינטרנט (למשל, אם ישנה חשיבות למהירות הגעת המוצר והוא צפוי להגיע לאט, יכול להיות שיהיה קשה לשווק אותו באינטרנט ולכן עדיף לבחור במוצר אחר בתור שיוור שותפים).

ש: אחרי שעשיתי את כל המשפך, בניתי את הכול והוא לא טוב, איך אני יודע מה עליי לשפר?

ת: ישנו תהליך של ניסוי וטעייה והיופי של המשפך הוא שהוא בנוי משלבים. אפשר לנתח שלב אחר שלב ואז להחליט מה לשפר. בשלב הראשון ישנה מודעה, אפשר לבדוק כמה אנשים מתוך אלו שצפו לחצו על המודעה. אם האחוזים גבוהים, אין בעיה עם המודעה, אם הם נמוכים, יש לשנות את המודעה. אין צורך לשנות את הכול ביחד.

אם המודעה טובה, אנשים לוחצים על המעבר לדף הנחיתה אך לא משאירים פרטים, יש לשנות את דף הנחיתה. כך יש לעבור שלב אחר שלב ויש לתקן את הבעיות אחת אחרי השנייה. כאשר ישנם נתונים, אפשר לשפר אותם, אך אם הם לא קיימים, אי אפשר לדעת מה לשפר.

זו עוד נקודה חשובה שרק מדגישה מדוע חשוב להתחיל לעבוד ולמה הסוד של שיווק שותפים הוא לצאת לדרך. אי אפשר לתכנן מראש ולדעת מבעוד מועד מה יעבוד ומה לא. אפשר לעשות תהליך של ניסוי וטעייה, תהליך שהוא לא יקר ושאפשר לשפר אותו תוך כדי תנועה.

עוד נקודה חשובה היא הפילוסופיה. לפעמים כל ההבנה של איך מוכרים, מתי וכיצד עובדים עם שיווק שותפים, היא לא נכונה ואותה יש לשנות.

ש: היכן עוד אפשר לפרסם חוץ מפייסבוק?

ת: אפשר לעבור להדרכה זו על שיווק שותפים והמניפולציות שאני משתמש בהן ובה לקרוא על עוד דרכים שאני משתמש בהן כדי להביא תנועה וזאת בלי לשלם לפייסבוק. בהדרכה זו תיארתי איך אפשר להביא תנועה מקבוצות, מיוטיוב ושלל אתרים.

מכל המקומות האלו אפשר להביא תנועה. ישנם אנשים שמביאים תנועה גם מפינטרסט ועוד. למעשה, כל מקום שיש בו תנועה ושאפשר לכוון אותה אלינו, הוא מקום טוב עבורנו.

ש: האם אני ממליץ על PLR ואם כן, על איזה אתר?

ת: אני לא קונה PLR מוכן מראש אבל כן השתמשתי בהם בעבר. אני או קונה PLR תוך שאני משלם על התוכן או שאני כותב את התוכן בעצמי. אתר חינמי שאפשר להשתמש בו ושימש אותי בעבר הוא: FreeFullPDF לי יש עוד אסטרטגיה סודית שעוזרת לי ליצור PLR במהירות אבל אני לא מפרסם אותה באופן פומבי וייתכן שאפרסם אותה בעתיד.

בכל מקרה, אני כן ממליץ על PLR וישנם עשרות אתרים שאפשר לקנות או לקבל את התוכן. באופן כללי, אפשר למצוא אנשים שיכתבו עבורנו את התוכן כך שיהיה ייחודי עבורנו. עם זאת, ברגע שאני עושה את זה, כשאני קורא, רואה ולומד על התחום, התוכן שאני יוצר הוא ברמה גבוהה והקהל שלי מעריך זאת.

מי שרוצה, יכול למכור בעצמו PLR ונכון להדרכה אני לא יודע על מערכת בעברית שמציעה תכנים כמו שיש באנגלית.

ש: אם אני מקדם השקה, איך אני יכול לדאוג לרישום כפול? וגם האם תקציב של 2000 ₪ יכול להוביל לתוצאות מספיק טובות שאפשר להרוויח מהן?

ת: רישום כפול הוא דף נחיתה שלאחר ההרשמה מי שנרשם עובר באופן אוטומטי לשתי רשימות: שלי ושל בעל המוצר. את זה בדרך כלל אי אפשר לעשות אם לא סוגרים את זה מראש עם בעל המוצר. הדרך שכן אפשר לעשות את זה מבחינה טכנית היא לבנות דף נחיתה שרושם גם לדף הנחיתה הנוסף ולצורך כך יש להתעסק בתכנות (אין אופציה פשוטה וקלה לעשות את זה כרגע).

אם אתה אפיליאייט מוכר, ייתכן שבעל המוצר יסכים לבצע הרשמה כפולה. יש לזכור כי מבחינה חוקית יש פה בעייתיות כי מי שנרשם מתכנן להיות ברשימה אחת והוא נכנס לשתיים. בגדול זה לא ממש חוקי אבל אפשר לכתוב “בעת ההרשמה אתה מאשר קבלת אימיילים מ… ומ…”. זה תחום אפור ואני לא מציע לעשות הרשמה כפולה ללא אישור של הנרשם לכך.

