JVZOO – רשת שיווק שותפים

היי, כאן משה עם ההדרכה על:

JVZOO – רשת שיווק שותפים פופולארית

רשת שיווק שותפים JVZOO נמצאת במקום ה-779 בארה”ב מתוך מדד חמשת אלפים החברות (הפרטיות) הצומחות הכי מהר בארה”ב. באתר: Inc 5000 אפשר לראות את הפרטים על החברה וניתן לראות כי מחזור החברה עמד בשנת 2015 על 6.2M$. בשנת 2014 המשתמשים ברשת השותפים הכניסו 75M$ במשתמשים נמצאים בעלי המוצרים ואפילאייט.

בשנת 2016 פורסם כי במשך שלוש השנים האחרונות (משנת 2013) החברה צמחה ב-513% (כלומר פי חמש). מכאן אנחנו יכולים להבין כי יש פה הרבה מאד כסף בתחום. מאות ומיליוני דולרים מחולקים לבעלי המוצרים ולמשווקים.

חברה זו היא יחסית קטנה, יש לה בסך הכול 12 עובדים אבל המחזור שלה עצום ומבט על הנתונים שלה הוא ההוכחה כי שיווק שותפים פשוט עובד. ועכשיו, בואו נציץ אל האתר:

בירוק, מימין, האתר מזמין את בעלי המוצרים לפרסם אצלו. מצד שמאל, בכפתור הכתום הבולט, ישנו כפתור “Start Promoting” המיועד בדיוק עבורנו, עבור אפיליאייט שמעוניינים להתחיל לשווק מוצרים.

לאחר לחיצה יהיה עלינו להירשם, ללא כל עלות וגם ישראל נמצאת ברשימה כך שאין בעיית מיקום. לאחר הכניסה נגיע אל מרכז השליטה ועלינו ללכת אל Affiliates ומשם אל “Find Products”:

זה המקום בו יש לנו מוצרים ויש פה בסך הכול מעל ל-14 מיליון מוצרים. לאחר שנלחץ על המוצרים נראה לא רק אילו מוצרים עומדים לרשותנו אלא יהיו לנו את כל הנתונים הרלוונטיים שיכולים לעזור לנו בתהליך השיווק.

מצד שמאל יש לנו אפשרות לבחור בקטגוריה, לאחר מכן תת קטגוריה, להשתמש בפילטרים ולהחליט כמה מוצרים נוח לנו שהאתר יציג עבורנו בכל עמוד (כפי שציינתי, יש מוצרים רבים עבור אפיליאייט ולכן כדאי להציג מוצרים רבים בעמוד). כדי שיהיה לנו נוח, אנחנו יכולים לבצע סינון גם על פי המוצרים הנמכרים ביותר, תאריך השקה ועוד.

הדרך לקדם את המוצר היא ללחוץ על “Request” וזו דוגמה למה קורה כאשר לחצתי על אחד המוצרים:

מפה אנחנו יכולים להוציא נתונים רבים, כמו: כמה עולה המוצר, מהי העמלה הניתנת לנו ויש “Sales Funnel” שאומר שכשנקדם את המוצר הזה בעל המוצר יציע עוד מוצרים ובמקרה שבדוגמה יש לו שני מוצרים ואנחנו נקבל עמלות גם על מוצרים אחרים שימכרו דרכנו למי שהבאנו. זהו המידע הנחוץ לנו כדי לבנות עסק של שיווק שותפים ובחירת המוצר היא שלב חשוב ועם זאת ראשוני בתהליך, אך הדרכה זו מתמקדת בבחירה והבנת JVZOO.

כפתור נוסף שיכול להיות מעניין הוא “Affiliate Contest”. יש בעלי מוצרים אשר יוצאים בתחרויות שונות ונותנים בונוסים לעומדים ביעדים שונים. זה נתון שכדאי להתייחס אליו ולהכיר אותו. כמובן, ככל שהעלות של המוצר יקר יותר, כך הבונוסים והפרסים יהיו גבוהים יותר.

