שיווק שותפים למתחילים – צעד אחר צעד

החלטת להיכנס לעולם של האפיליאייט? מזל טוב. אם כבר ראית את ההדרכות באתר ואולי אפילו התחלת להשקיע ולהרוויח, לא בטוח שזו הכתבה המתאימה עבורך (יש פה עוד המון מידע יעיל). אם עוד לא התחלת את דרכך או שהתחלת אך לא הגעת לרווחים, הכנתי במיוחד עבורך את הכתבה: שיווק שותפים למתחילים, צעד אחר צעד.

(הערה חשובה: כתבה זו אינה על התחום אלא מסבירה מהם הצעדים שעלייך לעשות כדי להצליח).

צעד ראשון – בחירת הנישה שלך

ישנם אנשים ש”פשוט יודעים” מה מעניין אותם ומוצאים בקלות את הנישה שמרגשת אותם. אם ברור לך מהי הנישה שלך, כל שעלייך לעשות הוא לעבור לשלב הבא. אם עוד לא ידוע לך מה מעניין אותך, דרך מעולה היא להירשם אל רשת השותפים “קליקבנק” או JVZOO או להירשם לרשת הישראלים של “פיקסלים-ספארק” ולעבור על הקטגוריות השונות שעומדות לרשותך.

בין היתר אפשר למצוא את נישת ההורות, תזונה, בעלי חיים, אמנות, עסקים ועוד רבות. בכל נישה ישנם שלל מוצרים וקורסים דיגיטליים. אם עברת על כל הנישות ואין אחת אשר ממש קורצת לך להתחלה, הדרך הטובה ביותר לבחור היא למצוא את הנישה שקל למצוא עליה מידע באינטרנט ובכלל.

המלצה חמה למציאת נישה עבור שיווק שותפים למתחילים – לשים שעון עצר ולקבוע מראש בדיוק כמה זמן יש לך כדי לבחור את הנישה. קל מאד להיסחף בזמנים, במיוחד בהתחלה ומומלץ להגביל את זמן חיפוש הנישה (ואחר כך המוצר).

צעד שני – בחירת מוצר (ראשוני) לשיווק

הבחירה של הנישה נועדה לתת לך כיוון כללי. ברגע שיהיה לך קהל שהנישה מעניינת אותו, תהיה לך אפשרות להציע לו מוצרים שונים ושלל קורסים. אבל, רגע לפני שהקהל מגיע חשוב לקבל החלטה על המוצר הראשוני לקידום.

המוצר יכול להיות פיזי והוא יכול להיות דיגיטלי. השוק של הלימוד הדיגיטלי הולך וגדל בהתמדה. אנשים מבינים שהם יכולים להרחיב את הידע שלהם במגוון תחומים וכל זאת בלי לצאת מהבית, לחפש חניה ועם מידע שיהיה זמין עבורם לתמיד. לכן, לפני בניית הקהל ופיתוח של העסק כדאי לראות איזה מוצר מעניין אותך.

גם כאן, אפשר לגשת לרשתות השיווק הגדולות ולבחור את המוצר המתאים בתוך הנישה. ההמלצה היא לבחור מוצר אשר העמלה עליו גבוהה מספיק, אך שלא יהיה יקר מדי וזאת כדי לאפשר לקהל (שעתיד להיחשף אלייך ואל המוצר) להרגיש בנוח לקנות אותו. שיווק שותפים למתחילים יכול להיות מרגש ומומלץ לחפש את הדרך הקלה ולהפחית את האתגרים הראשוניים (הם יגיעו מעצמם בכל מקרה).

צעד שלישי – יצירת משפך שיווקי

הסוד להצלחה בשיווק שותפים הוא יצירת קהל. עדיין אפשר לראות לא מעט משווקים שמשוכנעים שהעבודה שלהם היא לבחור מוצר ולהכין פרסום (בעיקר בפייסבוק) המפנה אליו. בצורה זו האנשים שמגיעים אל המוצר נחשבים לקהל קר ואחוז המכירות נמוך באופן יחסי.

