שיווק שותפים – השיטות והמניפולציות בהן אני משתמש כדי למשוך תנועה ולבנות קהל

בהדרכה הקרובה אני הולך לדבר על דרכים נוספות להביא תנועה. אני אדבר קצת בתיאוריה וקצת בפילוסופיה ועל כך אני מתנצל מראש. אני אלמד אתכם עיקרון אותו תוכלו ליישם ואף אתן דוגמה למשהו שעשיתי, מה שאומר, שההדרכה תהיה גם מעשית.

בכל ההדרכות שאני עושה, הגישה היא לתת לכם חכה ולא דג. המטרה היא להראות פעולות שאני עושה בתחום שיווק שותפים כדי לאפשר לכם ללמוד ולהבין מה אתם יכולים לעשות בתחום. המטרה שלי עם הדרכה זו היא שאתם תיקחו את ההמלצות, תיישמו אותן ותצליחו בשיווק שלכם. חשוב לציין כי מעבר לכך שההדרכה יעילה מאד לכל מי שעוסק באפיליאייט, היא טובה באופן כללי לכל תחום השיווק האינטרנטי.

שיווק שותפים – הדרכים להביא תנועה חינמית

בגדול, תנועה היא אנשים שמגיעים אליי: לדף הנחיתה, לאתר ועוד. המטרה של אותו אתר הוא למכור דבר מה. אני רוצה להביא לאתר או לדף הספציפי אנשים כדי שהם ירשמו לרשימת התפוצה שלי ואוכל להיות איתם בקשר לאורך זמן.

החוכמה היא לא להביא תנועה, על אף שזה מגניב, החוכמה היא להביא תנועה רלוונטית. כלומר, היום אני יכול להביא תנועה בעלות מינימלית. אני יכול להביא אלפי גולשים לאתר שלי, הבעיה היא שהם לאו דווקא יהיו לקוחות שלי. אתן לכך דוגמה, כשאני צופה ביוטיוב, אני רואה פרסומות שונות (אלו שאי אפשר לדלג עליהן בחמש דקות הראשונות). פעמים רבות, הפרסומות לא רלוונטיות עבורי.

השיא קרה לי השבוע כאשר הופיעה לי פרסומת של טמפון ראשון לנערות שרק קיבלו מחזור. אני בהחלט לא הקהל הרלוונטי: לא צעיר, לא נערה ולא הורה לנערה. חבל על הכסף של המפרסם ומפה אנחנו יכולים ללמוד שמה שחשוב הוא לא התנועה אלא התנועה הרלוונטית.

הערה חשובה, אני תמיד רואה את הפרסומות ועוצר להסתכל על פליירים. אני מקבל השראה, לומד ומנתח את התחום מהן. אתם לא חייבים להסתכל עליהן, אבל ייתכן שאם תסבו את תשומת הלב שלכם מעט תוכלו ללמוד לא מעט (או שפשוט תמשיכו לקרוא את הכתבות וההדרכות באתר, זה גם יעזור לכם).

אחת השאלות שאנחנו מעלים היא למה אנשים בכלל נמצאים באינטרנט

אנשים נמצאים באינטרנט לצורך קבלת ידע או בידור. יכול להיות שהם מחפשים ללמוד משהו חדש, לברר מחיר של מוצר, ללמוד עליו ויכול להיות שהם מתעניינים בבידור. אולי הם רוצים להעביר את הזמן, לראות סרטונים חמודים ועוד.

אני יכול להגיד שיש לא מעט תכנים שהם בידור ללא ערך, אבל יהיו שיראו בהם בעלי ערך בשל הבידור שהם מספקים.

יש את כל הדרכים ה”רגילות” להביא תנועה והיא לשלם לגופים השונים כדי להביא אלינו תנועה. הגופים הללו יכולים להיות פייסבוק, יוטיוב, גוגל ועוד. אבל, המטרה שלי בהדרכה זו היא לדבר על התנועה שמגיעה ללא עלות. לשם כך אנחנו צריכים לדעת מה אנשים מחפשים.

ההדרכה בוצעה בשידור חי והשתתפו בה מספר אנשים (המספר עלה וירד לאורך השידור). הקהל הוא תנועה. אם אני אספר לכם על מוצר כלשהו ואציע לכם לקנות אותו או לקבל עוד מידע על ידי לחיצה על הקישור שאוסיף, אנשים ילחצו והתנועה תהיה חינמית לחלוטין.