נתון נוסף שאפשר להסתכל עליו נמצא בלחיצה על “View Profile” שיפתח חלון עם פרטים של המוכר. אפשר להירשם אליו כדי לקבל עדכונים על המוצרים שהוא מוציא ועל ההשקות שלו. אפשר לראות את כל המוצרים שיש לו ולעבור עליהם כך שנדע מה עוד אנחנו יכולים למכור.

אבל, כפי שאפשר לראות בתמונה, כדי להצטרף אל ההשקה ולהיות משווקי המוצר, עלינו למלא בקשה ולקבל אישור. כל מוצר שאנחנו רוצים לקדם ברשת שיווק שותפים JVZOO דורש קבלת אישור מוקדם. עלינו למלא את הפנייה ולאחר מכן ללחוץ על הכפתור הירוק לשליחת הבקשה.

ישנם מצבים בהם הבקשה תאושר באופן אוטומטי וישנם מוצרים, כמו זה שבדוגמה, שמחייבים יצירת קשר אישי עם בעל המוצר בתנאים מסוימים. הודעה זו לא תמיד נמצאת, אך עלינו להכיר אותה. לרוב, כל מה שעלינו לעשות הוא לכתוב הודעה באנגלית שכוללת נוסח בסגנון “שלום, הסתכלתי על המוצר שלך ואני מעוניין לקדם אותו…”

לעתים, יאושר לנו לקדם את המוצר אך נהיה “על תנאי”. לפעמים יבקשו מאתנו להיות בעלי מינימום מכירות ואם אין לנו את המינימום אנחנו צריכים ליצור קשר עם בעל המוצר. חשוב לדעת כי בדרך כלל זה לא מסובך אך מי שאין לו מכירות יצטרך להתאמץ טיפה יותר. אישור זמני או על תנאי, אומר שבעל המוצר יבדוק את המכירות שביצענו והוא יוכל לבקש מאתנו את המיילים והפרסומים שלנו כדי לאשר את הפעולות שביצענו ושנקבל את העמלות.

זה אומר שאם פעלנו כשורה ולא פרסמנו פרסום מוטעה, נקבל את העמלות אך יכול להיות שייקח טיפה יותר זמן לקבל אותן.

אחד הדברים שאנחנו צריכים לעשות הוא ללחוץ על כך שקראנו את הפרטים על המוצר. תכנים רבים יכולים להיות דומים באופן כללי, אך עדיין יהיה עלינו להסתכל ולאשר שקראנו.

היופי של רשת שיווק שותפים JVZOO הוא הכלים לפרסום שנמצאים בלחיצה על הכפתור בתחתית המוצר. בפרטי המוצר נוכל לקבל מידע רב, עדכונים על ההשקה, מוצרים נוספים שנמצאים במשפך השיווקי.

OTO = One Time Offer ישנם בעלי מוצרים שיש להם מוצרים נוספים שמוצעים להם בהזדמנות זו ולזמן מוגבל בעלות נמוכה יותר.

דף המכירה נמצא בכפתור השמאלי העליון (צבע ירוק): See The Salespage אנחנו יכולים לבחון את הדף ולהפעיל שיקול דעת אם הוא עונה על הציפיות שלנו ומוצא חן בעינינו.

אנחנו יכולים להעלות לאתר מוצר כלשהו דיגיטלי ולתת אותו כבונוס לכל מי שיקנה דרכינו. כלומר, אם אנחנו רוצים לתת מוצר בונוס, אנחנו יכולים לעשות את זה דרך האתר עצמו ולא בתהליך נפרד אלא כחלק מהמכירה.

בצורה זו אנו יכולים לתת שני מוצרים במחיר של אחד והמוצר יכול להיות מוצר שאנחנו הכנו בעצמנו או מוצר שקנינו ויש לנו את הזכות להעביר אותו הלאה. זו לא אופציה שאתעכב עליה הפעם אבל היא מגניבה ולא קיימת בצורה זו ברשת שיווק שותפים קליקבנק.

