הדרכת שיווק שותפים, מאפס למאה

היי,

היום אני הולך לכתוב לך על הבסיס של שיווק שותפים ובמילים אחרות:

הדרכת שיווק שותפים, מאפס למאה

מאפס, הכוונה היא לאדם אשר נמצא בתחילת הדרך ושכלל לא מכניס כסף באמצעות שיווק שותפים.

למאה, הכוונה היא לאדם אשר מתחיל להרוויח בשיווק שותפים ואין זה משנה כמה הוא מרוויח.

מה שחשוב לי הוא לאפשר לך להרוויח כסף באופן ישיר וברור ולא בזכות המזל. בזכות דרך שעובדת, דרך שתאפשר לך לחזור על אותה פעולה, להתרחב ולהתקדם מרווח ראשוני לרווח גדול יותר.

 

השלב הראשון של שיווק שותפים – מציאת הצעה

כדי למצוא את ההצעה אותה ארצה לקדם, אכנס לרשת שיווק שותפים כמו קליקבנק (ClickBank). הדבר הראשון שעלינו לעשות הוא לבחור הצעה. בצד השמאלי של האתר אפשר לראות נושאים רבים מהם נוכל לבחור את ההצעה אשר מוצאת חן בעינינו.

השלב הראשון בשיווק שותפים

מעבר לכך שכדאי לבחור תחום אשר נוגע לנו, חשוב לבדוק כי אכן מדובר בהצעה טובה דרך כל המספרים המופיעים ברגע שהיא נפתחת. המספרים השונים מציגים נתונים כמו: כמה אנשים מקדמים את התחום, מהם אחוזי ההצלחה, מהי העמלה על כל מכירה ועוד ועל כך ביצעתי הדרכה בנפרד.

לאחר בחירת ההצעה שאותה אני רוצה לקדם, כל מה שעליי לעשות הוא ללחוץ על “Promote”.

בחירת שיווק שותפים

לאחר הלחיצה על הכפתור, יש ללחוץ על הכפתור “Create” ואז מתקבל קישור שותף. זהו קישור שאפשר לשים באתר ובכל מקום אחר שאבחר. הקישור מאפשר לאתר קליקבנק לדעת שהלקוחות הגיעו דרכי.

חשוב לדעת – פעמים רבות הקישור ייחסם על ידי פייסבוק. פייסבוק לא אוהבים קישורים שותפים וקליקבנק יצאו עם פורמט חדש לקישורים אבל אלו פעמים רבות לא יהיו מאושרים, לא על הקיר של הפייסבוק ולא בפרסום הממומן.

הכנתי עבורך הדרכה איך להסוות קישורים וההמלצה שלי היא לקרוא אותה לפני הפרסום הראשון שלך.

הדבר הראשון שנצטרך כדי להתחיל להרוויח כסף הוא שיהיה לנו קישור שותף.

השלב השני של שיווק שותפים – תהליך המכירה

תהליך המכירה כשמו כן הוא, תהליך. אנשים לא יקנו כל דבר שנציע להם ועלינו ליצור את התהליך כך שירצו לקנות מאתנו.

לאחר שיש לנו את הקישור, אנחנו צריכים לבדוק את המוצר ולכן נלחץ על המוצר עצמו ונראה לאן נגיע (ולאן האנשים שנפנה אותם יגיעו). בדוגמה שהוספתי, אפשר לראות סרטון אשר מלמד איך תוך תרגול של שתי דקות ביום אפשר להוריד מדי 72 שעות פאונד אחד של שומן בטני. זהו דף המכירה והוא מלמד אותנו מהו האופי של המוצר.

במקרה שבדוגמה, לחיצה על “בוא נתחיל” מוביל אל דף סליקה ובו אנשים משאירים את פרטי כרטיס האשראי, משלמים ובהתאם נקבל את העמלה שלנו. דף המכירה ודף הסליקה ילמדו אותנו על התהליך אותו יעברו הלקוחות אשר נפנה באמצעות הקישור. מדף המכירה אנשים מגיעים אל דף הסליקה.