אז מהן הדרכים להביא תנועה בחינם

יוטיוב – אחת הדרכים היא להעלות סרטונים ליוטיוב. אם מישהו מחפש מידע על נושא מסוים, הוא יחפש מידע עליו, יגיע ליוטיוב וברגע שהוא ייחשף למידע שאני נותן, ייתכן שהוא ילחץ על הקישור המצורף ומכאן תגיע תנועה בחינם.

לייב בפייסבוק – אם אני בעל עסק, אני יכול לעלות ללייב ולתת קישור. בסיום הדרכה זו יכולתי להציע למשתתפים ללחוץ על הקישור למטה ולהוביל אנשים להיכנס לדף הרצוי לי. זו תהיה תנועה חינמית (כלומר, תנועה שאני לא משלם עליה לפייסבוק). אצלי, זה אחד ממקורות התנועה החינמיים העיקריים שלי.

פייסבוק – הפעם הכוונה לפרופיל הפרטי שלנו. אם יש לנו חברים שהם הקהל הרלוונטי עבורנו, אנחנו יכולים להשתמש בו כדי להביא תנועה. אבל… מה עושים רוב האנשים? הרבה אנשים מתייחסים אל הפרופיל האישי שלהם כאל “שלט חוצות”. הם פשוט שמים את המודעה, בלי להסביר במה מדובר ובלי לכוון לקהל היעד. כשאני עושה זאת, אני מסביר את המודעה ולמה המודעה רלוונטית עבור הקהל שלי.

הנה דוגמה למה שאני: “שימו לב, מוזמנים להיכנס לפרופיל האישי שלי ולראות את הסטטוסים שלי.” בפרופיל שלי יש תיאור שמדבר על מה שאני עושה וישנו קישור לאתר, מה שמביא מדי יום לידים חדשים לעסק שלי. זו דוגמה כמובן והיא יכולה להיות רלוונטית אם החברים שלי בפייסבוק מתעניינים בתחום.

מי שרואה איך ומה אני מקדם, יוכל לראות שהפוסטים שלי הם פוסטים שיש בהם סיפור. הצעה שלי, כאשר אתם מסתכלים על פוסטים שמושכים אתכם, תבחנו מדוע ותלמדו מהם. אפשרות נוספת היא לשלב בין התוכן איכותי לבין פרסום ממומן ואני מצליח להגיע לעלויות מינימליות בפרסום זה ולתוצאות מצוינות.

אם תעלו מדי שבוע או פעמיים בשבוע בלייב, זה יגדיל את הדף העסקי שלכם ויותר מכך, הוא יגרום לכך שהתנועה תהיה “התנועה הנכונה”. עצה אפשרית כדי להגדיל את התנועה דרך הפרופיל האישי היא לעצב את התמונה הראשית ולהוסיף בה הנעה לפעולה. אפשר לפרסם לפעמים בפרופיל אבל לעשות את זה נכון.

קבוצות פייסבוק שאני חבר בהן – ישנן קבוצות אשר מיועדות לתחום מסוים ויש בהן בדיוק את הקהל ה”נחוץ לנו”. טעות נפוצה היא להתייחס אל הקבוצה כאל לוח מודעות וזאת משתי סיבות: אם אני אפרסם בקבוצה, ייתכן מאד שיחסמו אותי ויוציאו ואותי ממנה. בנוסף, אם אני אפרסם בלי לתת ערך, ייתכן מאד שהפרסום שלי ייעלם או שיתעלמו ממנו כי הוא לא יהיה מובן. אבל… ברגע שאני נותן ערך (למשל על שיווק שותפים בקבוצות שונות) אני יכול להביא המון תנועה.

יצירת תוכן או בלבול בין פרסום ושיווק

זה לא משנה מאיפה אני אביא את התנועה החינמית שלי לתוך שיווק שותפים. חשוב לעשות את זה נכון. אני יכול לספר סיפור, בקבוצות אחרות, שלי ובפרופיל שלי. אני יכול להסביר על מוצר אבל בכל מקרה אני לא משתמש בכל המקורות כמקומות להניח בהם את התוכן שלי. אנשים פעמים רבות מתבלבלים בין שני המונחים: פרסום ושיווק.