מה שאני כן עושה הוא “קישור קסם” בו אני מפנה את הנרשמים לדף תודה או לרשימה שלי ואז אני מציע להם ללחוץ על הקישור הנוסף כאשר שם כל הפרטים שלהם מוזנים באופן אוטומטי וכל שהם צריכים לעשות הוא ללחוץ על ההרשמה עצמה. אפשרות נוספת היא לרשום את הקהל לרשימה שלי ואחר כך אני מציע להם להירשם אל בעל המוצר ולמעשה להיכנס להיות חלק מההשקה.

לגביי החלק השני של השאלה. 2000 ₪ הם סכום מינימלי כדי להצליח להביא תוצאות בהשקה. אני יודע שישנם אנשים שמצליחים להרוויח הרבה כסף בסכום זה אבל גם מניסיון אישי לדעתי יהיה קשה להשיג את התוצאות הרצויות למי שאין לו רשימת תפוצה.

עם זאת, אפשר להצליח להרוויח והשאלה היא כמה רווח יצא מסכום זה ומה הניסיון הקודם בפרסום. זה יכול להצליח, אך לדעתי הדרך להרוויח היא לא דרך קמפיינים נקודתיים אלא דרך יצירת רשימת תפוצה וניהול מערכת יחסים עם הקהל.

ש: כמה זמן לקח לך להתחיל לבנות את רשימת התפוצה שלך?

ת: לי לקח בערך חצי שנה עד שהגעתי לרשימה של 2000 אנשים. כל האנשים האלו לא קיבלו בכלל מיילים ובסוף הרשימה הזו בכלל נסגרה. במקרה שלי, היה לי פוסט ויראלי טוב, שהוביל להרשמות רבות והוא עזר לי ליצור בוסט.

כאשר יש לי קמפיין טוב, הוא יכול להכניס בין עשרות בודדות של לידים מדי יום ועד למאות. הדבר תלוי בתקציב, בזמן בו הקמפיין רץ ועוד פרמטרים שונים.

ש: איך אפשר להצטרף להשקות רציניות?

ת: אפשרות אחת היא להירשם מראש ולהיות עם רשימת תפוצה ותקציב פרסום. אפשרות נוספת היא להיות שותף בקורסים שנותנים גישה להשקות. באופן כללי, אם אין לך רשימת תפוצה, לדעתי לא כדאי בכלל להיכנס להשקות הללו. ישנה תחרות מאד גדולה, נמצאים אנשים עם רשימות חזקות והתחרות גדולה.

למי שכן רוצה להשתתף בהשקות ההמלצה שלי היא קודם כל לבנות רשימת תפוצה, להשתפשף, להתקדם ורק אז לנסות להצטרף להשקות. באופן אישי אני לא משתתף בהרבה השקות ולא בהשקות של שיווק שותפים בישראל.

בחו”ל ישנה חברה מוצלחת בשם “לטקס” שמוציאה השקות מוצלחות מאד. חברה זו עושה השקות דרך JVZOO והיא יוצרת השקות עם עשרות מוצרים שאחד מוביל לאחר והיא עושה עבודה טובה.

לסיכום, שיווק שותפים – מה יוביל אותך להצלחה?

אסיים בכך שמה שיוביל אותך להצלחה בתחום שיווק שותפים הוא עשייה. אם עוד לא החלטת איזה מוצר לקדם, לדעתי המשימה הראשונה שלך היא לבחור, עוד השבוע, את המוצר המתאים לך. אי אפשר לתכנן את המשפך ולהבין אילו תוצאות יהיו לך בלי לבחור מוצר.

אני מכיר את הקשיים שבדרך ואני שמח לעזור, דרך ההדרכות השונות (חלקן כאן באתר), דרך קבוצת הפייסבוק ועוד. ישנה קהילה נפלאה ששמחה לעזור אבל לשם כך חובה ליצור מתנה חינמית, לבנות דף נחיתה ובעיקר… לצאת לדרך.

 

זהו להדרכה זו. אני מקווה שהצלחתי לגרום לך להבין את החשיבות של היציאה לדרך. אי אפשר להתקדם בלי להתחיל את הדרך. ועכשיו, אם ההדרכה מוצאת חן בעינייך, אם חשוב לך לקבל ממני תוכן נוסף, זה הזמן לכתוב לי כאן בתגובות ?

פייסבוק
וואטסאפ
לינקדין
אימייל

הגיע הזמן ליישם את כל מה שלמדת?

הכנתי הדרכה בחינם שמראה צעד אחר צעד איך התחלתי מאפס לצאת מהלופ של שכר מינימום ולהשתמש באינטרנט כדי להתפרנס באינטרנט תוך כדי טיול בעולם