תהליך מכירה של שיווק שותפים

תנועה בתחום שיווק שותפים

תנועה מושגת כאשר אנו מפרסמים את הקישור שלנו, כמו בפייסבוק. אמשיך עם הדוגמה של אותו מוצר, הורדת 1 פאונד שומן בטני כל 72 שעות בתרגול יומי של 2 דקות. הנה דוגמה לפוסט לפרסום בפייסבוק:

מוצרי קליקבנק

פה אפשר לראות כי לא פרסמתי את הקישור לבד אלא כתבתי מספר מילים משלי ומי שילחץ על הקישור יגיע אל דף המכירה. לפעמים, דף המכירה הוא “מכירתי” מדי, הוא מזרז תהליכים ורוב מי שמגיע אל המודעה לא נמצא במצב שהוא כבר מוכן לשלם כסף, הוא לא מוכן לקנות.

בדרך של פרסום “ישיר” אל דף המכירה ישנו סיכוי גדול שנפסיד את רוב האנשים שיחשפו למודעה וכך נשלם יותר כסף בעבור התהליך ונקבל תוצאות פחות טובות. החשיפה למודעה יכולה להיות על הקיר שלנו או מודעה ממומנת. הגולשים יכולים להיתקל במודעה כדרך אגב, בלי שתכננו להתעניין בתחום וגם אם הם לחצו עליה, רוב הסיכויים שהם עוד לא בשלים להוציא כסף מהכיס והנה מה שעלינו לעשות:

אנחנו צריכים ליצור תוכן – התוכן שווה ליצירת מערכת יחסים עם הקהל ולשם כך ישנם דפי נחיתה.

בשלב זה אציג איך אנחנו מוסיפים שלב נוסף אל תהליך המכירה ובמקום להפנות את הגולשים אל דף המכירה, אפנה אותם אל דף הנחיתה וכרגע, כך ייראה התהליך:

תהליך השיווק שותפים

בדף הנחיתה כל המטרה שלנו בתחום שיווק שותפים היא שהגולש ישאיר את הפרטים שלו. כל מה שאנחנו צריכים ממנו הוא שישאיר את כתובת האי-מייל שלו. כמובן, הגולש לא ישאיר את הכתובת סתם כך ואנחנו צריכים להבטיח לו משהו בתמורה. הקישור שלנו מרגע זה יוביל את הגולשים אל דף הנחיתה שלנו ולא אל דף הנחיתה של המוצר.

מכאן שיהיה עליי לשנות גם את מודעת הפרסום שלנו. אנחנו לא נפרסם את המוצר הסופי אלא את המתנה שאנחנו נכין עבור הגולשים שישאירו את הפרטים שלהם.

מתנה חינמית היא דרך למשוך אלינו מתעניינים

לצורך התהליך עלינו להכין מתנה חינמית. זה יכול להיות תוכן או מידע ובמקרה של הדוגמה, אני אכין מתנה אשר נוגעת לתחום השומן בבטן. ברגע שאפרסם את המודעה כפי שהיא, ייתכן שיהיו גולשים שיגידו שזה מעניין אותם ולכן הם ישמחו לקבל ממני מתנה.

הצעת המתנה תתבצע גם היא דרך פוסט שהוא שונה לחלוטין והוא גם יכלול קישור אל דף הנחיתה שלי (להורדת המתנה) ולא לדף המכירה של המוצר הסופי. כך יכול להיראות הפוסט:

פרסום פוסט שיווק שותפים

כאן מתווסף לנו מונח נוסף והוא “מקור תנועה”. מקור תנועה הוא כל מקום בו נוכל לפרסם כדי למשוך גולשים אל דף הנחיתה שלנו (דוגמה אחת היא פייסבוק). פרסום המתנה שלנו ימשוך אנשים אשר מעוניינים לרזות.

בדף הנחיתה נכתוב “3 דרכים שאתה יכול ליישם כבר עכשיו כדי להוריד 1 ק”ג בכל יום. לקבלת המדריך או הטיפים, מלא כתובת מייל וקבל את המדריך בחינם”.

