תכניות אפיליאייט מרקטינג שעומדות לרשותך

ישנם כמה דברים אשר עוצרים אנשים מלפתח עסק של אפיליאייט מרקטינג. אני לא אתייחס אל הידע, שאותו אפשר לקבל פה באתר, בקורס שאני מעביר ומשפע הדרכות חינמיות. הפעם הכוונה היא לחסמים הנוגעים לתוכניות האפיליאייט השונות.

בחו”ל, ישנן שתי פלטפורמות מובילות בתחום האפיליאייט והן קליקבנק ו JVZOO. אבל, הן לא הרשתות היחידות וישנם אנשים אשר לא ימצאו את עצמם מתחברים למוצרים של אותן פלטפורמות (למרות שיש מאות ואלפי מוצרים דיגיטליים בשתיהן).

מה מושך אותך לשווק?

אנשים מתחילים פונים עם שאלות שונות בתחילת הדרך ומנסים דרכן להבין לאיזו נישה לפנות לצורך שיווק. בין היתר נשאלות שאלות כמו:

  • איזו נישה היא הכי רווחית?
  • איזו נישה הכי קל לשווק?
  • איזה מוצר אפשר לשווק כדי להרוויח מהר?

כל השאלות שנשאלות אינן רלוונטיות פשוט כי אין תשובה אחת מוחלטת. מה שנכון לאחד מאתנו לא יהיה נכון לאחר. כל אחד יפנה לנישה שונה וימצא את הנישה הרווחית לו. לרוב הדבר ידרוש ניסוי וטעיה, אך ישנה “תשוקה” פנימית לכל אחד מאתנו וכל אחד נמשך יותר לתחום מסוים ומסיבות שונות. בעיקרון, כדאי ללכת לתחום בו קל לנו לייצר תוכן ושכיף לנו לשווק.

עוד תכניות של אפיליאייט מרקטינג

שני האתרים המוכרים יותר, קליקבנק ו JVZOO יכולים להיות פלטפורמה מעולה לשיווק ובמיוחד עבור מוצרים דיגיטליים. באתרים ישנן שלל תכניות, ישנם קורסים, ספרים ועוד. כל אלו נשלחים ללקוחות באימייל. ישנם משווקים רבים אשר האתרים הללו מתאימים להם, אבל לא כולם.

אתרי המכירות הגדולים, איביי ואמזון, מציעים גם הם הצטרפות לתכנית אפיליאייט מרקטינג שלהם. ישנם לא מעט משווקים, בארץ ובעולם, אשר מתרכזים בנישות ומצליחים להרוויח טוב מאד בזכות האתרים הללו. בין הנישות אפשר למצוא: ביגוד ואופנה, גאג’טים, ספרות, תינוקות ועוד. האפשרויות הן למעשה בלתי מוגבלות.

מה הבעיה באתרים הללו? הבעיות הן בשיווק ושתוכנית השיווק היא “מגבילה” יותר. למשל, באמזון, הקוקיז תקפים למשך 24 שעות בלבד. מעבר לכך, ישנו סיכוי גדול יותר שהלקוח הפוטנציאלי שלנו יגיע אל המוצר דרך גורם אחר למרות שנחשף בפעם הראשונה אל המוצר דרכנו. לכן, במקרה של אתרי מכירות, מערכת היחסים עם הקהל חשובה ביותר.

בניית מערכת יחסים

בניית מערכת יחסים עם הקהל מתבצעת כאשר אנחנו נותנים ערך. למעשה הקהל “קונה” מאתנו את המידע ובוחר אם להשתמש בו לצורך מכירה או לא. לרוב, הקהל יודע שנפנה אותו לקניית מוצרים שונים (הרוב לא תמימים) אך הוא מצפה קודם כל לקבל מאתנו תמורה מסוימת ולהיות משוכנע כי המוצר אכן נחוץ לו.

את התמורה = הערך, אנו יכולים לתת באמצעות האימייל, בפייסבוק, ערוץ יוטיוב ושלל הרשתות החברתיות. בשלב הראשון נרצה להיחשף אל הקבל שלנו, נוכל לעשות זאת באמצעים ממומנים, באמצעים אורגניים ובשילוב של השניים. למשל, אם יש לנו ערוץ יוטיוב מעניין, ייתכן שבתחילה נרצה לפרסם אותו בתשלום, אך בהמשך, תודות לחשיפה שכבר יצרנו, בחירת מילות מפתח, תיאור וסרטונים שנותנים ערך, הקהל כבר יבוא אלינו. אותו הדבר גם בפייסבוק.