בפרסום אנחנו מפרסמים וההתייחסות היא כמו אל לוח מודעות.

בשיווק אנחנו יוצרים תוכן וערך ועל כך נאמר “התוכן הוא המלך”.

אני מיישם את מה שאני אומר ונדיר לראות שאני עושה פרסום ולא שיווק. גם כאשר אני משווק מוצר אחר ומשלם כסף בעבור הפרסום, אני אעשה שיווק, אתן ערך או בידור.

דבר נוסף לגביי קבוצות הוא מתן ערך. אני יכול לשים פוסט בו אני כותב: “יש פה אנשים שמתעניינים ב…” ואז האנשים שכן מתעניינים באותו מוצר או פתרון יכתבו לי ואני אשלח אליהם באופן ספציפי קישור. הנה דוגמה לסטטוס שפרסמתי:

במקרה הזה הפוסט עלה בפרופיל הפרטי שלי והמוצר הזה עזר לי ליצור תכנון אסטרטגי ולבנות מיינדסט נכון בעסק שלי. זה מה שיצר מהפך אצלי בעסק ואת זה שיווקתי. אפשר לראות כי הסטטוס הוביל למעל 60 לייקים ו-131 תגובות ואנשים שביקשו לשמוע עוד פרטים. כל מי שהגיב “אני” קיבל תגובה (כמו תודה שהתעניינת) וקישור. הפוסט הזה הביא לי 131 לידים. כדי להקפיץ את הפוסט, עשיתי לייקים והוא היה פוסט בעל תגובות רבות ולכן התנועה אליו הייתה גבוהה.

עכשיו, בהסתכלות על הנתונים, חשוב לראות לא רק את המספרים, אלא את הרלוונטיות. ברגע שיצרתי פוסט בצורה של תוכן, מי שהגיב שהוא רוצה עוד פרטים, הוא רק מי שהפוסט רלוונטי עבורו. לכן, התנועה היא זו שאני רוצה והיא עדיפה על תנועה רבה עוד יותר של אנשים שפשוט לא מוגדרים בתור קהל היעד.

בתור משווקי שותפים, אתם יכולים לנסות את השיטה הזו, בפרופיל שלכם, בקבוצה שלכם או בקבוצות אחרות. אני רואה שאנשים עושים את זה כל הזמן.

דרך נוספת לתת ערך היא לעזור לאנשים. אנשים נמצאים בקבוצות והם מעלים שאלות רבות. ייתכן שיש קבוצה שאתם אוהבים. אתם יכולים לסמן קבלת עדכונים בכל פעם שעולה פוסט. אני למשל עוקב אחר קבוצות של שיווק שותפים. ברגע שעולה שאלה על התחום, אני עונה ונותן ערך. אני לא שם קישורים עם פרסום אלא נותן ערך ותוכן. אני כותב הודעה ארוכה ומפורטת שנותנת למי ששואל את השאלה ערך רב ונותן טיפים שאפשר להשתמש בהם.

ברגע שאני נותן ערך ואף מציע לשאול אותי שאלות בפרטי (אם ישנן), ישנו סיכוי גדול יותר שאותו אחד שהעלה את השאלה, יפנה אליי. אני זה שמקבל את ההודעות הפרטיות ושם אני כבר יכול להמשיך את תהליך השיווק ולבדוק אם מול המתעניין אם התחום שלי באמת מעניין אותו או לא. זו אחת הדרכים להוביל תנועה אלינו, לאתר שלנו, לקבוצות הפייסבוק שלנו ועוד. זה הטיפ שלי לגביי הבאת תנועה מהפייסבוק ומקורות נוספים וזאת ללא עלות ופרסום בתשלום.

לפעמים אני מעלה סרטוני סריקה על אחרים. אלו לא חייבות להיות הדרכות שלי אלא פשוט סרטונים עם הדעה שלי על מוצרים, קורסים ורעיונות שאחרים מביאים אותם. כל מה שיוצר תוכן ונותן מענה לקהל שלי יכול להיות יעיל.