בדף הנחיתה הגולש ישאיר את הפרטים ולאחר מכן הוא יקבל את המתנה שלו, כמובן בחינם. עלינו לזכור שככל הנראה המפגש הראשון של הגולש אתנו ועם הנושא הוא לא הזמן המתאים לו להוציא את הארנק ולשלם.

לאחר שהגולש השאיר את הפרטים, עלינו לשלוח לו את המדריך. הכנת המדריך יכולה להתבצע על ידינו, אנחנו יכולים ללמוד על התחום, אנחנו יכולים לקנות מדריכים, לשלם למישהו שיבצע אותם עבורנו ובנוסף, נבדוק אם צורפו לנו בהצעת המחיר קישורים לחומרים שמותר לנו להשתמש בהם.

האינטרס שלנו ושל מוכר המוצר הוא משותף

ייתכן מאד ומי שמוכר את המוצר כבר הכין עבורנו את חומרים שיאפשרו לנו לקדם אותו. בעת בדיקת המוצר, ניכנס אל הקישור המצורף ונראה אלו חומרים מחכים לנו לצורך בניית תהליך שיווק שותפים. בקישור יהיה לנו את כל המידע הנדרש על ההצעה ולפעמים יהיו לנו כמה קישורים ייחודיים, מה שאומר שיכול להיות שלמוצר ישנם כמה דפי מכירה ותהיה לנו את האפשרות להחליט לאיזה דף נרצה בסופו של דבר להפנות את הגולשים שנרשמו לרשימה שלנו.

בכניסה לפרטי ההצעה של המוכר נוכל לראות אפשרויות שונות של דפי מכירה (לא תמיד יהיו את כל האפשרויות) ובמקרה של הדוגמה כך נראה המסך:

חומרים לשיווק המוצר

בדוגמה המצורפת ישנן כמה אפשרויות לדף נחיתה וכן ישנם חומרים, כולל תמונות ולעתים יהיו גם טקסטים ותכנים נוספים שישמשו אותנו במדריך החינמי. המלצה אישית היא להסתכל על כל החומרים שמגיעים עם המוצר ולהתאים את המתנה למוצר. בשלב זה, מתווסף שלב נוסף בתהליך והוא שליחת המתנה למתעניינים.

השליחה לא נעשית אחד-אחד באופן עצמאי אלא דרך מערכת דיוור. ישנן מערכות דיוור רבות, אני משתמש הרבה במערכת Viplus כי היא נוחה לי ואיתה אני מסתדר הכי טוב, גם בעברית וגם באנגלית. דרך המערכת נוכל גם ליצור את דפי הנחיתה וגם לשלוח את המתנה ואת הדיוור שנשלח מאוחר יותר והכל באופן אוטומטי.

עבודת שיווק שותפים נכונה תתבצע במנגנון אוטומטי

בהכנת התהליך יהיה עלינו להכין דף נחיתה, להכין מתנה ולחבר בין השניים כך שמי שימלא את הפרטים יקבל באופן אוטומטי, ללא כל התערבות מצדנו, את המתנה. גם בסוף המדריך אני יכול לחמם את הגולשים ולהציע להם לקבל עוד פרטים דרך לחיצה על הקישור לדף המכירה.

תהליך שיווק שותפים במלואו

בסיום המדריך אפשר “לחמם” את הקוראים לקראת המוצר ולהעביר אותם אל דף המכירה. כל זה הגיע אל הגולשים באופן אוטומטי דרך תוכנת הדיוור. פעמים רבות אפשר לראות בדף המכירה שנמצא בקליקבנק שלל תמונות שיעזרו לנו לקדם את ההצעה שלנו, סיפורים, סרטונים ועוד. כל מה שעלינו לעשות הוא להשתמש במה שעומד לרשותנו. כל החומר יכול להשתלב גם בתוך המתנה שאנו מכינים וגם אם יש עדויות, נוכל להעתיק אותן כתמונה.