המטרה שלנו בתור אפיליאייט מרקטינג היא לשמור על קשר עם הקהל. כלל שחשוב לזכור הוא שלמצוא לקוח חדש עולה פי 3 משימור לקוח קיים. כלומר, אם מישהו כבר נחשף אלינו, באתר, ביוטיוב, בפייסבוק ועוד, נזמין אותו להצטרף אל רשימת התפוצה, להגיב לנו, להיות מנוי לערוץ ועוד. ככל שניתן יותר ערך לקהל שלנו, כך נגביר את האמון שלו בנו וכך יגדלו המכירות שלנו.

מציאת חנויות נישה שמציעה 

עברתי על שתי הפלטפורמות הגדולות המקשרות בין בעלי מוצרים ובין משווקים וכן על החנויות הגדולות אשר מציעות תכניות שותפים, אך אלו לא האפשרויות היחידות העומדות בפנייך. למעשה, לפעמים כדאי לחפש דווקא אחר חנויות נישה כדי לפתח את העסק שלנו בתחום שיווק שותפים.

למשל, אחת מחנויות החיות הגדולות בצפון אמריקה, pet smart, מציעה תכנית שותפים משלה והיא נדיבה בהרבה מזו של אמזון. היתרונות של חנות שכזו באים לידי ביטוי גם באחוז התשלום בעבור כל מכירה וגם בתקופה בה הקוקיז נשמרים על המחשב. דוגמה נוספת שיכולה להפתיע היא פלטפורמות הטלוויזיה השונות. ישנן פלטפורמות המוכרות מנויים לצפייה דרך המחשב (ולא רק) והן מציעות אחוזים עבור אפיליאייט מרקטינג.

אם אלו לא הנישות המעניינות אותך, ישנן עוד שפע של חנויות ושפע של הזדמנויות. כל שעלייך לעשות הוא חיפוש קל בגוגל אחר שירות מסוים ולהוסיף “תכנית שותפים” ולגלות אילו הזדמנויות מחכות לך.

מדוע הכתבה הזו כל כך חשובה?

ישנם לא מעט אנשים אשר “נתקעים” עוד לפני שהם יצאו לדרך. הם לא מצליחים למצוא נישה ומידע שמעניין אותם. אותם אנשים עלולים להיות “שבויים” של הרשתות הגדולות ולבזבז זמן רב על חיפוש מוצר, במקום לחפש אחר הרשת המתאימה להם, שתציע להם הצעה הוגנת בתחום שמעניין אותם.

אם במקרה נראה לך שאני מדבר עלייך, אני מקווה שהכתבה הזו מאירה לך אור נוסף, ואולי שונה, על אפיליאייט מרקטינג. באפשרותך להתחיל לשווק בנישה שמעניינת אותך ויותר מכך, נישה שברור לך מה עלייך לפרסם ואולי כבר יש לך קהל עבורה.

הגיע הזמן לצאת לדרך

באתר מחכות לך המון הדרכות; על קליקבנק, JVZOO, שיווק, יצירת רשימת תפוצה ועוד… השלב הראשון החשוב, אשר בלעדיו לא ניתן להתחיל לשווק, הוא חיפוש אחר המוצר הראשון שמתאים לך לשווק. עכשיו, כשברור לך שהאפשרויות העומדות לפנייך הן בלתי מוגבלות, זה הזמן שלך לצאת לדרך.

אני מאחל לך הצלחה ומזמין אותך להמשיך להיכנס לאתר כדי לקרוא עוד מאמרים ולקבל עדכונים על אפיליאייט מרקטינג.

שלך, משה פרקש ?

פייסבוק
וואטסאפ
לינקדין
אימייל

הגיע הזמן ליישם את כל מה שלמדת?

הכנתי הדרכה בחינם שמראה צעד אחר צעד איך התחלתי מאפס לצאת מהלופ של שכר מינימום ולהשתמש באינטרנט כדי להתפרנס באינטרנט תוך כדי טיול בעולם