בלוג – מקור תנועה נוסף של שיווק שותפים

בגדול, מקור התנועה של הבלוג דומה לסרטוני יוטיוב. כמו שאני יכול להעלות את הדעות שלי, חוות דעת והדרכות, באופן מצולם, אני יכול גם לכתוב את זה. באופן אישי, אני מתמלל את ההדרכות לא פעם (יש לי עובדים שעושים את זה), אבל אפשר ליצור עוד שפע של תכנים.

אני כתבתי לפני כשלוש שנים מאמר על “טקסט גיים” והוא עדיין מופיע במקומות מרכזיים, גם בתוצאות החיפוש וגם בפורומים. זה מראה שבלוג יכול לעבוד היטב ולהביא לנו תנועה לעסק.

פורומים עובדים בצורה דומה לזו של פייסבוק. אנשים מגיעים אל הפורומים כדי להעלות שאלות או כדי לתת תשובות. גם כאן, אני כותב פוסט כמו “שלוש דרכים לשליחת הודעה לבחורה אחרי הדייט”. ברגע שהפוסט רלוונטי, הוא גם יכול ליצור עניין ולהוביל לתנועה ולרווחים.

לפני כשנה, בזכות פוסט אחד בלבד, הייתה לי הכנסה של 3,000 ₪ וכל זה מפוסט אחד שבסיומו שמתי קישור ואנשים קנו מוצר (לא שלי). זו דרך נוספת להביא תנועה חינמית.

כדאי להכיר את גוגל התרעות

כלי שכדאי להשתמש בו נקרא “גוגל התרעות”. זהו כלי שאני מלמד בקורס שלי והוא חינמי לחלוטין, אך לא תמיד עובד במיטבו. הכלי מאפשר לנו לקבל התראות בתחום אשר מעניין אותנו וכל כמה זמן אנחנו רוצים לקבל אותו. בצורה זו אנחנו נמצאים עם האצבע על הדופק, לומדים עליו ומבינים מה התוכן שעולה בו.

בצורה זו נוכל לקבל ידע, השראה ולהבין מה אנחנו יכולים לתת לאחרים. אם אנחנו נותנים ערך, אנחנו נותנים מענה וזה שם אותנו במקום “אחר”. כאשר אנחנו מובילים בידע, אנשים הולכים אחרינו ואנחנו הופכים להיות מובילים.

לפעמים, אני מסתכל על סרטונים של אחרים ביוטיוב בתחומים שרלוונטיים למוצרים ונישות שאני מקדם. אני שם לב שמי שמעלה את הסרטון הרבה פעמים לא נותן מענה לשאלות ומה שאני עושה הוא להגיב. אני מגיב לאנשים אחרים ולאט לאט הופך להיות דמות מוכרת.

באופן כללי, כל סרטון וכל פוסט בבלוג, הוא השקעה שלא נעלמת. אנשים יוכלו להגיע אל התוכן שלי גם בעוד שנה ושנתיים. כיוון שהפוסטים השונים והסרטונים מובילים ללידים והלידים מובילים לרווחים, ההשקעה בתוכן משתלמת.

מבחינת תגובות, אני יכול להגיב לסרטונים של אחרים, לפוסטים ולבלוגים של אחרים. חשוב לזכור, גם בתגובות, אנחנו משווקים ולא מפרסמים. אנחנו צריכים לתת מענה ולא לשלוח “סתם” קישור אלא לשלוח אותו בהתאם לבקשה רלוונטית (או לפחות לספק תוכן).

שאלות שעלו בהדרכה שהתקיימה בשידור חי

במהלך ההדרכה, שהתקיימה בשידור חי בקבוצת הפייסבוק, עלו שאלות שונות ואלו עולות כאן בצורת שאלות ותשובות.

ש: האם אתה בונה את האתרים בעצמך?

ת: כן. באופן אישי, אני בונה את האתרים שלי. אני בונה אתרים מגיל צעיר, הייתי עושה את זה כשברחתי מבית הספר לעבודה של אמא שלי. לא יודע איך זה קרה, אבל למדתי לבנות אתרים בגיל 10 ואני יודע לבנות אתרים גם היום. עם זאת, אין צורך בניסיון כזה כדי לבנות היום אתר, זה פשוט וקל וכל אחד יכול לעשות את זה היום. כל עוד האתר לא מורכב מדי, אפשר לעשות את העבודה לבד, אך לפעמים באמת יש צורך להיעזר במתכנת או איש מקצוע מנוסה (חלקית או לבניית אתר שלם) כדי לבנות אתרים מורכבים מאד.