המטרה שלנו היא ליצור מערכת יחסים עם הגולשים, שעד לפני רגע רק התעניינו בנושא. עכשיו, לאחר שנבנתה המערכת, נוכל לבצע אחת משלוש הפעולות:

  1. לשלוח את מקבלי המתנה בעזרת לינק אל דף המכירה של המוצר הנמכר.
  2. לשלוח את מקבלי המתנה בעזרת לינק אל דף הסליקה.
  3. להמשיך לחמם את הקוראים בעזרת דיוור.

גם אם שלחנו את הקוראים לדף מכירה או דף סליקה, יכול להיות שהם לא יקנו את המוצר. פעמים רבות הגולשים נותן לנו את הפרטים שלהם, מקבלים את המתנה, אך הם עדיין לא מוכנים לבצע את הרכישה שאנחנו מכוונים אותם אליה. במקרה זה עלינו לבצע מעקב ולהוסיף עוד שלב לתהליך של שיווק שותפים והוא שליחת דיוור.

תהליך שיווק נכון

במערכת אנחנו יכולים לתכנת שליחת דיוור בסדרה אוטומטית. אין צורך לבצע את הפעולה בכל פעם באופן עצמאי אלא כל שנצטרך לעשות הוא לתכנן מראש את כל הסדרה של הדיוור ומשם כל שליחה תתבצע בהתאם להחלטה שלנו כל כמה ימים נרצה לשלוח דיוור.

שאלות על תהליך שיווק שותפים שעלו במהלך ההדרכה שהתקיימה בשידור חי

ש: האם מותר להשתמש בכל התמונות שבונה המוצר מעלה להצעה שלו?

ת: רוב התמונות מאושרות לשימוש והן נמצאות באתר של קליקבנק. פחות מומלץ להשתמש בתמונות בפרסומים, לא אמורה להיות בעיה להשתמש בהן בתוך המתנה החינמית. אם ישנו ספק, תמיד כדאי לשאול.

ש: האם במתנה, כמו במקרה של מדריך, תמיד יש להוסיף קישור לדף המכירה/ סליקה?

ת: ממש לא. הדיוור הראשון יכול להיות נפרד מהמתנה וגם לא חובה לשים קישור לדף מכירה. כל התהליך נקרא “משפך שיווקי” ועוד רגע אפרט על כך.

ש: האם יש לנו אפשרות לדעת אם מישהו ספציפי קנה את המוצר?

ת: לפעמים ותלוי במערכת. לפעמים יינתן לנו המידע מי בדיוק קנה ומה כתובת המייל שלו, אך בקליקבנק הם לא חושפים את המידע אלא רק שהתבצעה מכירה.

בניית מערכת יחסים היא בסיס בתחום שיווק שותפים

כדאי לזכור שמשמעות תהליך השיווק היא יצירת יחסים עם אנשים שלא הכירו אותנו לפני כן ואנחנו לא הכרנו אותם. אנו נעביר את הגולשים תהליך ונשתמש בדיוור אשר מתאים עבורם ועבור השלב בו הם נמצאים.

במידה והקורא לא קנה את המוצר לאחר שקיבל את המתנה (מכל סיבה), נתחיל לשלוח אליו דיוור. יש לנו אפשרות לשאול אותו לאחר יום אם הוא כבר פתח את המתנה, יש לנו אפשרות לשלוח אותו לדפי מכירה אחרים מהראשון ויש שלל אפשרויות. בדיוור השלישי אנחנו יכולים לשלוח גם הצעה כשהמחיר עוד מעט עולה ולשלוח היישר אל דף הסליקה. מבחינת רווחים, המערכת יודעת לזהות כי אנחנו שלחנו את הגולש ואם הוא יקנה אנחנו נקבל עמלה, גם אם עבר זמן רב מאז שנרשמנו אל האתר או שקיבלנו את הקישור הייחודי שלנו.

החוכמה בדיוור היא לשלוח דיוור איכותי. דיוור שמכיל טיפים ודיוור מעניין הוא דיוור שאנשים ירצו לפתוח. אנשים לא רוצים לראות פרסומות.