איך נתמצא ברשת שיווק שותפים JVZOO

בתחילה נתחיל לסנן את המוצרים השונים, נגיש בקשה לקבל קישור שותף ולאחר שנקבל את האישור נוכל לראות את כל הפרטים וכן אם העמלות שלנו מושהות או לא. כדאי לדעת שישנן מערכות דיוור, כמו Get Response שמתממשקות עם המערכת של JVZOO.

בבחינת המוצרים, נוכל לראות גם את תאריך ההשקה ולסנן על פי תאריך זה. במערכת זו ישנם גם מוצרים “עתידיים” שעוד לא יסומנו כ”Prelaunch”:

זה אומר שהמוצר לא הושק ויש תאריך להשקה. היתרון של ההשקה העתידית הוא ההשקעה של בעל המוצר אשר בדרך כלל משקיע יותר כדי לדחוף את המוצר מאשר פרסום לבד. במוצרים אלו מתבצעת בדיקה של כל מוצר, שיפור ורק לאחר מכן הוא מושק. יש לשים לב כי תאריך הפרסום מופיע בכיתוב אמריקאי, כלומר חודש מצד שמאל, באמצע יום ושנה מצד ימין.

עכשיו נעבור על שאר הנתונים שיכולים להיות רלוונטיים עבורנו ואותם נוכל להוציא מהטבלה:

בטבלה אנחנו יכולים לראות “Sold” ובו נראה כמה מוצרים נמכרו מהמוצר. אפשר לראות גם מוצרים שנמכרו מעל 65,000 פעמים. בצד שמאל נראה אם יש מוצרים נוספים אשר נמכרים בתהליך השיווקי הנוכחי או לא. כמובן, מהמוצרים הנוספים נקבל גם אחוזים במידה ותתבצע מכירה.

תחת שורת “Conv” נוכל לראות את נתון ההמרה. כמה אנשים אשר נשלחו אל הדף רכשו את המוצר. תחת “Epc” נראה מחיר ממוצע לקליק, כלומר כמה שווה כל אחד אשר נשלח אל הדף עצמו. זהו ממוצע של כל האנשים אשר קנו ולא קנו את המוצר.

תחת “Avg Price” נראה את המחיר הממוצע של המוצר יחד עם המוצרים השונים המשווקים בפאנל. תחת “Comm” נראה את העמלה שאנו מקבלים, לרוב בעבור המוצר הראשי בלבד כי ייתכן שישנן עמלות שונות על המוצרים הנלווים. “Refund” הם אחוז האנשים אשר ביקשו את הכסף בחזרה. לכל המוצרים או לרובם הגדול ברשת יש מדיניות החזרה וכאן אנחנו יכולים לדעת מהו האחוז של האנשים שביקשו החזר בפועל. בתור מי שעוסקים בתחום של שיווק שותפים, נרצה להתחבר למוצרים אמינים ולכן אפשר ההחזר טובה בסופו של דבר עבור כולם.

החזר כספי אומר שאנחנו נקבל את העמלה לפייפאל אך לאחר שלושים יום הוא יצא מהחשבון שלנו בחזרה אז כדאי להתחשב בכך. 0% החזר אומר כי אנשים היו מרוצים אבל שיכול להיות שרק האנשים הרלוונטיים ביותר קנו אותו. כאשר ישנם אנשים שהחזירו אותו, נוכל לדעת כי היו אנשים שקנו והם לא בדיוק היו צריכים את המוצר, חלקם היו מרוצים וחלקם לא.

העובדה שאין החזרות בלבד למוצר אינה אומרת בהכרח שהמוצר טוב אלא שיכול להיות שהמוצר אינו משווק נכון. כמובן, אם יותר מדי אנשים מבקשים החזר כספי, זה אומר שכנראה המוצר משווק באופן אגרסיבי ולאו דווקא לקהל היעד. באופן כללי, אפשר להגיד כי עד 5-10% החזרה זה בסדר גמור. 10% זה טיפה גבוה ומעל זה, הנתון באמת גדול ועם זאת, עלינו לזכור כי אנשים יכולים לקבל החזר כספי אז הכול בסדר. אין ברשת זו מוצרים עם 30% החזרה.