ש: מה ההבדל בין אתר לבלוג?

ת: תכל’ס, אין הבדל. הכוונה המקורית בבלוג הוא אזור תוכן. הוא יכול להיות חלק מהאתר כאשר אתר יספר על אודות העסק, יציג שירותים ועוד. אין היום הבדל משמעותי בין השניים וברוב האתרים עולות כתבות ומאמרים.

ש: האם העולם עבר ליוטיוב?

ת: הדרך להעביר תוכן בצורה הכי פשוטה היא וידאו. בין אם דרך דיבור מול המסך, אנימציות, הקלטת מסך ובין אם דרך יצירת מצגות. יוטיוב הוא מנוע החיפוש השני בגודלו (אחרי גוגל) ואנשים שמחפשים מידע, יחפשו אותו פעמים רבות דרך יוטיוב. היופי של תוכן וידאו הוא הקשר האישי, התחושה של ההיכרות, של אמינות. אם אני מעלה סרטון של שעה על הבאת תנועה חינם אל שיווק שותפים, התחושה שעוברת היא של אמינות, שאני יודע על מה אני מדבר והקישור מהיר ויוצר אמון. קל להעביר מסר בווידאו ובזמן קצר יחסית.

ש: מה קורה עם האתגר שלך של 30 יום?

ת: האמת היא שעצרתי אותו כשיצאתי עם הקורס ועכשיו אני חוזר אליו. לא הצלחתי להגיע ליעד ב-30 יום, אבל אמשיך ואני מאמין שאגיע ליותר ממנו והרבה יותר לאחר 60 יום. מה שכן הוא שגיליתי המון על שיווק שותפים. גיליתי שהמון דברים שחשבתי שהם מהירים מאד, לוקחים הרבה יותר זמן מכפי שחשבתי. זה תהליך למידה מדהים ואני שמח שעברתי אותו.

ש: האם אתה מכיר אפליקציה פשוטה ליצירת סרטונים או מה הדרך הטובה ביותר ליצור סרטון?

ת: אני מאמין מאד ביצירת סרטונים פנים אל פנים. סרטונים כפי שאני מעלה בלייב. אני משתמש במצלמה של המחשב, אבל אפשר לקנות בפחות מ-100 ₪ מצלמות טובות למי שמעדיף שלא להשתמש במצלמה של המחשב עצמה. טכניקה נוספת היא של שיתוף מסך ואני משתמש בתוכנת OBS שהיא חינמית לחלוטין ומאפשרת לעשות שיתוף מסך תוך כדי צילום עצמי ולהקטין את התמונה שלי.

אפליקציות נחמדות יכולות להיות “powtoon” אבל כדי ליהנות ממנה ללא פרסומות, יש לשלם עבורה ואני מעולם לא שילמתי לה. אפשרות נוספת היא דרך וידאו סקיי והיא לא יקרה. בעזרתה אפשר ליצור סרטונים חמודים מאד שכיף לצפות בהם. דרך נוספת היא מצגת, פשוט ליצור מצגת מקדימה ולהפעיל אותה תוך הקלטת מסך. אפשר לעשות זאת עם או בלי צילום עצמי. אלו סוגי הסרטונים שאני ממליץ לעשות, אך אם יש לכם ציוד משוכלל, צילום עצמי מקצועי גם יכול להיות מצוין.

אם יש צורך בכך, אפשר להיעזר באנשים נוספים (מיקור חוץ) כדי לעשות עריכה, השאלה היא מה הצורך שלנו ומה האופי של הסרטון. כך או אחרת חשוב לתת ערך או לבדר את הקהל. כל סרטון בכל מקרה צריך להכיל: הצגת בעיה, פתרון והנעה לפעולה.

פייסבוק
וואטסאפ
לינקדין
אימייל

הגיע הזמן ליישם את כל מה שלמדת?

הכנתי הדרכה בחינם שמראה צעד אחר צעד איך התחלתי מאפס לצאת מהלופ של שכר מינימום ולהשתמש באינטרנט כדי להתפרנס באינטרנט תוך כדי טיול בעולם