מקורות תנועה

אנשים גולשים ויכולים להגיע אלינו ממקורות תנועה שונים:

  • פייסבוק
  • אינסטגרם
  • יו טיוב
  • כל אתר בו יש תנועה של גולשים.

אפשר לדמות את התנועה ככביש מהיר שעמוס כל הזמן. אנשים גולשים כל הזמן והמטרה שלנו היא להעביר את מקורות התנועה אל עבר ההצעה שלנו. הדרך הנכונה לעשות את זה היא באמצעות תוכן  והסיבה לכך היא שישנם שלושה שלבים אותם על הגולשים לעבור כדי להפוך לקונים:

גולש שסומך עלינו יהיה מוכן לקנות

כדי שמישהו יקנה מאתנו הוא צריך להכיר אותנו, לחבב אותנו ולסמוך עלינו.

להכיר אותנו = אותנו, את המוצר, המותג

לחבב = את התכנים שלנו, המתנה ששלחנו. לאחר שמחבבים אותנו יש סיכוי גדול יותר שיקנו מאתנו.

לסמוך עלינו = הגולש מאמין כי אפשר לסמוך עלינו וכי המוצר גם ייתן לו ערך וגם שווה את המחיר שלו.

 

מי ש”סתם כך” הסתובב באינטרנט, לא מכיר אותנו. הוא לא יודע מה הניסיון שלנו, מהי ההצעה שלנו, מה הידע שיש לנו.

בפרסום הישן, היו שולחים את הלקוחות הפוטנציאלים ישר לכיוון המכירה והוא נכון לרדיו, טלוויזיה, שלטי חוצות, עיתונים וכל מדיה ישנה. בשיווק שותפים כל זה לא נכון, גם אם נראה מדי פעם פרסומות שעושות שימוש בפרסום זה.

ישנן חברות, מוכרות, שמפרסמות פרסומות המכוונות לדף מכירה או נחיתה שבו הן מבקשות להשאיר את הפרטים המלאים (שם, טלפון וכו’), אך פרסום זה לא מתאים עבור שיווק שותפים.

דוגמה לשיווק שותפים – מערכת דיוור

בעלי עסקים רבים צריכים מערכת דיוור. הם יכולים לחפש אחר מערכת בחיפוש בגוגל ולהגיע למודעה אשר מציעה להם לקנות עכשיו את המערכת. מודעה שכזו תפנה את הגולשים לדף מכירה או ישירות אל דף סליקה.

אפשרות נוספת היא להיתקל במודעה או תוכן אשר מציעים לו: “3 טיפים לבחירת מערכת דיוור הכי יעילה לעסק שלך”. בעל העסק מחפש מערכת דיוור, זה שמציעים לו מערכת במבצע, לאו דווקא יעזור לו. אם הוא ילחץ על המודעה שלנו, בה נציע לו טיפים, הוא יגיע אל דף נחיתה, יכניס את האי-מייל שלו, יקבל מדריך חינמי עם שלושת הטיפים ובשלב זה הוא כבר מכיר אותנו.

במדריך נוכל לשים את התמונה שלנו, את הלוגו שלנו וכך נעמיק את ההכרות בנינו. היתרון שלנו לעומת שאר האפשרויות העומדות לרשות הגולש הוא שהן מציעות לו מכירה ואנחנו נציע לו טיפים כך שיוכל להיות בטוח שבחר במערכת הדיוור הנכונה לו.

את דף הנחיתה נכין כך שהכותרת תהיה מושכת ואת המדריך נכין עם טיפים מעולים שיעזרו לבעל העסק. לאחר שהוא יתקל במודעה ובטיפים היעילים שלנו, הוא כבר יחבב אותנו ויסמוך על כך שבאמת נוכל להמליץ לו על מערכת הדיוור המתאימה עבורו (באתר ישנה הדרכה חינמית נפרדת על דפי נחיתה עבור שיווק שותפים).