במקום למכור לקהל קר, המטרה של שיווק שותפים למתחילים ולמתקדמים, היא ליצור קהל חם. מה זה אומר? המשמעות של זה היא שיש ליצור מערכת יחסים עם הקהל ולהכין אותו לקראת המכירה. הדרך הטובה לעשות זאת היא ליצור משפך שיווקי שאומר:

  • יצירת מודעה ממומנת
  • הפנייה אל דף נחיתה אישי
  • הצעה בדף הנחיתה לקבל מתנה בתמורה להשארת האימייל
  • שליחת אימיילים בעלי ערך
  • מדי פעם, העלאת הצעה למכירה

צעד רביעי – שיווק שותפים למתחילים בעולם הפרסום

לאחר הכנת המשפך השיווקי, זה הזמן להתחיל לצאת לדרך ולפרסם את עצמך. למה אני כותב את עצמך? כי שיווק שותפים למתחילים משמעותו יצירת מערכת יחסים עם הצד השני. זה יכול להישמע מאתגר בעולם דיגיטלי, כי הרי רוב הקהל שלך יהיה זר לחלוטין מבחינתך, אך זה האתגר האמתי וזו המטרה..

אנשים אוהבים לקנות, אך הם לא אוהבים שדוחפים להם והם גם מעדיפים לקנות ממקום מוכר. לכן, הפרסום הוא שלך ושל דף הנחיתה שהכנת בשלב הקודם. ההחלטה אם לפרסם בפייסבוק או בגוגל או ביוטיוב, היא החלטה שלך ותלויה בין היתר ביכולות שלך לייצר את התוכן הנכון (ת’כלס, אם יש לך אפשרות להפיק וידאו, זה יהיה מעולה).

אם החלטת לפרסם בפייסבוק, אני מציע לך לגשת להדרכה שמחכה לך באתר: פרסום ממומן בפייסבוק. זו הדרכה שתעזור לך לעבור את הקשיים הטכנולוגיים הראשוניים שאולי מעלים אצלך חששות (אם אין לך כל חשש, מעולה, כל שנותר לך הוא לצאת לדרך).

צעד חמישי – שמירה על קשר עם הקהל

שיווק שותפים לא נועד למתחילים שרוצים לעשות “כסף גדול” ולברוח. אין פה “שבירת קופה” ועשיית מיליונים מישיבה רגל על רגל בחוף הים. יש פה עסק של ממש עם הזדמנויות גדולות ולכן, גם לאחר השלב הראשוני, יש לבצע עבודות תחזוקה.

גם אם כבר צברת קהל, יהיה עלייך לשמור על קשר דרך אימיילים, קבוצת פייסבוק ויצירת תכנים נוספים. בשלב שכבר התחלת לצבור קהל ורווחים, באפשרותך להתקדם לשלב הבא והוא לשפר את התהליכים שלך ולשכפל את אלו שעובדים.

ההמלצה האישית שלי היא תמיד להתחיל מנישה אחת ומוצר אחד. אבל, מי זה נכון לתחילת הדרך וישנם משווקים שרצים קדימה ותוך שנה (ואף פחות) כבר משווקים מספר מוצרים ומחזיקים מספר רשימות תפוצה שונות.

 

אהבת את הכתבה? עזרתי לך? יש לך עוד שאלות? זה הזמן להגיב כאן למטה ?

פייסבוק
וואטסאפ
לינקדין
אימייל

הגיע הזמן ליישם את כל מה שלמדת?

הכנתי הדרכה בחינם שמראה צעד אחר צעד איך התחלתי מאפס לצאת מהלופ של שכר מינימום ולהשתמש באינטרנט כדי להתפרנס באינטרנט תוך כדי טיול בעולם