אנחנו יכולים למיין את כל הנתונים בהתאם לנוחות שלנו. במבט על הטבלה, מצד שמאל בתיאור המוצר נוכל לראות משפך, אם הוא קיים זהו סימן שיש משפך שיווקי ואם יש סימן של שני חצים ירוקים, זה אומר שיש תשלום חוזר (או חודשי) ואנחנו ממשיכים לקבל כל הזמן את התשלומים כל עוד הלקוח משלם.

כל המידע פתוח בפנינו ואנחנו יכולים לראות את התשלומים שהועברו לנו, בונוסים שקיבלנו וכל מידע הנוגע לחשבון שלנו בלחיצה בתפריט הראשי על “אפיליאייט”.

Find Automated Webinars

אנחנו יכולים לחפש אחר וובינר אוטומטי. הוא יכול להופיע לנו בתפריט כפי שמסומן בטבלה למעלה או בלחצן “play” ליד המוצר כפי שמופיע בתמונה:

זה בעצם וובינר שהוא מוקלט ומי שנרשם דרך הקישור שותף שלנו הוא מקבל את התהליך ויכול להירשם לוובינר שאשר נפתח עבורו תוך מספר ימים מאז שהוא נרשם לקבל את המידע. המכירה מתבצעת דרך וובינר והוא יכול להמיר טוב.

הגולש יוכל להירשם לוובינר ויתבצע הליך שיווקי שלם. ישנן דרכים פשוטות וקלות יחסית לקדם בשיטה הזו וזה משהו מגניב.

ברשת שיווק שותפים זו אפשר למצוא גם מוצרים ישנים אך רבים מהם טובים ואין סיבה לא לשווק אותם.

דרך נוספת לסנן את המוצרים היא דרך “Product Library” שזו ספריית המוצרים שממוינת בצורה שונה אשר מזכירה את רשת קליקבנק. אנחנו יכולים ללכת תחת חלק זה אל רשימת ההשקות, לבחון מהם המוצרים הנמכרים ביותר וכמובן את כל הפרטים שאנחנו יכולים לקבל בתור אפיליאייט.

דבר אחרון שאני רוצה להראות לכם הוא “Featured Product” (תחת ספריית המוצרים), פה נמצאים מוצרים “מקודמים” שאנשים שמו כדי שאנחנו נוכל לראות אותם.

חשוב לדעת כי הרשת שיווק שותפים תנסה למכור מוצרים שלה. בעיקר, איך לקדם את המוצרים. ההדרכות שלה יכולות להיות טובות ועם זאת לא בטוח שאנחנו צריכים אותן ולכן יש לסנן ולקבל החלטה מה אתם באמת צריכים ומה לא.

רשת JVZOO היא רשת מצוינת וכאשר אנו מתעסקים בה אנחנו צריכים תמיד להיות שיפוטיים כלפי המוצר, לראות באיזה תחום הם עוסקים, איך נראה דף המכירה, האם הוא מושך או לא ואם ישנו וובינר כדאי להקשיב לו כדי להתרשם. בחינת המוצר הנכון יכולה להקל עלינו בסופו של דבר במכירה ולהוביל אותנו לרווחים גבוהים יותר.

 

זהו להדרכה זו. יש לך שאלות על שיווק שותפים? הארה או הערה? זה הזמן לכתוב תגובה למטה ?

פייסבוק
וואטסאפ
לינקדין
אימייל

הגיע הזמן ליישם את כל מה שלמדת?

הכנתי הדרכה בחינם שמראה צעד אחר צעד איך התחלתי מאפס לצאת מהלופ של שכר מינימום ולהשתמש באינטרנט כדי להתפרנס באינטרנט תוך כדי טיול בעולם