לאחר שבעל העסק השאיר פרטים, נתחיל לשלוח לו דיוור. הראשון יכלול את המדריך שהבטחנו, השני יזכיר לו על המדריך, השלישי ייתן לו טיפים נוספים ועוד. הטיפים יכולים להיות בתוך הדיוור והם יכולים להיות גם השוואה בין התוכנות השונות הקיימות. בכל דיוור נוכל להכין דף מכירה ואף כמה דפים באותו מייל. למשל, אם נרצה, נוכל לשים כמה קישורי שותפים לכמה מערכות שונות וכך אין זה משנה באיזו מערכת הוא יבחר, אנחנו נקבל את העמלה.

במקרה שישנן כמה אפשרויות, כמו במערכת דיוור, נוכל לשלוח מדי יום סקירה על מערכת אחרת וכאשר בעל העסק שפותח את הדיוור יקנה את אחת מהן, אנחנו נקבל את העמלה. המדריך הראשוני שהכנו, הוא ה”שוחד” האתי אותו אנחנו נותנים בשמחה בתמורה לכתובת האימייל ומתוך מטרה להתחיל ליצור מערכת יחסים עם מי שעד לפני רגע היה פשוט גולש ברשת.

עלינו לזכור כי הרבה פעמים הגולשים עוד לא מוכנים לקנייה

לפני הדרכה זו, שהועברה בשידור חי, פרסמתי בשלוש קבוצות פייסבוק: “חינם, הדרכה בשידור חי, הדרכה מ-0 ל-100 בשיווק שותפים” והזמנתי את הגולשים להירשם להדרכה. מי שנרשם קיבל 20 דקות לפני תחילת השידור תזכורת להצטרף אליו וכך יצא שהצטרפו אליו הרבה אנשים.

בסיום השידור אני יכול להמליץ לקנות משהו ואין זה משנה מה. אני יכול להפנות בסוף לדף מכירה, כמו של Viplus ודוגמאות נוספות.

למחרת ההדרכה, אני יכול לשלוח דיוור ולהציע למי שלא הגיע להיכנס לראות את ההדרכה. את הדיוור אני יכול להכין מראש והוא יישלח גם אם אני לא אהיה ליד המחשב. ברגע שההדרכה שלי תמשיך להיות באוויר, דף הנחיתה באוויר ומערכת הדיוור מכוונת, כל התהליך יתקיים באופן אוטומטי.

ההדרכה בשידור חי יכולה להיות מתנה מצוינת ואפשר לדרג את המתנות ב”איכות” שלהן מבחינת היכולת ליצור אמון בנו:

מתנה כשוחד אתי

כמה טיפים כדאי לתת לגולשים?

כדי להפוך גולשים ללקוחות עלינו לתת כמה שיותר טיפים. גם במתנה החינמית וגם במייל. אם יש לנו טיפים שהם ממש “מפוצצים”, ניתן אותם ולא נשמור אותם לעצמנו. ככל שניתן יותר, כך נוכל לגרום לצד השני לסמוך עלינו יותר.

המטרה שלנו היא לגרום למערכת יחסים ולגרום למי שלא הכרנו להכיר אותנו, לחבב אותנו ולסמוך עלינו ונוכל לעשות את זה רק כאשר ניתן ערך. לאחר שהאנשים שנמצאים ברשימת התפוצה שלנו יסמכו עלינו, יהיה להם קל יותר למכור כפי שהמלצנו.

כמו כן – חשוב לזכור לשמור על הקוד המיוחד שלנו ולהזין אותו כך שהמערכת תדע לתגמל אותנו בעבור כל מכירה.

 

ומה עכשיו? באתר, ביו טיוב ובפייסבוק מחכה לך המון חומר, שלל טיפים ושפע של מידע. יש לך עוד שאלות על שיווק שותפים? הצעות? סתם משהו להגיד, זה הזמן לכתוב לי פה למטה 🙂 

פייסבוק
וואטסאפ
לינקדין
אימייל

הגיע הזמן ליישם את כל מה שלמדת?

הכנתי הדרכה בחינם שמראה צעד אחר צעד איך התחלתי מאפס לצאת מהלופ של שכר מינימום ולהשתמש באינטרנט כדי להתפרנס באינטרנט תוך כדי טיול בעולם